Skocz do zawartości

Brzydka jakosc DVD


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W koncu kupilem sobie nagrywarke DVD! Wmontowalem sobie naped w kompa, sciaglalem Power DVD i odpalilem plytke z koncertem Metallicy :) ... no i sie troche rozczarowalem :( jakosc byla przecietna. Spodziewalem sie obrazu jak z Cyfry+ albo chociaz z Polsatu (obie telewizje mialem i wiem jak tam wyglada obraz, myslelem wiec, ze dvd bedzie wygladac podobnie) a jakosc koncertu przypominala raczej dobrej jakosci DivX'a. Pozyczylem od kumpla koncert dvd ACDC i tutaj jakosc byla jeszcze gorsza! To juz w ogole wygladalo jak zle skompresowany DivX. Nie wiem o co chodzi?

 

Wiem, ze mamy rok 2006 i dvd jest juz standardem ale ja niestety praktycznie nic o nim nie wiem. Czy istnieja jakies kodeki lub cos co pozwolilo by mi na poprawe obrazu? Moze cos, gdzies trzeba ustawic?

 

Pomozcie PLISS!!

Pozdrawiam Polik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Plyty sa oryginalne, kupione w sklepie. Zadne piractwo!

 

No to skoro tak, to paragon w zabki, plytka w raczke i lec do sklepu - popros o wymiane wadliwego egzemplarza {bodajze do 14dni masz prawo za darmo wymienic - poszukaj w prawach konsumenckich}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napisze, ze plyty sa 100% oryginalne.

 

Z waszych postow wnioskuje, ze nie ma zadnych kodekow itp rzeczy do poprawy obrazu czyli powinno po prostu plug&play. Widze tylko dwie przyczyny:

- albo jestem za bardzo wymagajacy (przewrazliwiony na punkcie obrazu)

- albo rzeczywiscie jest jakis problem natury technicznej w napedzie lub plytach.

 

No ale tak jak pisalem wyzej, widzialem juz co to znaczy obraz cyfowy a to co ujrzalem na dvd mi tego nie przypomina. Pojde do kilku osob z tymi dvd'kami i zobacze co u nich widac.

 

Dzieki za pomoc, jak sie dowiem co jest przyczyna moich zmartwien na pewno tu wroce i to opisze :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dvd wychodzi z użytku na rzecz hd właśnie z powodu jakości. No cóż to już nie jest zbyt młody format ma już prawie 10 lat i rozdzielczości na niego nie powalają. Dlatego to raczej normalne, że wygląda jak wygląda. Telewizor inaczej wyświetla obraz niż monitory i dlatego lepiej na nim dvd wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że troszkę źle zrozumieliście kolegę. Moim zdaniem jemu chodzi o zniekształcenia blokowe (kwadraty w szybkich scenach lub bardzo zróżnicowanych pod względem detalu).

DVD nie może wyglądać jak DivX (a już napewno nie jak marnej jakości). Oglądam oryginalne filmy na DVD na swoim komputerze i nie ma mowy o gorszym obrazie niż Polsat, Cyfra+ czy też N. Powiem więcej. Obraz z telewizji cyfrowej (mówię o standardowej rozdzielczości) niegdy nie będzie taki dobry jak ten DVD bo musiałbyś mieć i jakość sygnału i siłę sygnału na poziomie 100% co jest możliwe jedynie (a może nawet i nie) w warunkach laboratoryjnych.

Pewnie, że nie da się uniknąć zniekształceń blokowych nawet na najlepszej jakości DVD (w końcu to też stratna kompresja) ale są one ledwo zauważalne w specyficznych warunkach i tylko na moniotrze komputera (rozdzielczość).

Z tego co Ty mówisz, to te płyty są jakąś tanią szmirą.

Co do HD, to też nie ma co upraszczać. Jeżeli jest narzucona zbyt duża kompresja, to bloki też wyskakują (zwłaszcza w przypadku materiałów kodowanych DivX'em, w Quicktimie nie spotkałem tego problemu), co można zauważyć w niektórych trailerach lub reelach.

Mimo to HD (zwłaszcza quicktimowe) to prawdziwa klasa w porównaniu z DVD. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglebiajac temat DVD mozna dojsc do wniosku iz to ze na czyms widnieje logo DVD Video i material wideo jest zapisany w postaci vob absolutnie nie znaczy iz dostanie sie w miare przyzwoita jakosc obrazu, mozna sie spotkac z dosc dobrym obrazem a niekiedy kiepskim, zalezy od wydania.

 

Jesli uwazasz ze cos jest nie tak z jakoscia obrazu proponuje isc do wyporzyczalni i wziasc film najlepiej ten gdzie transfer na DVD odbyl sie w postaci czysto cyfrowej np. Star Wars Episode III obraz w tym wydaniu jak i w poprzednich zostal zarejestrowany przy pomocy cyfrowych kamer HD przez co otrzymana jakosc transferu jest doskonala, czysty i ostry jak zyleta. Jesli ta jakosc cie nie zadowoli to albo cos sie stalo z twoimi kodekami lub poprostu masz za wysokie wymagania :)

 

Jesli chcesz zobaczyc co znaczy perfekcyjna jakosc obrazu proponuje zobaczyc jakis trailer HD 1080p jednak w tym przypadku radze nie podchodzic bez odpowiedniego ekwipunku w postaci karty ze sprzetowym wspomaganiem odtwarzania HD Video np. GeForce z rodziny 7 bez tego zobaczymy tylko namiastke tego czym jest HD w postaci slajdow :)

 

U mnie na Core 2 Duo i GeForce 7600GS filmy w 1080p smigaja az milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polik -> PowerDVD ma wiele funkcji, które obraz przekazują na monitor w jak najlepszej jakości. Poszukaj w opcjach video, może musisz włączyć jakąś opcję, żeby było ok. Jeśli mówisz o koncercie Metallicy S&M to też go widziałem (z oryginału) i też na PowerDVD i jest super.

 

Jaką masz konfigurację kompa ? (głównie proc i grafika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byl koncert Cunning Stunts, S&M'a nie mam skad pozyczyc.

Moja konfiguracja to Duron 2.0 i Radek 9550 128MB. Zobacze czy w PowerDvd cos jest.

 

Najlepiej bedzie jak pojde do jakiejs wypozyczalni i wezme sobie SW: Epizod III i sie wtedy okaze. Bo obraz powinien byc jak zyleta.

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po tym poscie wszystko powinno sie wyjasnic. Zrobilem kilkanascie screenow z koncertu Cunning Stunts i dopadlem dzisiaj jeszcze dvd z St. Anger'a jak tam se chlopaki graja w swoim studiu. Oto link do bitmapow (nie chcialem kompresowac zeby nie bylo). Zmieniajcie tylko numerki od 00 do 16.

 

http://www.polik.yoyo.pl/dvd/00.bmp

 

W PowerDVD bawilem sie opcjami obrazu. Kiedy odpalilem Hardware Acceleration obraz byl jeszcze gorszy. Kiedy wlaczylem opcje cos tam z High Performance nie bylo widac roznicy jak na standardowych ustawieniach programu.

 

W sumie wszystko widac na screenach. Na St. Angerze drugi plan jest kompletnie niewyrazny, prawie nie da sie zobaczyc na jakich wzmacniaczach chlopaki graja. Bebny sa na okolo poszarpane. Na koncercie CS: wiem, ze tam jest mgla (dym) ale na dvd chyba nie powinno byc takich kwadracikow jak na divx'ie? Co mnie jeszcze troche dziwi to to, ze dla 3 piosenek mozna sobie wybierac jeden z 5 ujec kamery i podczas trwania tych 3 piosenek na gorze pojawiaja sie takie biale kwadraciki. Screeny sa wielkosci 700x570 wiec jak ja ogladam to na pelnym ekranie wszystkie brudy sa jeszcze bardziej widoczne.

 

Wiec jak, jestem zboczony na punkcie obrazu czy nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... trzeba poprostu zalatwic jakies wydanie na ktorym na 100% jest dobry mastering vide Star Wars, to co zamiesciles wyglada jak by jakis amator filmowal kiepska kamera DV, jesli w SW bedzie cos nie tak znaczy ze jakis kodek w systemie robi bajzel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem wiec napisze jak sie moja przygoda z brzydka jakoscia dvd zakonczyla. Okazalo sie bowiem, ze dvd wyglada brzydko na monitorze, na telewizorze to juz calkiem inna bajka. Mialem taki krotki filmik, ktory na monitorze wygladal po prostu tragicznie, pikselioza nie z tej ziemii. Pojechalem do kumpla, ktory ma taki zwykly odtwarzacz dvd pod kino domowe i tam ten filmik wygladal zawodowo, prawie nie bylo widac tych brzydkich pikseli jak na monitorze. To samo tyczylo sie innych filmow, ktore testowalem na kompie.

 

Moral z tego taki, ze jak dvd to tylko na telewizorze :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności