Jump to content

Lucas

Members
 • Posts

  2,409
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Lucas last won the day on February 8 2012

Lucas had the most liked content!

1 Follower

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Lucas's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

285

Reputation

 1. Jak na razie nie bawiłem się żadnymi narzędziami AI bo ani nie czułem potrzeby ani nie miałem na to czasu ale miałem podobne przemyślenia - że na dłuższą metę to będzie jak przepisywanie pracy domowej od kolejnych osób które już ją najpierw spisały od jeszcze kogoś innego. Plus fakt, że internet jest strasznie zaśmiecony, pełen treści niesprawdzonych, wprost nieprawdziwych lub po prostu patologicznych - tak jak rodzice się dziwią czemu ich dziecko przeklina, tak samo ludzie będą się dziwić czemu AI generuje spaczony content;)
 2. Podaj proszę trochę więcej informacji, może jakiś screen? Nie przestawiły się przypadkiem ustawienia narzędzia, np. kąt na 0 stopni? Gdy aktywujesz narzędzie to możesz rozwinąć jego ustawienia - domyślnie powinien się chyba pojawić nowy kafelek w lewym dolnym rogu. Pamiętaj też, że spin robi się domyślnie względem cursora 3D, więc jeśli jest gdzieś ustawiony akurat poza widokiem to pewnie dlatego nie widzisz narzędzia. P.S. popraw lepiej nazwę tematu bo w tej chwili zupełnie nic on nie mówi, przyjdzie któryś z moderatorów i będzie mniej wyrozumiały niż ja;)
 3. Pomysłowość pomysłowością ale jak zobaczyłem ile ciepełka się marnuje podczas renderowania to aż prosiło się o to, żeby przekierować je we właściwie miejsce. To jest swoją drogą bardzo ciekawe (i myślę, że rozwojowe) zagadnienie. Skoro na porządku dziennym jest już stosowanie rekuperacji (odzysku ciepła) w wentylacji nawet w domach jednorodzinnych, to dlaczego miałoby się nie odzyskiwać nadmiaru ciepła ze sprzętu który je wydziela podczas pracy? Jakiś czas temu natknąłem się na artykuł (może nawet tu na forum), gdzie gość mieszkający gdzieś w Austrii postanowił podpiąć swoją koparkę bezpośrednio do wentylacji mechanicznej domu i wyszło mu, że przy założonym jakimśtam minimalnym kursie bitcoina był w stanie grzać chałupę całą zimę za darmo. Teraz pewnie ekonomicznie by się to nie spięło ale jeśli zajmując się zawodowo grafiką i tak się tego komputera używa to nadal jest to pewna oszczędność. Na razie projektuję domy obcym ludziom ale jakby mnie było kiedyś stać na budowę własnego to na pewno bym taki ficzer spróbował wdrożyć 🙂 .
 4. Potrzymaj mnie piwo Kilka razy na urlopie używaliśmy też z żoną laptopa do suszenia grzybów zebranych w dużej ilości:).
 5. A weźcie się... mieszkam prawie że w centrum Warszawy i nie mam światłowodu. Orange jedyne co mogło podłączyć to bodajże 80mbps, wkurwilem się na nich (z innego powodu) i teraz po przejściu do UPC mam ok 250mbps, nadal bez światłowodu:/. Z drugiej strony nie mogę narzekać bo w robocie to dopiero jest dramat, nic oprócz Orange nie jest dostępne, download 17mbps, upload 1 (jeden)mbps. I to też Mokotów, nie żadne zadupie, no ale budownictwo jeszcze przedwojenne.
 6. Było, minęło;). Redukcja masy jednak robi swoje, a że już od wielu lat miałem ją stosunkowo niską to jednak najbardziej widać to po nogach. Jak kolarz olimpijski nigdy nie wyglądałem ale odkąd zacząłem uprawiać wrotkarstwo szybkie to moim idolem stał się Joey Mantia 😉 (https://64.media.tumblr.com/36bf3f474ab335c8f7b4158299284480/tumblr_inline_pimmoiIXT61ssvrb4_1280.jpg) Ja teraz to raczej skromnie... Ale trzeba wziąć poprawkę na to, że mam tylko jakieś 165cm wzrostu. P.S. Ziomek to była genialna seria 🙂
 7. Chwilę mnie tu nie było to nawet nie wiedziałem, że tak sportowo się ten wątek rozwinął 😉. Aż przypomniała mi się śmieszna sytuacja sprzed wieeelu lat, kiedy będąc nastolatkiem, byłem już w zaawansowanym stadium przestania bycia grubym. Dużo jeździłem na rowerze i rolkach, wtedy też już chyba trenowałem kick-boxing więc wyhodowałem sobie naprawdę pokaźne kopyta (z których w sumie zawsze byłem bardzo dumny 🙂). W pewnym momencie poszedłem z matką do ortopedy bo miałem jakieś problemy ze stawami kolanowymi, lekarz patrzy na mnie, potem na moje nogi, potem na moją matkę, potem jeszcze raz na moje nogi i pyta: "czy pani syn coś bierze?". Nie ukrywam, trochę mi to schlebiało, bo akurat nigdy nic nie brałem:P. Dzisiaj już nikt nie pyta czy coś biorę ale jak czasami chodziłem z kumplem na siłkę porobić nogi to podobno ludzie dziwnie się patrzyli na moje łydki.
 8. Kiedyś (również na starym komputerze) miałem podobnie. Był to błąd wyświetlania w viewporcie, renderowało się prawidłowo, problem uwidaczniał się zawsze gdy obiekt miał nałożonych kilka materiałów. Rozwiązania jako takiego nie znalazłem, bo najprawdopodobniej po prostu karta graficzna była zbyt stara i nie spełniała nawet minimalnych oficjalnych wymagań dla nowszych wersji Blendera. Możesz natomiast spróbować ze starszymi wersjami Blendera (zarówno tymi stosunkowo niedawnymi, typu 2.9x jak i zupełnie starszymi typu 2.79), z tego co pamiętam właśnie przy 2.8 nastąpiło na tyle dużo zmian, że starsze komputery zwyczajnie już nie były w stanie tego uciągnąć, jednocześnie coś mi się wydaje, że przy którejś kolejnej aktualizacji znowu wszystko zaczęło się wyświetlać normalnie:)
 9. W sumie nie ma czegoś takiego jak kolor cienia - na to jak wygląda wpływa to, jakie jest oświetlenie ogólne (nieboskłon) poza "głównym" oświetleniem w postaci słońca. Zamiast używać do świecenia tej samej mapy co do tła, spróbuj wstawić tam nawet zwykły Sky Texture (tryb Hosek/Wilkie zamiast domyślego Nishita) z dużo większą mocą, nawet 2-3, poeksperymentuj. Kolejna sprawa to materiał shadow catchera - on też ma wpływ na kolor cienia więc możesz popróbować różne odcienie, teoretycznie kolor asfaltu ze zdjęcia powinien dać najbardziej realistyczny efekt ale tu znowu musisz poeksperymentować.
 10. Ja w połowie dnia jakiś kryzys nastroju miałem ale już mi przeszło. Teraz jestem na etapie świadomości, że i tak niewiele z tym mogę zrobić, co mnie na zmianę uspokaja, wkurwia i przeraża. Mieszane mam uczucia również co do mieszkania w Warszawie, z jednej strony stolica - priorytet obrony, z drugiej strony stolica - priorytetowy cel ataku.
 11. Lucas

  Gizmo w obiekcie

  Kiedyś zdziwiłem się jeszcze bardziej - jest (lub był 😉 ) skrót o podobnej konstrukcji do narzędzia "select linked flat faces" -shift+ctrl+alt+f (palce można połamać), dla mnie szalenie przydatny i zdecydowanie często używany. Kupiłem nowy sprzęt, wszystko poinstalowałem, używam sobie Blendera a ten magiczny skrót nie działa! Sprawdziłem czy go nie zmienili, o dziwo chyba nawet nie. Zacząłem się zastanawiać czy jakiejś lipnej klawiatury nie kupiłem że nie ogarnia kombinacji z więcej niż 3 klawiszy. Ostatecznie okazało się, że ktoś mądry w Microsofcie postanowił ten skrót na sztywno przypisać do jakiejś nieokreślonej funkcji w systemie i wprowadzić wraz z aktualizacją do Win10. Nigdy wcześniej nie byłem tak bliski przesiadki na Linuxa.
 12. Lucas

  Gizmo w obiekcie

  No dobra, dałem się ztrollować:P. Przy okazji uświadomiłeś mi, że pozmieniali więcej niż sądziłem. Już chciałem napisać, że skoro zmienili skrót i nie wiadomo na jaki to przecież można nacisnąć spację i wyszukać sobie ręcznie nazwę narzędzia. Oh wait... spacja domyślnie teraz też już robi co innego. Jak tak dalej pójdzie, to zacznę na Blender Market sprzedawać oryginalny plik startup.blend z wersji 2.7x, gdzie wszystko jest jeszcze na swoim miejscu ;).
 13. Lucas

  Gizmo w obiekcie

  U mnie działa ale to dlatego, że już chyba od wersji 2.7x po prostu importuję ustawienia z poprzedniej wersji, właśnie po to, żeby nie frustrować się za każdym razem gdy postanowią coś zmienić ;). A co do "weź się przesiądź na coś normalnego" - ja rozumiem twoją niechęć do Blendera (a szczególnie do obecnego community) ale taka odpowiedź na każdą próbę rozwiązania jakiegoś problemu jest głupia i absolutnie nic nie wnosząca. Czy jak ktoś np. pyta jak napompować oponę w rowerze bo chce nim gdzieś pojechać to też mu mówisz, żeby lepiej od razu kupił samochód?
 14. Lucas

  Gizmo w obiekcie

  1. Żeby przesunąć gizmo do środka w Blenderze zaznacz obiekty, shift+ctrl+alt+c->Origin to geometry. 2. Jeśli w dodatku obiekty importują się połączone, to wejdź w Edit mode, zaznacz wszystko, P->Separate: by loose parts (zadziała o ile faktycznie są to niepołączone siatki ale w obrębie jednego obiektu), i dopiero wtedy zastosuj punkt pierwszy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy