Skocz do zawartości

extrude vel bevel


Gość radek1980

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radek1980

Na samym początku chciałbym wszystkich powitać ponieważ to mój pierwszy post i jak nie trudno się domyśleć w temacie 3ds jestem jeszcze nowicjuszem Mimo to liczę, że znajdę tu wsparcie i źródło cennych informacji...

 

A teraz do rzeczy...

 

Jaka jest różnica pomiędzy komendą extrude i bevel bo niestety jej nie dostrzegłem Z tego co wiem bevel jest to wytłaczanie ze skalowaniem ale w komendzie extrude też jest opcja outline co sprawia że obie komendy wg mnie robią dokładnie to samo... Czy ktoś rozwieje moje wątpliwości?

 

I drugie pytanie Czy jest sens używać opcji Convert to Editable Mesh? ...czy lepiej skupić się wyłącznie na Poly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

zaraz zacznie sie rozmowa co było pierwsze kura czy jajo.

Te tematy wałkowane były tak dalece i czasami boleśnie, że proszę poszukaj sobie.

 

BTW, jesli dla ciebie bevel i extrude to to samo to co ci przeszkadza. Chyba że chcesz pracowac w Autodesku to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek1980

O kurcze Jacy tu życzliwi ludzie A niech mnie...

A tak wogóle to właśnie ucze się w Autodesk Viz

A różnice między mesh i poly znam Pytam się tylko o sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie Czy jest sens używać opcji Convert to Editable Mesh? ...czy lepiej skupić się wyłącznie na Poly?

 

Lepiej na poly, mesh to pozostałości przeszłości ;)

 

Co do pierwszego to najlepiej przekonasz się klikając na taki mały kwadracik koło bevel albo extrude, wyświetli Ci się okienko dialogowe z parameteami, pobaw się nimi a zobaczysz o co chodzi :) Ludzie, gdzie w was dusza eksperymentatorów, zamiast lecieć przy pierwszym zacięciu na forum, lepiej samemu trochę poszukać, pogrzebać, zepsuć coś, rozebrać na kawałki, tosz to sama frajda :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek1980

Ha Właśnie u mnie nie ma tego kwadracika Fakt Ucze sie z ksiązki Tam jest cos takiego i wiem o co cho Dlatego mysle ze moja wersja oprogramowania jest lekko okrojona Nie ma np opcji inset Modyfikatora symmetry i wielu innych przydatnych funkcji Jestem na etapie zmiany softu a co do pytania to nie widze roznicy w dzialaniu obydwu komend przynajmniej w autodesk viz 4 Sa 2 opcje bevel i extrude ktore maja w 100% te same opcje ustawien i robia dokladnie to samo Eksperymentowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze Jacy tu życzliwi ludzie A niech mnie...

A tak wogóle to właśnie ucze się w Autodesk Viz

A różnice między mesh i poly znam Pytam się tylko o sens

 

No to kandydujesz na lokalnego filozofa, który pyta o sens.

A jaki ma sens używania Maxa skoro jest Maya lub XSI?

A jaki sens ma ....?

Jak chcesz porozmawiać to chodź na shout lub załóż wątek w odpowiednim miejscu.

 

I nie obrażaj się, ja też przez to przechodziłem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności