Skocz do zawartości

połączenie sieciowe


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Ok - mam problem - napisze najprościej jak się da - mam jeden komp. pc z kartą sięciową (dlink dwl520+) podłączoną do talerza na dachu za pomocą przewodu bo z antenki nie łapie sygnału - za daleko - łącze się z nim z moim adminem który mieszka 2 km dalej.

 

teraz sa schody - mam w domu laptopa z kartą atheros ar5005g i problem polega na tym że:

 

a) co powinienem zrobić aby z tego laptopa mieć stały dostęp do plików na głównym pc i czy to wgóle możliwe ?

 

b) czy istniała by możliwośc podzielenia jakoś łącza z tego głównego pc tak abym mógł wykorzystać to łącze również na laptopie ?

 

Dzięki !!!! - licze na waszą pomoc.

buziaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

narazie na szybko, bo nie mam tu kompa

w głównym kompie w połączeniu Internetowym, trzeba znaleźć opcję Udostępnij to połączenie z Internetem" (chyba w ustawieniach tcp/ip), zresetować go (bo zmieni

mu się ustawienie IP) aby udostępniac połączenie musi być chyba IP z końcówką 0 lub 1 (nieważne). a w laptopie ustawić automatyczne przydzielanie IP.

 

Ja mam konfigurację taką neostrada podpięta do serwera, serwer do switcha, do którego mam podpięte jeszcze 3 kompy i laptoka, i wszystkie mają internet z tego pierwszego (po kablu) bo z wifi robi sie problem, ale to już inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w brame na drugim kompie 192.168.0.1, albo sciagnij sobie programik aby tunel proxy otworzyc potem tylko na drugim kompie w przegladarce w Opcje Internetowe -> polaczenia -> ustawienia sieci lan -> ustawienia proxy podajesz ip kompa glownego a reszte porty tak jak w ustawieniach programu proxy ci mowia. W pierwszym i drugim przypadku DNS-ow nie musisz na drugim kompie wpisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mam odpalonego

 

4346071364.jpg

 

na komputerze głównym na

 

localhost : 80

 

i odpale na nim

 

http://www.tucows.com/preview/212977

 

ustawiajac lohalhost 1080 to sie zawiesza i nie idzie.

 

jak wywale ten

 

4346071364.jpg

 

to wtedy

 

http://www.tucows.com/preview/212977

 

ustawiony na localhost 1080 pokazuje mi kominikat na starcie - cannot conect to internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, dopiero teraz patrzę, że przecież masz wpisane, czyli dał :D

Kuciel - hmm, zobaczymy, może pomoże.

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem takich malutkich programików, które kompa zaśmiecają, dlatego uważam, że warto w samym winodowsie popróbować różne ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

odezwij się na gg-sam korzystam z takiego rozwiązania :)

 

edit:

a jeśli nie chcesz to szybki kurs jak ja bym to zrobił :)

 

1. rozłącz wszystko, usuń niepotrzebne programy, daj wszystko w połączeniach TCP/IP na automat, odłącz laptopa.

2. skonfiguruj sieć na głównym kompie - niech net działa

3. podłącz laptopa - jeśli otoczenie sieciowe śmiga to wszystko jest ok. Jeśli nie to niech automat najpierw je połączy, a później, jak przypisze adresy IP dynamicznie wejdź w ustawienia TCP/IP i wpisz takie, jak przypisał. Na pierwszym kompie (host) tylko IP i maskę, na laptopie IP(inne niż na pierwszym - taką, jaką przypisał wcześniej automatycznie), maskę i jako bramę IP komputera hosta.

4. Jeśli wszystko smiga ok to odpalasz CCProxy.

5. Wchodzisz w help CCProxy i sprawdzasz porty

HTTP: 808

FTP (Web): 808

FTP: 2121

Gopher: 808

Secure/SSL/HTTPS/RTSP: 808

SOCKS/MMS: 1080

News (NNTP): 119

SMTP: 25

POP3: 110

Telnet: 23

6. Jeli nadal nie działa to znaczy, że na laptoppie w przeglądarce wpisałeś jakiś zły adres IP jako proxy - ma tam być adres IP komputera-hosta z netem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra innaczej bo wy chyba nie wiecie albo robiecie ze mnie wiekszego debila niz jestem :)

 

dlink który łączy mnie z netem nie ma tu wiele do gadania czyli to pomijam.

 

--------------------------

głowny

 

ip 172.0.0.1

maska 255.255.255.0

 

--------------------------

laptop

 

ip 172.0.0.2

maska 255.255.0.0

brama 172.0.0.1

 

--------------------------

 

proxy dla ie w laptopie

 

172.0.0.1 port 808

--------------------------

 

odpalony ccproxy na głownym(172.0.0.1) z ustawieniami od matiego - nadal nic nie działa - co teraz powiecie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

głowny

ip 172.0.0.1

maska 255.255.255.0

 

powinno chyba być:

 

głowny

ip 172.0.0.1

maska 255.255.0.0

 

a w CCProxy ustaw użytkownika jeszcze :) Dostęp na adres IP, czyli 172.0.0.2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi screeny bo nie kumam jak to zrobic. Zdecydujcie sie bo raz piszecie ze maska ma byc inna a za chwile ze ma byc taka sama jak na kliencie :D:D:D Pokaż mi screena bo nie wiem wogóle gdzie ten dostęp na ip :D:D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem a moge sie mylić nie ma połaczenia miedzy laptopem a komputerem ponieważ karta w kompie jest połączona z aneną kierunkową na dachu a ta ma pole widzenia chyba 30 stopni ;) wiec laptop nie łąpie sygnału z kompa najprościej bedzie je spiąć scrosowanym kablem oczywiście jeśli masz zwykłe sieciówki w kompie i laptopie

 

mam nadzieje że nie pisze głupot ale to jedyne co mi teraz przyszło do głowy ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

sikham, chyba nie doczytałeś od początku :P :)

 

hindus> nie napisałem, że maska ma być inna - maska ma być taka, jaka powinna być (sprawdziłem i dla obu IP, tj. 172.0.0.1 i 172.0.0.2 powinna być 255.255.0.0)

popraw i będzie śmigało :)

Tzn. jeśli masz kompa i laptopa w takim stanie, ze się widzą to CC Proxy napewno zadziała :)

 

Twoje ustawienia:

 

głowny

ip 172.0.0.1

maska 255.255.0.0

 

--------------------------

laptop

ip 172.0.0.2

maska 255.255.0.0

brama 172.0.0.1

 

--------------------------

 

proxy dla ie w laptopie

172.0.0.1 port 808 [wejd w zaawansowane i przydziel innym usługom inne porty :)]

--------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my o tym rozmawiamy mam dwa kompy spięte kablem (cross) na głownym bezprzewodową karta łącze się z adminem i chce podzielic to łącze na tego podłączonego drugiego kompa.

no to ci mowie wpisujesz w ustawieniach sieciowych te same ustawienia czyli brama...maska ...dns...tylko w ip zwiekszasz koncowke o 1 by nie bylo konfliktu ip na tych kompach[czyli takie same ip = brak netu jak sa 2 wlaczone :)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

rowr> to nie takie proste - jeśli admin wie co robi to napewno zablokował możliwość podłączenia 2go kompa bez proxy :)

CC to chyba najprostszy sposób udostępniania neta :)

 

hindus> w CC Proxy wejdź w Account>New zaznacz IP Address i wpisz tam 172.0.0.2 to MUSI działać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nie - ja nie mam na głównym kompie bramki i śmiga :) A też mam radiówkę :) Brama powinna być tylko na drugim kompie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc Panowie to jest najbardziej szczegolowy opis jaki sie dalo chyba zrobić a nie wrzucilem screenow bo oczywiście hostimage.org i imageshack.us wiszą na mom necie:/

 

----------------------------------------------------------------------

 

oto ustawienia w połączneiach sieciowych KLIENTA ->właściwości na sieciówce

 

ADRES ip : 172.0.0.2

MASKA PODSIECI : 255.255.0.0

Brama 172.0.0.1

 

w IE na KLIENCIE(lapotopie) w Nazędzia-> połączenia-> Ustawienia sieci lokalnej lan:

 

Zaznaczone-utomatycznie wykryj ustawienia

Zaznaczone Użyj serwera proxy dla sieci LAN (te ustawienia są stosowane dla połącze telefonicznych lub vpn)

 

Dalej w tych ustawieniach lan-> zaawansowane (KLIENT) mam podane:

 

Http : 172.0.0.1 port 808

Zabezpieczeń 172.0.0.1 port 808

FTP 172.0.0.1 port 808

Gopher 172.0.0.1 port 808

Socks 172.0.0.1 port 808

 

---------------------------------------------------------------------

 

TERAZ ustawienia na Hoście głównym czyli tak- połączeniach sieciowych właściwości sieciówki :

 

Adres ip : 172.0.0.1

Maska podsieci : 255.255.0.0

Brama domyślna -----------tu mam puste pole

 

-------------------------------------------------------------------

 

W hoście mam karte

Realtek rtl cos tam family a w laptopie -kliencie- mam broadcom

 

Ustawienia CCProxy na Hoście-

 

Account--

Permit category - Permit only

Auth Type - Adress ip

 

Username - User-001 ip adress 172.0.0.2 Connections -1 (??)

 

---------------------------------------------------

 

w Options jest tak:

 

Protocol

 

HTTP/RTSP zaznaczone port 808

Secure zaznaczone port 808

FTP(Web) zaznaczone port 808

Gopher zaznaczone port 808

Socks/MMS zaznaczone port 1080

Ftp zaznaczone port 2121

Telnet zaznaczone 23

News zaznaczone port 119

I Zaznaczone Auto detect i nieaktywne pole z widzialnym ip 172.0.0.1

 

-------------------------------------------------------------------------

 

Panowie jak to zrobić bo ja wysiadam?:( dlaczego to nadal nie działa?:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Powinno działać!! IMHO jest wszystko dobrze ustawione.. Jedyne co mi przychodzi jeszcze teraz na myśl to odznaczenie "automatycznie wykryj ustawienia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

zainstaluj linuxa - i po problemie :)

 

a jeśli nie chcesz to na obu kompach:

 

Moje miejsca sieciowe> Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie

 

na hoście ustaw: inne>"ten komputer łączy się bezpośrednio z netem, nie mam jeszcze sieci" albo "ten komp.łączy się netem bezpośrednio lub przez koncentrator, inne także łączą się.."

 

A na laptopie, że masz sieć i łączysz się za pomocą innego kompa..

 

to takie trochę oszustwo, ale może pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos drgnęło - wyskoczyłą nowa ikona na laptopie (kliencie) ale nadal jak próbuje pingowac dnsa z klienta to 100% strat a powinno działac - sory za ang opis ale szumak wsparcia wszędzie :)

 

dodam ze NAME to nazwa hosta więc cos wykrywa skoro pojawiłą sie ta ikona bo jest na kliencie- połączenie sieci bezp. na NAME(host)

 

INTRODUCTION

3901220.jpg

 

HOST

96891357.jpg

 

CLIENT

0778390.jpg

 

MAŁĄ POPRAWKA - W KLIENCIE W MASKA JEST TAKA SAMA JAK W HOSCIE - 255.255.255.0 - POPROSTU LITERÓWKE MIAŁEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wymieniłem - potrzebowałem wpisac jako dns(klient) ip hosta tj 192.168.0.1 i to samo w brame.

 

klient

 

ip 192.168.0.2

maska 255.255.255.0

brama i dns 192.168.0.1

 

host

 

ip 192.168.0.1

maska 255.255.255.0

brama i dns - brak - jak wpisze dnsy 194.204.159.1 to i tak to samo

 

kreatory konf siecie powłączane dzieki temu doszła ta nowa ikonka na hoscie mam - ze ten komputer udos neta innym w lanie, a na kliencie ze sie łaczy przez kompa ktory udostępnia neta - i samo wykryło nazwe hosta czyli NAME

 

na hoscie mi łączy z netem i lan działa, na kliencie mi lan działa i pokazało ikone która pokazuje jak szybki jest net na hoscie i ze połączyło i jak sciagam hostem to na kliencie widze jaka predkosc i ile odebranych itd, pingowac np adresy http://www.wp.pl zaczyna pingowac bo rozpoznaje adres ip ktory mi pokazuje w nawiasie oczywiscie na kliencie ale dostaj 100%strat

 

ma kliencie mam nowe połączenie ktore ppokazuje - połaczenie sieci za pomoca udos połaczenie internetowego na NAME a NAME to nazwa hosta i wszystko pokazuje jakie transfery itp

 

np daje ping wp.pl (na kliencie) pokazuje

 

badanie adresu rd.wp.pl [ip.ip.ip.ip]

 

itd ale dostaje upłynął limit casu blablabla

jest bliżej niz dalej ale nadal kiszka :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie http://www.tpsa.pl [217.97.216.10] z użyciem 32 bajtów danych...

upłynał limit casu żadania...

upłynał limit casu żadania...

upłynał limit casu żadania...

upłynał limit casu żadania...

upłynał limit casu żadania...

 

i nadal to samo...najdziwniejsye jest to ze wsyzstko pokazuje tak jak ma byc tj jak np nic nie robie w necie na hoscie to na kliencie widze ze mi nie mrygaja komputerki takie w trayu - kazy pewnie wie o czym pisze, jak cos zrobie otworze czy cos to zaraz szalaja, pakiety leca ale nie ma odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tylko mam problem - odpaliłem na serwerze, dodałem ip klienta do listy tych które mają zezwolenie na używanie, ale jak daje na 'start' to dostaje

 

SOCKS startup failed

HTTP startup failed

 

---------------------------------------------

faq

Why startup of other proxy such as HTTP, Socks etc. failed?

 

This is likely because you installed another proxy server on the server. The solution is to stop using that software.

 

dobra a jak odinstalowałem tamte poprzednie tunell wingety itp to idzie to teraz jako uruchomić ? nie wiem chodzi o porty tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności