Skocz do zawartości

Scena 3D: Chatka


Razi91

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy projekt, który mam zamiar skończyć. Stworzyłem chatke z desek. Każda jest osobno i jest inna. Używam na razie standardowe materiały i v-raya. Oto pierwsze rendery:

chatkalp3.th.jpg

chatka2va6.th.jpg

 

Ten renderował się 30 min. Zrobiłem za dużą trawe(i tak będzie coś innego)i za blisko światło, przez co dach "świeci".

W drugim oddaliłem światło i wyłączyłem wszystkie mody trawy. Zmieniłem położenie kamery, aby uchwycieć szpary między deskami z boku chatki, ale się nie udało. Renderował się 5 minut.

 

 

Jak zrobić, żeby textury desek nie wyglądały tak sztucznie (ściany boczne i dach zgrupowałem osobno, dałem moda UVW Map box i dałem materiał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

deski na dachu są dziwne, jak się tnie deski to lepiej wzdłóż słoi,

jeśli chcesz mieć deski zróżnicowane to możesz zrobić coś w tym stylu: dajesz do viewportu jakąś teksturę desek, i modelujesz kierując się tą teksturą, coś jak tu:

http://img241.imageshack.us/img241/8464/syrenkadeskipq6.jpg

później dajesz na deski unwrap uvw, z opcją planar, i w edytorze przesuwasz i skalujesz poszczególne deski aż będzie dokładnie nad deską z tekstury której użyłeś.

 

przydałaby się też większa tekstura drewna, poszukaj np. tu:

http://www.cgtextures.com/

 

acha i warto by trochę zchamferować kanty desek, są nienaturalnie ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ciężko z tymi kantami... Robiłem zwykłego boxa z noise. Spróbuję coś z free deform box. Ale to na wieczór,bo zaraz instaluje system na nowo.

Te texturki źle obróciłem. Trawe robiłem z plane, dodałem Noise i dałem materiał z Displace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności