Skocz do zawartości

Teczka 2D: Cardesign STEMIDER


Stemider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Niektórzy mnie już znają, ale po krótce się przedstawie: Tomek z Kielc (alias DG;)). Głównie będę tu zamieszczał szkice i renderingi samochodów. Licze na opinie i komentarze. Pozdrawiam

 

 

Poniżej prace przesłane na Designerspace Awards 2006:

04d800c415aec456m.jpg40975e1f86cfc476m.jpg1d1be8e99a308b81m.jpg

4d7ccb1c688f188cm.jpg

 

218f68d65f615600m.jpgaced5c3e535dc862m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

THX! No to spełniam życzenia:) Dla miwta Audica, dla Shelbiego szybkie szkice. Już widze tą falę krytyki;) Tył Audicy rzeczywiście przypomina troszke zabawe w Porsche.

d41766e5860ecf0em.jpgde2625825f51d895m.jpg

 

dla RA - może o tym Audi by nie powiedzieli że jest zbyt brutalny i Jeremy Clarkson byłby zadowolony, bo w poprzednim Lambo i Alfie musiałby schylać głowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dodałem chyba i nic. :/

dodaj załącznik w pierwszym poście ;)

 

A ten ostatni peugeocik to ładny jest :) tylko czy on jest jedno-osobowy ? Jeżeli tak, to jest niepraktyczny :P A co do designu to jest ok, podoba mi się. Wykonanie również na dobrym poziomie :) Tak trzymaj :) Aha no i fajne felgi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no renowka super tak jak ci kiedys pisalem...co do peugota hm jest ciekawy...ale przydaloby sie gdzie niegdzie zaokraglic swiatlo i w sumie moze jakos nawiazac do tych usimeszkow np poprzez ten "aluminiowy" element ktory masz a przodzie bo zorbiles go od calkiem innej strony...ale to zalezy od gustu i podejscia oczywiscie...

 

ps.wywal tlo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo! THX wszystkim za opinie:) Dzięki! Ostatnio oglądałem Władcę Pierścieni - Powrót Króla- i tam Frodo albo ten drugi jak szli na Górę Przeznaczenia mial taki fajny hełm orka - tak zainspirował że stworzyłem całą gamę audic z takim niepraktycznym podziałem przedniej szyby:) Oto jedno takie małe, bardzo szybka pracka w psie. Pozdrawiam!!!

Ps. Henry Thx!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać, No rysunki całkiem zgrabne i charakterne, ale ...

Czy robisz tylko takowe, czy czasem rysujesz to w rzutach wymiarujesz, sprawdzasz wykresy widoczności itp ?

Bo widzisz mam wrażenie że nie do końca, kilka tych konceptów jest nie dla ludzi w sensie ergonomii ;)

Dalej Nie zostawiasz miejsca na mechanikę, nad kołem płasko a ono pracuje, gdzie tam wbić amorki. To jest to co mnie wkurza robi sie koncept i później całkiem inna seryjna produkcję. właśnie dłubie projekt 2 drzwiowego spydera ale zanim sie za niego zabrałem team mechaników dostarczył mi model tego co musze nadwoziem przykryć. Wówczas projektowanie sie komplikuje nieco, bowiem nie rysuje sie już co do głowy strzeli tylko ubiera czy obleka pewną formę, nadając jej taki czy inny charakter.

Myślę że etap rysowania masz juz za sobą i jest bardzo DOBRY.

Czas na technologię bowiem gwiezdne wojny to tylko taki film był ;) ale jak to opanujesz będzie z ciebie człowiek ;) tzw właściwy na właściwym miejscu :]

No i gratuluje masz ten dryg kreatywnego myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać damusTo. Podziękować wszystkim za opinie! Thx!!!

No cóż, staram się raczej żeby moje pracki były znośne i naprawdę musze się przełamywać żeby np. podzielić przednią szybę pasem karoserii o szerokości kanału La Manche. Ogólnie wezmę twoje podpowiedzi Damus pod uwage. THX.

Pozdrawiać. Fajnie że wam się ten Friczek podoba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa. Peugeot - za rok tam zawojuje, ale w tym roku daje se siana. Nie mam pomysłu, zresztą P. ma do dupy design, w ogóle mi się te auta nie podobają a ostatni prototyp powinni umieścić w konwencjach genewskim pod kategorią: "Szczególnie okrutna broń przeciw cywilom, jeńcom i umundorowanym". Ale nie mówcie tego jak za rok wygram (jasne ;)))) A co Remedy, kto wygra? Show me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wygram;D....nie no zartuje a na

powaznie to fajny styl sobie wkrecasz pomalu naprawde ostatno robisz milowe kroki do przodu oby tak dalej....i widze ze sie wkreciles w audiki?:p

jedyne co to ta hondzia mi sie nie podoba ...podchodzi mi bardziej pod jakiegos chevroleta albo myle marke;)...przez ta kratownice przednia

pozdrawiam i dzialaj dalej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: w tym konkursie nie chodzi o to żeby projektować jak projektant Peugeota. To ma być Twoja praca a nie wzorowana na ich samochodach. Ja też nie znoszę ich nowych projektów - dlatego poszedłem własną drogą. Wygram ja - to stało się oczywiste kiedy naszkicowałem mój pomysł. xD

 

miwt: trochę dziwne to co napisałeś - "...podchodzi mi bardziej pod jakiegos chevroleta albo myle marke [...]" Co to znaczy, że pod coś podchodzi? Dlaczego samochód z wyglądem takim jak nadał mu Stemider musi być Chevroletem a nie Hondą? Bo żadna Honda nie jest do niego podobna? Jakoś nowy Civic ani odrobinę (w ani jednym elemencie) nie jest podobny do poprzednika. Tak właśnie wyznaczas ię nowe trendy. Co innego gdy jest już ustalona nowa linia i zadaniem projektanta jest stworzyć nowy samochód w rodzinie, bazujący na wyjściowym designie.

Tym samym - skoro Peugeoty są brzydkie, to ja zrywam z ich linią i projektuję ślicznego Peugeota = wygrywam konkurs :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ostatnie zdanie najlepsze:D

 

a co do tego to tak musze sie wybronic oczywiscie ze chodzi o kwestie taka ze nowa civiczka moze i jest calkiem inna od poprzednika ale wtapie sie w obecna stylistyka wszystkich modeli hondy co najwazniejsze jest to stylistyka bardzo orginalna i ciekawa...a civiczka idac jej przykladem powinna byc przykladem dla innych producentow co to znaczy kreatywnosc i odwaga ...ja natomiast zwrocilem uwage ze nie podobaa mi sie dlatego nawet z calym szacunkiem dla stemidera jako ze niby tworzyl by nowa linie stylistyczna hondy gdyz po tak orginalnym i ciekawym designie jaki jest teraz nie widzi mi sie poprostu jego propozycja...raz ze malo ma z hondy ale co najbardziej mnie zrazilo to to ze na pierwszy rzut oka skojarzylo mi sie z pontiaciem gto (wyzej pomylilem marke ale nie kreca mnie te ameryskanskie fury) a bardzo nie lubie tej marki i stad pewnie moje odczucia apropo tej furki:D...a po za tym ze nei lubie to pomalu mam dosc wielu podobnych fur do siebie i tego ze tak malo producentow chce wprowadzac cos nowego na rysnek jak chocby ta civic roomster ktory ta boczna linia tez pryciaga oko i ciekawym przodem...joyster choc nadal koncept to czytalem ze moze w 2009 wejdzie do seryjnej produkcji, przeciez patrzac na niego jego przednie swiatla to istna fabia po konkretnym liftingu a zarazem dodane do tego dolne lezki jako migacze i ciekawa linia boczna i ogolem przod tez niepowtarzalny....i takie rzeczy sobie najbardziej cenie:p

 

ps.oczywiscie nie mowie ze moje projekty spelniaja te wymagania ale staram sie jak moge choc zazwyczaj ogranicza mnie wyobraznia co widac:p

 

pozdro :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się te światło na tyle... świetnie to współgra..jeśli miałbym coś ocenić krytycznie to na pierwszy plan wchodzą koła, a raczej ich kształty... jakoś tak mi to nie tego...ale to nie zmienia faktu że projekcik bardzo dostojny...pozdro wojowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D wiem... koła, ano tak wyszło. Teraz zostaje już tylko syrena. Chyba bede robił mało nawiązań do poprzednika, raczej High-Tech. Na razie już mam pierwsze szkice Syrenki Sport. Tak myśle żeby ją wstrzelić jako konkurencje dla TT, Brery, Z4... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności