Skocz do zawartości

Model pod frezarke


sanki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wykonania model, ktory bedzie ciety potem na frezarce. (Konkretnie glowa smoka). Ogolnie mam pojecie co taka maszynka robi, ale nie wiem czy sa jakies ograniczenia co do na przyklad wystajacych elementow, dziur i tym podobnych. Jezeli ktos kiedys modelowal pod frezarke, bylbym wdzieczny za podzieleniem sie jakimis wskazowkami odnosnie przygotowania modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam,

Po pierwsze zależy w jakim materiale robisz, inaczej można sobie frezować piane (necuron), inaczej drewno a jescze inaczej aluminium czy stal. Generalnie ograniczają nas narzędzia, (odległości pomiędzy sąsiadującymi elementami, ) np jeżeli będziesz chciał wyfrezować przestrzeń (dzióre) a odległośc pomiędzy elemntami będzie np 1 mm, to głęboko nie pofrezujesz, zelęzy od długości narzedzia ale i one są ograniczone,

Kolejna rzecz to frezarka wyfrezuje tylko tyle jakbyś popatrzył z góry na model, odpadają jakies zagłębienia poprzeczne, lub przeciwkąty,

 

Zresztą tak naprawde trzeba by było popatzrć najpierw na model zeby cokolwiek powieddzieć co sie da zrovbić a co trzeba poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności