Skocz do zawartości

Flash: problem z getURL


pitekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z metodami get i post. W portfolio mam galerie opartą o prosty pliczek xml z danymi na temat prac i dorzucam tylko obrazki. wszystko było dobrze i dzialalo z metodą get tyle ze nie zauwazylem ze w pasku adresu kiedy otwieralo sie nowe okno z powiekszeniem danej pracy w adresie po "?" mialem całą reszte zmiennych wpisaną i obrazki sie otwieraly, ale teraz kiedy dorzucilem nowe prace jest za duzo zmiennych i wywala przegladarka "too long url". Zmieniłem wiec na metode post i teraz otwiera sie nowe okno z poprawnym adresem ale zamiast obrazka jest napis "method not allowed", co prawda wystarczy odswiezyc albo skopiowac i wkleic ten adres i zadziala, ale dla oglądającego strone bedzie to niewygodne. Oto kody:

//ładowanie
images_xml = [color=#000000][b]new[/b][/color] [color=#0066CC]XML[/color][color=#66CC66]([/color][color=#66CC66])[/color];
images_xml.[color=#0066CC]onLoad[/color] = startuj;
images_xml.[color=#0066CC]load[/color][color=#66CC66]([/color][color=#FF0000]"3d.xml"[/color][color=#66CC66])[/color];
images_xml.[color=#0066CC]ignoreWhite[/color] = [color=#000000][b]true[/b][/color];

//pobieranie zmiennych
[color=#000000][b]function[/b][/color] updateimage[color=#66CC66]([/color]newimageNode[color=#66CC66])[/color] [color=#66CC66]{[/color] [color=#808080][i]// odswiezenie[/i][/color]
   path = newimageNode.[color=#0066CC]attributes[/color].[color=#006600]jpegURL[/color];
   [color=#0066CC]date[/color] = newimageNode.[color=#0066CC]attributes[/color].[color=#0066CC]date[/color];
   info = newimageNode.[color=#0066CC]attributes[/color].[color=#006600]info[/color];
   link = newimageNode.[color=#0066CC]attributes[/color].[color=#006600]link[/color];
   imgname = newimageNode.[color=#0066CC]firstChild[/color].[color=#0066CC]nodeValue[/color];
   [color=#0066CC]position[/color] = currentnr + [color=#FF0000]"/"[/color] + totalimg;  
   [color=#0066CC]loadMovie[/color][color=#66CC66]([/color]path, imag.[color=#006600]photo_load[/color][color=#66CC66])[/color];
   imag.[color=#0066CC]gotoAndPlay[/color][color=#66CC66]([/color][color=#CC66CC]1[/color][color=#66CC66])[/color];
[color=#66CC66]}

[/color]enterb.[color=#0066CC]onRelease[/color] = [color=#000000][b]function[/b][/color][color=#66CC66]([/color][color=#66CC66])[/color] [color=#66CC66]{[/color] [color=#808080][i]//button[/i][/color]
   [color=#0066CC]getURL[/color][color=#66CC66]([/color]link,[color=#FF0000]"_blank"[/color],[color=#FF0000]"POST"[/color][color=#66CC66])[/color];
[color=#66CC66]}[/color]
[color=#66CC66]

[/color]

 

Dla zobrazowania jak to działa: http://pitekkkk.tk

 

Licze na Waszą pomoc :) z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To moze zrezygnuj z POST czy GET, po co chcesz wysylac zmienne skoro otwierasz tylko nowe okno?

 

enterb.[color=#0066cc]onRelease[/color] = [color=#000000][b]function[/b][/color][color=#66cc66]([/color][color=#66cc66])[/color] [color=#66cc66]{[/color] [color=#808080][i]//button[/i][/color]
   [color=#0066cc]getURL[/color][color=#66cc66]([/color]link,[color=#ff0000]"_blank"[/color][color=#66cc66])[/color];
[color=#66cc66]}[/color]

 

EDIT: zauwazylem jeszcze, ze przy pierwszym wczytaniu strony (IE i firefox) i po oczyszczeniu cache strona sie nie wczytuje. Calosc zatrzymuje sie na pasku wczytywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mnie zrozumiałeś;) Albo ja się po prostu źle wyraziłem;P Stronka mi się napradę podoba i wiem że wcale nie jest banalna od strony technicznej, ale chodziło mi właśnie o to że wszytko jest takie małe;( Ja mam akurat świetny wzrok i mi to nie przekadza, co więcej, jakby to była stronka którą tyko ja bym miał oglądać to też bym takie małe rzeczy zrobił, ale pomyśl o tych biednych osobach (które nie cieszą się dobrym wzrokiem) które będą próbowały się doczytać co tam jest napisane... HA! Chciałbyś! Wogóle nie będą tego czytali, tylko zamkną ją z wściekłością i powiedzą znajmomym (w najlepszym wypadku) na jaką to stronę trafili gdzie mikroskopu używać trzeba;P Oczywiście wyolbrzymiam to wszytko, ale świadomie, żeby ci pokazać w czym problem. Umiejętności widzę masz, ale żeby w tej branży (mam na myśli robienie stron internetowych i reklam) zaistnieć na jakimś przyzwoitym poziomie trzeba też kilka (a przynajmniej jakąś jedna podstawową) książek do psychologii poczytać (przynajmniej najlepsi tak radzą) lub chociaż spróbować postawić się w roli klijenta (tj. rozważyć każdy rodzaj klijenta). Takie menu możesz dać np. tam gdzie wiesz że sami młodzi ludzie będą zaglądali lub z niej korzystali (jak np. stronka o jakimś sportcie extremalnym) ale nie tam gdzie głównie ludzie starsi (ale prawie na pewno nie młodzież) cię będą zarudniali;) No ale pomijając to "minimalistyczne" podejście to powiem tylko: Tak trzymaj!:)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności