Skocz do zawartości

Problem z Rotation


Dr Jackyl

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonałem model żuchwy-rozgrupowany. Następnie całość przekształciłem do editable mesh. Następnie na poziomie vertex stworzyłem zaznaczenie jej fragmentu i wykonałem Detach. Tak więc miałem "prawie" całą żuchwę i drugi jej kawałem. Następnie włączyłem opcję Auto Key-w dolnym panelu animacji i.....nie mogę stworzyć dla drugiego elementu, klatki kluczowej. To pierwszy problem.

Radzę sobie w ten sposób że wchodzę w panel Motion i zaznczam:position, Rotate i Scale w zakładce Create key.

 

Natomiast nie mogę wykonać obrotu tegoż element wokół własnej osi (czyli w miejscu)- tylko punkt obrotu przesunięty jest gdzieś dalej. Zaznaczam że mam cały czas włączony Auto key przy którym nie dostępna jest u góry zakładka zmiany środka przekształcenia oraz mam włączony układ odniesienia Local.

 

Pomocy.Pilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Włączyłem Auto key w panelu animacji na dole. Zaznaczyłem drugi fragment który chciałem obrócić wokoł własnej osi. Punkt obrotu był oddalony. Wszedłem w hierarchy zaznaczyłem affect Pivot Only i przesunąłem środek obrotu na środek modelu. Niestety nadal mi nie obraca w miejscu wokól własnej osi tylko gdzieś mi przesuwa dookoła. Zakładka wyboru środka obrotu nadal nie aktywna przy włączonym Auto Key.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności