Jump to content

..:: WIKTOR ::..

Members
 • Content Count

  2,383
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

..:: WIKTOR ::.. last won the day on December 8 2012

..:: WIKTOR ::.. had the most liked content!

Community Reputation

121 Excellent

5 Followers

About ..:: WIKTOR ::..

 • Rank
  Member
 • Birthday 05/03/1983

City (optional)

 • Miasto
  Bielsko-Biała
 1. Dodaj modyfikator UVW Map i tam ustaw jak chcesz gęsto tą teksturkę.
 2. Super :D A malowanko pewnie coś w tym stylu http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2011/02/02-1298568535.jpg ? ;)
 3. O! Fajnie, że skończyłeś :) Gratuluję! Modelik przyjemny, choć można by było jeszcze w paru miejscach poszaleć. Aż się łezka w oku kręci - to były rajdy.
 4. Rzeczywiście, to autko było fabrycznie pokrzywione i wyjdzie na to, że poprawisz oryginał ;) to jak z amerykańskimi "mięśniakami" gdzie patrząc na szpary przy drzwiach miało się wrażenie, że w fabryce samochód miał wypadek i go klepali źle dopasowując elementy :) Myślałem też, że to przetłoczenie przy lampie jest zbyt ostre, ale co fotka to inne wrażenie to sprawia - naprawdę ciężki model sobie wybrałeś. Felga wyszła spoko choć teksturkami trzeba ją wg mnie podrasować, a opona no cóż, wybrałeś intermediate, a patrząc za okno nadaje się na obecną aurę :) Siatka wyszła bardzo ładnie. Na plus zasługuje też przedni zderzak, który był chyba projektowany po konkretnej dawce sake po jakiejś większej imprezie ;) Jeszcze daleka droga Cię czeka, bo dokładniejsze/szczegółowe modelowanie rajdówki to niezła jazda.
 5. Pokaż siateczkę tej karocy, bo parę błędów widać - pomyślimy nad rozwiązaniem.
 6. Tak, to była pierwsza wersja tej Corolli i jeszcze przepisy były inne i tankowanie przebiegało inaczej. Później były wlewy wewnątrz przy zbiorniku http://www.spalacz.pl/media/bezpieczny_zbiornik_w_bmw_130i.jpg i z tego co pamiętam to różne rodzaje tankowań - takie do wlewania z lancy, ale były też bezpieczne systemy tankowania ze specjalnymi złączkami (taki jakby bolec 5cm wysokość, średnica około 2 cm). Często były zbiorniki plombowane czy aby na prawidłowym paliwku ktoś śmigał. Regulamin wtedy ewoluował dość szybko, bo po grupie B zajęli się bezpieczeństwem na całego, dlatego te nowe wurce to takie pierdzikółka... :/
 7. Pokaż fotki tych wlewów. Ogólnie te wurce były tankowane za pomocą pomp i przez specjalne "gniazda". Tam się nie dało nalać "zupy" z kanistra :)
 8. 13 kilometr OS 1 i Martini przeszło do historii na tamtym rajdzie ;) To był nasz rajdowy "człowiek dynamit" tamtych czasów :D
 9. To autko to niezły pokemon :D Będę kibicował, bo to moje klimaty (w sumie amatorsko jeździłem w rajdach) i jak będziesz później potrzebował pomocy z wnętrzem to wal śmiało na priv. Piękne czasy po zlikwidowanej grupie B. Te wurce miał to coś, a te dzisiejsze są takie jakieś nijakie dla mnie ;) W jakie barwy zamierzasz go machnąć? Może "MOCNE" Leszka Kuzaja? :D
 10. U zebry spiralka oczu jest w kolorze pasków i się gubi, a Krecik właśnie nie ma odniesienia w skali. Ogólnie bardzo pozytywny odbiór :)
 11. Sam zamysł super, ale nie mogę odróżnić czy chciałeś iść bardziej w realizm czy bardziej w "plastelinę". Jest to takie na pograniczu w odbiorze - przynajmniej u mnie. Mógłbyś jeszcze to jakoś podkręcić. Takiego krecika to ja mam chyba w ogrodzie....... ;)
 12. Modelowanie z fotek wchodzi w krew :) Ja sobie już nie wyobrażam modelowania bez odrysu z fotki - tak od początku tego roku każdy model mierzę do foty. Robię zawsze bazę siatki jednak i zagęszczam, ale każdy robi po swojemu :) W sumie metoda znana od "wieków", ale kiedyś mało stosowana ze względu na słaby sprzęt jaki się posiadało :) Blueprinty - jak są - to pomagają przy odrysie, ale i tak około 95% Blueprintów nadaje się do kosza, bo nie trzymają oryginalnych wymiarów. Do fotki da się idealnie przymierzyć i zrobić ładny odrys i jest to o niebo lepsze od BP choć pracochłonne, dlatego szacun jeszcze raz za te modeliki.
 13. Ładne modeliki :) Nie robisz widzę baz siatek tylko zagęszczasz elementy, które potrzebujesz - jest to też fajne rozwiązanie. Merol bajerka i Jeep też fajniusio wyszedł, a Mitsubishi ma pogibane kształty i topologię powierzchni za co szacun!
 14. Aż się odechciewa cokolwiek modelować patrząc na te Twoje modele :) Kiedyś byłem w szoku jak się dowiedziałem, że to latające skrzydło było budowane także ze sklejki, no ale zapożyczenia z szybowców były jak widać (bo jak wiadomo projekt rozwijał się jako szybowiec, bo "latające skrzydła" Niemcy już wcześniej projektowali tylko bez silników ze względu na jakiś traktat czy coś, stąd protoplasta był szybowcem). Odnośnie modelu to naprawdę poezja i miodzik. Zastanawiam się jak dobre są BP dla samolotów...? Bo w przypadku samochodów to 90% są do kosza i trzeba robić z fotek. Zastanawiałeś się nad tym, żeby (z ciekawości) przyłożyć to co już masz do fotki żeby zweryfikować poprawność?
 15. Próbowałem kiedyś Photomodelera, ale za dużo było do poprawiania. Szybciej mi poszło z ręcznym dopasowaniem kamerki. No ale poczekam może ktoś ma jakieś doświadczenia z innym softem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy