Skocz do zawartości

[Photoshop] - Problem z odcieniem - profile kolorów


Maceo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam już taki problem dość długo, z którym nie umiem sobie poradzić:

 

chodzi o ps na maku, ale to może da się rozwiązać przez pctowego użytkowniika - jak zapisuję obrazek w png to i daję go na strone www to wyświetla mi się pojaśniony, jakby profil był dziwny. np. w edycji w ps mam płaszczyznę w #333333 a już na wyjściu podciąga mi np. do #444444... i nie wiem dlaczego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

dobrego profilu używam :D w obu (na pc i na macu) takiego samego: sRGB IEC61.. itd... Working space jest dobrze ustawione.

Wyczaiłem też, że kiedy sejwuję przez normalny save as, jest dobrze i kolorki działają.

Problem istnieje przy sejwowaniu w save for web... i mnie to rozwala, bo tu nie ma ustawień do profilu nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander: pokusiłem się o testy i doszedłem do wniosku, że niewiele da się z tym zrobić o ile nie zaczniesz się bawić nasyceniem colorów oraz gammą w Photoshopie. Dla przykładu: używam profilu Adobe RGB (1998) i w Photoshopie, i w Windows. Różnica jest tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, wiem jak to sięstało, ale to "kborys" na górze to był mój wpis. Jakiś błąd bo kborys i ja korzystamy z tych samych sprzętów czasem ;)

 

ale jeżeli chodzi o profile w syst i w ps - nie muszą być takie same. bo i tak jak mu definiuje z klawiry kolor w obrazku i z klawiry w html'u, to powinno być to ten sam kolor. tylko ew. wyświetlać się inaczej tu i tu. Ale tło jest takiego samego koloru w htmlu co ten kolor (ten sam) w psie w tym samym czasie.

 

a generalnie jak zapiszesz w inny sposób png - czyli przez save as, a nie przez save for web to już się zgadza. to nie może być sprawa profili w syst. i ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności