Jump to content

maczuga

Members
 • Posts

  990
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Zadupie, Poland

maczuga's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

21

Reputation

 1. Miałby problem jedynie podnieść się na drążku i takie tam :) chociaż racja, troszeczkę tego mięśnia tam brakuje (po polskiemu "najszerszy grzbietu"). A skoro już temat anatomii został dźgnięty, to dorzucę jeszcze od siebie że mięsień zębaty przedni, a właściwie te kilka wąskich mięśni na żebrach które się na niego składają - nie ma ich aż tyle, tzn. nie kończą się wraz z żebrami tak jak na sculpcie, ale gdzieś tak 8-9 żebro. Ale właściwie nie powinienem się czepiać, bo speed boski i ja za Chiny ludowe nie wyrzeźbiłbym czegoś takiego :) Boski skill masz. Wolno zapytać ile zajęło ci to czasu?
 2. Są na forum: http://www.indigorenderer.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=5554
 3. hmm nigdy nie używałem nawet blenderowego suna :) jeszcze inne rozwiązanie to powrzucać meshlighty, ale ja jakoś nigdy nie mogłem zmusić ich do porządnego świecenia więc nie będę się podłączał.
 4. Czasami Indigo olewa światła wstawione przez Blendera w scenie i trzeba je wklepać ręcznie do xml'a sceny. Ja to przeważnie robiłem tak, że wstawiałem w blenderze jakiś plane, specjalnie go nazywałem żeby szło znaleźć w .xml i tam zamieniałem go z siatki na rectangular light o tym samym położeniu po prostu :) niestety to było dawno temu i szczegółów nie pamiętam, poczytaj dokumentację indigo to coś na pewno znajdziesz. Upewnij sie też że używasz najnowszego (1.18) bo może te bugi są już poprawione.
 5. nie wiem czy było, nie chce mi się przekopywać przez 58 stron :) http://www.bored.com/songtapper/ tutaj można sobie wystukać rytm piosenki i jest duża szansa, że coś się znajdzie... nie wiem jak wygląda sytuacja z mało popularnymi piosenkami ale nie zaszkodzi spróbować :)
 6. maczuga

  Plane

  spacja->add->mesh->plane. Możesz zrobić w editmode lub poza, jak zrobisz poza to się stworzy jako osobny obiekt, a w editmode będzie dołączony do aktywnego.
 7. Na bazie masz 5 krawedzi zbiegajacych sie w jednym vertexie, jak sobie z tym radzisz w zb bo słyszałem, że ma problemy?
 8. Mam "mały" problem z moim volito2. Mianowicie gdy go dzisiaj podłączyłem to nie raczył zadziałać, tzn. dioda się świeci na pomarańczowo ale można cisnąć piórko ile się da i nie chce załapać kliknięcia :/ zauważyłem, że przed uruchomieniem systemu (tzn. jest zasilanie i bios, ale xp jeszcze nie) normalnie dioda świeci się na pomarańczowo i na zielono kiedy przycisnę piórko, czyli że działa. Próbowałem instalować sterowniki od nowa, różne cuda z wejściami usb, na nic. Parę tygodni temu działał normalnie, ale od tamtego czasu leżał na półce i zbierał kurz. Ktoś wie, jak to naprawić?
 9. maczuga

  Kolory na TN

  Jak nie zajmujesz sie grafiką profesjonalnie to imho nie opłaca się kupować innych niż TN. Ja też grafikę traktuje raczej jako hobby, a tak to na kompie głównie gram, i TN do takich sytuacji całkowicie wystarcza. Będą co prawda niektóre BARDZO delikatne gradienty poszarpane, ale to nie przeszkadza. Co do kątów widzenia, co za różnica czy jest 45 czy 180 stopni jak przed monitorem siedzi się (przeważnie) na wprost? To ma znaczenie tylko jak siedzi więcej osób i np. oglądają film.
 10. możesz nacisnąć "z" ale to morduje fpsy dość skutecznie, szczególnie na wyższych subdivisionach. no i jak siatka jest już tak gęsta, że nie widać poszczególnych polygonów to tła też nie widać.
 11. Szukam blueprintów fortepianów - dokładniej takich blueprintów, na których wypisane są wszystkie wymiary (dosłownie WSZYSTKIE, każda część zwymiarowana). Z góry dzięki wszystkim. PS najlepiej fortepianu koncertowego (ten najdłuższy), inne też ujdą ale tego konkretnego właśnie szukam.
 12. z tego co wiem nie, tylko front, top, side, przeciwne do nich i w camerach.
 13. La R czyżby ivygen? jest dobrze, ale wygnij te liście trochę
 14. Jak w poście wyżej zostało powiedziane, "największy" rozmiar tekstury zależy od gry (tzn. silnika gry) i karty graficznej. W Crysisie tekstury 2048x2048 to norma, zdarzają się takie 4k x 4k, co do wyższych pod dx9 - nie jestem pewien. Napisz o jaką grę lub silnik ci chodzi, to trochę ułatwi sprawę.
 15. Loki: nawet miło, ale imho - liście powinny być mniejsze, ale ich więcej, ciemniejsze, i jeśli teraz tak nie jest to oteksturowane. Ale i tak całkiem ładnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy