Skocz do zawartości

[Animacja] Pytanie o zapętlenie wybuchu


DoMiNiQuE

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie znalazlem nic w archiwum wiec pytam, poniewaz nie moge sobie z tym poradzic.

W innym watku podpowiedzieliscie mi jak zanimowac tlok w silniku. Wszystko ladnie dziala, ale zapragnalem dodac do animacji wybuch.

Stworzylem sobie wybuch na podstawie tago tutoriala http://www.max3d.pl/tut.php?id=154

Wszystko w miare zsynchronizowane. obrot kola zamachowego/ruch tloka trwa 100 klatek. Klatki te sa zapetlone, ale mam problem jak zapetlic ten wybuch. Nie jest on widoczny w track view. A moze lepszym rozwiazaniem bedzie zrobienie wybuchu za pomoca innej metody? Zaden pomysl nie przychodzi mi do glowy. Prosze o pomoc, czas ucieka a do konca miesiaca musze oddac prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jezeli chodzi o wybuchy to pewnie sa miliardy tutkow na necie, wiec poszukaj sobie cos odpowiedniego.. a jezeli animacja ma miec 100 klatek to nie ma sily, taka mala eksplozja sila rzeczy musi sie zapetlac. Uzyj sobie czasteczek. Gdzie wybuszek bedzie sie zaczynal w ktorejs klatce a np. w 90 wszystkie beda sobie obumierac az wszystko zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem jest loopowanie poza programem 3d... czyli w postprodukcji innymi słowy. Renderujesz sobie sam ten wybuch do osbnej sekwencji plików tak, abyś miał go po prostu osobno i niezależnie. Wtedy możesz sobie go dowolnie zmieniać w czasie/tempie/przezroczystości.... kopiować kilka razy i blendować... generalnie takie podejście jest szybkie i skuteczne. Daje dużą kontrolę i wystarczające efekty dla loopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzieki za wskazowki. O zrobienie tej animki poprosila mnie znajoma. Potrzebuje ja na obrone (czegos tam ;) ). Zalozenie jest takie, aby animacja zostala wyplata od razu z 3dsmax'a. Nie chcialem za bardzo kombiowac, dlatego zdecydowalem sie na gizmo z fire effect - tylko to cholerne zapetlenia ;) Probowalem ze sprayami, ale nie daja mi jak na razie tak ladnego efektu planiecia z dymem ;)

Pokominuje dzis jeszcze z rozwizaniem SUPER-OKA ...ewentualnie w akcie desperacji wstawie tyle gizmow ile bedzie ruchow tloka (w kazdym wpisze inne wartosci klatek ploniecia) i juz ;) (animka bedzie krotka). Dam znac co mi wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności