Skocz do zawartości

Prośba o pomoc z Pflow


mblade

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pare pytanek odnosnie emitera particle flow, a mianowicie

1. czy da sie zrobic aby emitowane byly serie ? (10 klatek emit, przerwa 20 klatek, i znow 10 klatek emit, i tak loop) ?

2. i czy ktos by mogl mi powiedziec jak przypisac do tego material? jak wogole zrobic material realistycznej wody aby na PF wygladala jak woda a nie jakies kulki?

 

bede bardzo wdzieczny za specjalistyczna pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Da sie! Proponuje z glownego eventu ktory stworzyles wyciagnac birth i przeniesc go do innego eventu ktory bedzie nad glownym i dalej bedzie stanowil tworzenie particli w jednej serii. Rozlinkuj render z eventem glownym a nastepnie zlinkuj render z nowoutworzonym eventem birth i dodaj do niego "send out" ktory zlinkuj z eventem ktory nam pozostal po wykopiowaniu birtha (dolnym). W birth ustal poczatek, koniec i ilosc wyemitowanych particli w jednej serii nastepne event ten z birth skopiuj i utworz nastepny. W nim zmien birth zgodnie z emisja particli w drugiej serii i podobnie jak tamten w gore linkujesz z render i w dol z dolnym eventem. W ten sposob tworzysz sobie serie i mozesz sterowac dlugosciami emisji i odstepami zmieniajc "birth" w kazdym evencie. Pmietaj ze kopiujesz event z birth tak aby nie byla to instancja, gdyz zmieniajac jeden birth zmienisz inny a wtedy nie stworzysz serii emisji. Jesli chodzi o material to do glownego eventu wraz "material static" w ktorym umiesc material przez siebie stworzony. Takie serie mozna tez zrobic za pomoca scryptu ale to dluzsza historia:)

 

Jeslil chodzi o wode to proponuje (najprosciej) podpiac do pflow blobemesh i na niego nalozyc przygotowany material wody.

 

uff mam nadzieje ze udalo mi sie to dobrze przekazac.

zycze powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że kolega zna sie bardzo dobrze na pflow :) ja dopiero zaczynam zabawe z tym emiterem, dlatego mam tyle pytan ;p a idac na przod i dalej sie zaglebiajac przychodza coraz to kolejne pytania, a mianowicie:

1. jak mam eventy tak poukladane ze dana ich grupa stanowi jeden zespol emiterow i teraz potrzebowalbym je skopiowac, to podczas gdy probuje te (okienka) eventow przesunac z SHIFT to mi wraca na miejsce nie kopiujac ich, nawet nie da sie ich przesunac, bo zaraz wracaja na miejsce, czy kolega southside wie moze w czym problem ?

2. co oznaczaja zolte polaczenia miedzy eventami, standardowo sa niebieskie ale da sie zrobic aby byly zolte ;p

 

przepraszam za takie pytania ale dosc interesujacy jest ten emiter a odpowiedzi na te pytania nie znajde w tutkach, ktore juz przegladalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a teraz chcialbym poprosic o porady odnosnie optymalizacji

a mianowicie mam tam kilka grup eventow w sumie ok 38 emiterow na poczatku animacja idzie plynnie, ale po kilku klatkach zacina sie nawet na kilka sekund? na koncu kazdej grupy eventow ustalilem ze czasteczki maja sie robic (delete) wiec czemu az tak tnie? skoro na ekranie utrzymuje sie podobna ilosc czasteczek

 

uzylem jeszcze operatora cashe ale nie wiem zbytnio jak to dziala i czy wogole dziala, bo po updatowaniu calej animacji i tak tnie, zreszta bardzo dlugo updatuje nawet jeden emiter

 

jakies porady odnosnie tego ?

zna kolega jakies ciekawe sposoby optymalizacji ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec panowie, wie ktos jak to zoptymalizowac? bo juz nawet nie chce mi sie renderowac (chyba oblicza or czasteczek) ale to zajmuje wieki :|

 

chcialbym zrobic sciane kropelek wodnych... moze jest jakis bardziej wydajny sposob na ich zrobienie niz za pomoca blobemesh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności