Skocz do zawartości

Laptop do programowania ktory pociagnie tez grafe 3d


thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio nosze sie z checią zakupu przenosnego komputera (laptop) i jako ze kompletnie nie znam sie na tego typu cudach, chcialbym was prosic o pomoc w wyborze sprzetu.

 

Komputer ten ma mi sluzyc glownie do programowania, ale chcialbym miec rowniez mozliwosc odpalania maxa, modelowania, renderowania

 

Cena ok 3 tys PLN

 

bede wdzieczny za pomoc!

 

Pozdrawiam,

Thorgal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Za te pieniądze to nędza jeśli chodzi o grafikę:

 

http://www.allegro.pl/item139327849_nowy_fujitsu_siemens_ati_9600_120_gb_dvd_rw_gwar.html

 

http://www.allegro.pl/item138162979_f_s_v3405_core_duo_80gb_dvd_rw_w_wa_sklep_raty.html

 

Mimo wszystko wybrałbym ten pierwszy ze względu na kartę graficzną, dokupiłbym do niego 512MB RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz (dla niektórych bardzo istotna), laptopy Siemens-Fujitsu pomimo swojej atrakcyjnej ceny są bardzo trwałe (czego nie można powiedzieć o np. Acerach czy ASUSach, tzn. trzeba o nie bardziej dbać).

 

juz gdzies slyszalem taka opinie...

 

moja siostra ktora kupila niedawno laptopa Siemens-Fujitsu skarzy sie na krotki czas trzymania baterii, okolo 1,5 - 2 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam asusa i bateria też trzyma krutko (2h), czy jest trwały jeszcze nie wiem bo mam dopiero rok (mam jednak nadzieję że mi przetrwa długo), ale co do baterii to podobno zależy też od tego jaka jest cała reszta, bo jeśli laptop jest ogólnie słabszy to też zużycie prądu będzie mniejsze czyli bateria dłużej potrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie nie kupicie lapa z baterią na więcej niż 2,5h

---start off topa

jeśli komuś trzeba dłużej (a o tym Thorgal nie pisał) są firmy wymieniające/przerabiające baterie (najlepiej po gwarancji). Ja mam baterię po tuningu na 5 godzin, a jak dopadnę zewnetrzny monitor to 8,5h

---koniec off topa

 

---następny off top

są fajne programy do wydłużania pracy z baterii - Notebook Hardware Control - dopasowujące lepiej niż system op. prędkość proca w zależności od obciążenia.

---koniec następnego off topa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz gdzies slyszalem taka opinie...

 

moja siostra ktora kupila niedawno laptopa Siemens-Fujitsu skarzy sie na krotki czas trzymania baterii, okolo 1,5 - 2 h

 

Dlatego lepiej kupić laptopa na mobilnym procesorze zamiast takiego adaptowanego P4 (całkowicie odradzam laptopy na procesorach AMD, zwłaszcza te tanie). Tak jak już Ania wspomniała, im mocniejszy sprzęt tym szybciej doi baterię. Najlepiej w tym względzie spisują się laptopy zbudowane na technologii Centrino/Centrino 2 (Sonoma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to tyle, że karta przydziela sobie dynamicznie tyle pamięci ile potrzebuje z tym, że maksymalnie może sobie przydzielić 128MB z Twojego RAMu. Jeżeli karta wykonuje operacje, gzie nie wymaga 128MB to żre tylko tyle ile potrzeba zostawiając resztę RAMu do użytku systemu.

Z cenami jest różnie przed świętami:

-albo spadną w ramach promocji

-albo ludzie kupując na potęgę podbiją ceny popytem (swego czasu było tak z tabletami Volito ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to tyle, że karta przydziela sobie dynamicznie tyle pamięci ile potrzebuje z tym, że maksymalnie może sobie przydzielić 128MB z Twojego RAMu. Jeżeli karta wykonuje operacje, gzie nie wymaga 128MB to żre tylko tyle ile potrzeba zostawiając resztę RAMu do użytku systemu.

 

aha...

 

to wcale nie jest tak zle, bo generalnie myslalem o grafie ok 128MB

a dzieki takiemy rozwiazaniu oszczedza energie?

 

do renderingow mam komputer stacjonarny, wiec chyba az tak bardzo zaawansowana maszyna mi nie jest potrzebna?

 

ps. moge sobie z laptopa i stacjonarnego zrobic maciez renderujaca? da sie tak zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności