Skocz do zawartości

Dom (pierwszy w życiu)


Lares

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra... Witam wszytkich.. NA forum jestem zarejestrowany od dość dawna lecz z maxem pracuje od tygodnia..tzn dłuzej.. ale po tygodniu nauki to zrobiłem..potem miałem dużą przerwe.Az do dziś ;] i zrobiłęm coś takiego.. To moj pierwszy model w zyciu... więc troche.. wyrozumiałosci.. :)

 

 

cedarfencekm5.th.jpg kopia2cedarfencenu2.th.jpg kopia3cedarfencezv9.th.jpg kopia4cedarfencewl2.th.jpg kopia5cedarfenceht7.th.jpg kopia6cedarfencemu6.th.jpg kopia7cedarfenceki1.th.jpg kopiacedarfencefw7.th.jpg renderrq9.th.jpg

 

 

Jak wam sie podoba? W wolnym czasie robie dodatek do gry Gothic.. wiec uce sie robić modele ... planuje zrobić zamek .. ale nie wiem czy mi wyjdzie.. co do dodatku juz sporo zrobione.. zainteresowani niech piszą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak robisz ten dodatek? Modele raczej do niego nie robisz, coś mi się wydaje.

A co do tego co pokazałeś, to słabo trochę, rach ciach model 2 minuty, wpakować 2 gotowe textury i koniec.

następnym razem zrób coś ambitniejszego, naprawdę.

Po 1 naucz się modelować a później zacznij texturki skladać.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne dodatki do modowania tej gry.. co do modeli to nie ja ich nie robie lecz ktoś inny. Co do twojej opini.. to wiesz.. jesli uwazasz ze dla mnie osoby która uczy sie dopiero edit mesha to 2 minuty to super :/ lecz tak nie jest.. i jak pisałem to jest moj pierwszy.. twoja pierwsza praca tez napewno nie była działem sztuki :/!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lares - cwiczyc cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc patrzec na pracki innych to duzo daje a na serio to niestety zmudna praca i godziny spedzone aby cos konkretnego zrobic, nie ma sie co oszukiwac ta chatka raczej prezentuje slaby poziom pewnie tego jescze niedostrzegasz ale zbiegiem czasu sam bedziesz wymagac od siebie wiecej.

 

Jak cos masz tu darmowa stronke z texturkami o i le juz z niej niekozystasz

http://mayang.com/textures/

z tym ze zawsze i tak trzeba je troche poobrabiac i poprzerabiac aby na modelu prezentowaly sie tak jak powinny :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno.. to moja pierwsza praca i jestem z siebie zadowolony a to najwazniejsze.. Aaa i jeszcze jedna istotna rzecz.. to chatka do gry.. i nawet nie przesadzałem zeby enigana nie obciązac ale dziękuje za tą konstruktywną krytyke

 

 

Znacie jakiś idelany tutek na początek? taki dla noobów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy do czego chesz tutoriala do robienia texturek czy madelowania czy moze do obu tych zeczy :)

 

A tu takie male uwagi.

 

-model za czysty

-dajesz jakies zabrudzenia i raczej drewno nigdy takie niejest w zeczywisctosci Wyjatek nowe do mki chatki i jakies inne szmerki bajerki ale w game art naprawde to sa wyjatki :)

- tam gdzie belki dales na teksturce tez powinny byc jakies zabrudzenia odchodzace od nich ale tez bez przesady

- za duza powtazalnosc tych samych desek zaraz rzuca sie w oczy musisz to roznicowac

- obserwuj wszystko do okola jak dane elementy wygladaja i wzoruj sie na tym

jesli robisz jakies budynki czy propsy czy cos innego i niejest to metal lub inne lsniace (kolorowe zeczy) niedawaj jasnych, ostrych kolorow oczywiscie sa wyjatki:)

- a teraz takie ogolne spostrzerzenia co do narzedzi programowych pobaw sie saturacja, variantami, balansem kolorow, ostroscia i jasnoscia, dodatkowo przyswoj sobie dzialanie trybow krycia na warstwach podstawowa zecz jaka texturator powinien wiedziec :)

 

to tyle jak cos by bylo zle to niech ktos mnie poprawi albo cos dopisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest jego pierwszy modelik z teksturowaniem to wystarczy.

Teksturki faktycznie można by było poprawić - pobrudzić. Narazie zbyt sterylnie.

 

//OT

Za kilka dni tez wrzuce pierwszy modelik z teksturką w moim życiu;-) Boję się

//End of OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lares. Ja jestem totalny noob jesli chodzi wykonastwo modeli i teksturek, ale "swoje wiem" ;) Moja pierwsza rada. Nie dawaj swoich pierwszych prac na tym forum bo cię zjedzą ;) Dwa: nie załamuj sie i cwicz jesli taka jest "droga ktora podazac zamierzasz". Trzy: co do poziomu to muszę sie zgodzic z przedmowcami i wlasnie dlatego wrzuc cos na forum jak juz naprawde uznasz ze jest ok- w tedy mozesz liczyc na cos wiecej noz tylko: "cienko, cwicz i jeszcze raz cwicz". Tataj wszyscy juz zapomnieli jak to bylo gdy sie noobem bylo ;) Tutkow uswiadczysz mase w tematach przyklejonych wiec linkow podawac nie bede. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności