Skocz do zawartości

Animacja puzzle mapa polski


dream_arts

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnośnie zrobienia dość ciekwej animacji ale nie wiem jak do tego podejść(właściwie czym to zrobić.

Więc tak ma to byc mapa polski zrobiona z puzzli czyli ładnie sobie to wymodeluje itd. Problem zaczyna się przy robieniu animki. A ma to wygladac następująco. Puzzle mają być puste w środku i w trakcie animacji mają sie wypełnic do powstanie całej mapy za pomoca czego mozna to zrobic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chodzi o to że masz porozrzucane puzzle i mają się zacząć układać? Jeśli tak to ja bym do tego wykorzystał klatki kluczowe i narzędzie select and move (ewentualnie rotate). Powinno wystarczyć. Rysujesz sobie wzór puzzli w photoshopie, potem obrysowujesz je splineami (po podłożeniu wzoru jako tło viewportu), wytłaczasz (extrude) każdy element z osobna, przytępiasz krawędzie żeby nie były za ostre (np chamferem), w photoshopie nakładasz na wzorek mapę polski i rozbijasz na elementy. Wszystkie zapisujesz w osobnych plikach. Nakładasz teksturki i włączasz w material editorze show map i viewport (żeby lepiej widzieć co przedstawiają elementy. Teraz wykorzystując najprostrzego autokeya rozrzucasz elementy. Renderujesz wszystko i odtwarzasz animację do tyłu. jeśli chodziło ci o to o czym myślę to powinno dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności