Skocz do zawartości

Pierwsza samodzielna strona we flashu


filoos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra chłopaki, po dłuższym wpatrywaniu się w to tło dostałem oczojebca więc zmiana;] ale teraz mam problem, mianowicie chodzi i mi o pierwszy przycisk na stronie od lewej.. po najechaniu na niego myszką pokazuje się napis opcja rollover, nastepnie po usunieciu kursora z buttona (rollout) włącza sie gotoAndStop tego mc.. i w tej właśnie chwili włącza się również mc znikania napisu.. problem wygląda nastepująco, jednorazowa to czynnosc działa tak jakbym chciał ale za drugim razem nie włącza sie animacja cofania napisu, tylko napis znika odrazu...i tak wkółko, parzyście. Wiecie moze o co chodzi z tym czyms;p ??No i pytanie drugie: w jakiej rozdzielczości najlepiej zrobic stronke we flashu?? zeby sie suwaki na stronach nie włączały?? pozdrawiam

oto link tej strony: http://filoos.w.interia.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hmm tło srednio, efekty z kołkami nawet ciekawy i pojawianie sie tez ciekawe ale tlo pod tekstem niewypal i jego pojawianie sie tez nie pasuje to takiego bajeru, no i 1,08 mb takie cos... chyba troszke duzo, no chyba ze nie bedzie tam zadnych innych rzeczy to ujdzie, w całosci jakos tak srednio... :/ nie wiem czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie taka czcionka podoba, jest w takim californijskim klimacie:]. Zmienil bym ksztalt tla na ktorym ona jest,takie powycinane mi raczej mi tam nie pasuje. Ladnie sie twoje stronka rozwija. Moze warto by pojsc dalej w takie troche oldschoolowe klimaty np jak to http://www.debutart.com/search2.asp?artist_name=herring+matt http://www.debutart.com/hi.asp?number=DA01001047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac że umieśz robić jakieśtam efekciki we flashu ale na tym się kończy niestety, całareszta do wymiany. Skupiasz się na bajerkach a pomijasz to co najważniejsze, czyli przejrzystość, estetyczność i czytelność strony. Jak już pisali kolerdzy wyżej, czczionka do wymiany, odległości tekstu od pól na których się znajduje większe.

 

Ogołnnie brakuje mi koncepcji na tą stronę, poszczególne elementy ujdą same w sobie ale już jako całość, całkowicie do siebie nie pasują, np. kształt okienek z tekstem i buttony: zupełnie inna forma. Tło z kolei bardziej "abstrakcyjne" potraktowane filterm z shopa od którego ciary po plecach przechodzą.

 

Podsumowując: Skup się na całości, na formie, na spójności stronki, postaraj się żeby była czytelna i estetyczna, potem baw się we flashowe animacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się Flaxem :P bo to widać na przykład mnie drażni :P podpisz butony bo nie wiadomo co do czego ten dowód jest be i po co ? Vorek ma troche racji zrób dobry BG buttony i windowsy potem baw sie trescią i efektami pozdro

 

Koncepcja mi sie nie podoba ale to rzecz gustu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten krzyzyk do zamkniecia to chyba dla brechty dales :D Coraz bardziej zaczynasz mieszac rozne elementy. Tak jak napisal Vorek. To wszystko przestaje do siebie pasowac. I jeszcze ten dowod... o zgrozo ;] Osobiscie nie chcialbym, zeby ktos dawal na stronke skan mojego, na ktorym widnieje chociazby numer serii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze ? koszmar ;] przynajmniej ten dźwięk wywal bo po 5 sek. każdy oglądający zrezygnuje. Szkoda że nie wziąłeś pod uwagę rad które tu dostałeś, klient klientem, ale jak się nie zna to można spróbować mu przeforsować lepsze rozwiązania, widać Ci się nie udało (o ile próbowałeś).

 

no i galeria nie działa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koszmar to może nie, w końcu to twoja pierwsza strona we flashu więc przy jej robieniu musiałeś się skupiać na mechanice strony niż na tym co ona zawiera wizualnie. A tak przy okazji mechaniki to nie działa powrót do strony głownej z galerii;). Co do ceny to myślę że jest rozsądna do momentu kiedy klient płaci bez jęknięcia, jeśli jednak wiesz że coś jest nie tak ze stroną i widzisz to też po kliencie to raczej nie powinno się wciskać chały za wygórowaną cenę bo może to się odbić w przyszłości. Bo to że strona ci się nie udała niekoniecznie musi cię skreślać z być może przyszłych zleceń klienta, jendak jeśli mu wciśniesz coś co nie jet warte swojej ceny to jest więcej niż pewne że ta osoba już się nigdy do ciebie nie zgłosi ze zleceniem, co więcej, zrobi ci pseudoreklamę wśród swoich znajomych. Wyjątkiem jest oczywiście sytuacja kiedy wiesz że strona osiągnie swój efekt, mimo że kient może narzekać (bo nie jest on w końcu ekspertem od reklamy), to nawet jeśli nie przekonasz go do swoich racji a wiesz że projekt będzie się cieszyć powodzeniem, to ty dyktujesz cenę (oczywiście w granicach rozsądku), a klient się wkrótce przekona że to ty miałeś rację co sprawi że nie tylko nie skreśli cię ze swojej listy ale być może w przyszłych projektach będziesz mógł podnieść swoją cenę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filoos, o ile wiem mieszales juz cos we flashu (widzialem strone jakiegos klubiku nad morzem). Rad ludzi flashzone.pl tez nie wziales pod uwage, wiec po co w ogole prosisz ludzi o rady (czyzby chodzilo o traffic?) Siak czy tak, w sumie nieistotne. Stronka jest faktycznie dosc kiepska jako calosc. Bajery flashowe, jesli nie sa dobrze wywazone raczej denerwuja ludzi. Jesli moge jeszcze cos zasugerowac: osadz ten klip po srodku strony. (nie poprzez opcje publish flasha, tylko edytujac plik html)

 

imho strona do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności