Skocz do zawartości

Reel : Show reel 2006


FaNTOMAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Prezentuję wam mój Show Reel nad którym spędziłem ostanie półtora miesiąca, jako główny cel postawiłem sobie zmieścić się w czasie, i dało mi się. Wiem że robienie na czas to zły pomysł, ale tak naprawdę miałem trochę wolnego czasu i postanowiłem zrobić coś takiego. O.K ale do rzeczy. Napewno na pierwszy rzut oka zobaczycie że montaż jest tragiczny, no cóż to prawda, nie mam pojęcia o tym jak zmontować show reel, do tego program Moniton Pure EditStudio 4, lepiej zainwestuję w naukę Adobe. Wszystko wykonane w MAYA i troszkę zabawy w Zbrush. Głównie proszę o ocene modeli i animacji. Textur tam prawie nie ma a rendering kuleje strasznie. Kamerą też machałem jak nie wiem co. Jeżeli komuś spodobała by się jakaś praca (w co wątpię) to mogę zrobić większe rendery, w normalnej rozdziałece (takiej ludzkiej) i troche lepszej jakości, oraz dać na forum. Za to że się zacina przepraszam ale to wina kochanych 24 klatek.

 

Dzięki za każde słowo: http://www.tibik.nazwa.pl/Grafika/Prace/Show_Reel.rar ok, 30 MB

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro masz świadomość zacinania sie i takich tam to dlaczego zamiast sie usprawiedliwiać po prostu tego nie poprawisz :>?....ee, zassałem...nie tnie sie nic...jedno co bym sie przyczepił to kamera, rzeczywiście moznaby ja zrobic lepiej...modele fajne. Co do animacji to całkiem okej...co to za ludzika uzyłeś takiego co gada? Pełno takich widze ale nie wiem co to za soft jest...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

nielot077 -> dzięki

Knysha -> z tą anatomią to się nie udało troche, część mięśni zrobiłem kótrych nie widać u człowieka, a tych które powinno być widać to ich nie widać. Może to wina tego że chciałem żeby był umięśniony bardzo. A z tą nogą to przesadziłem bo oby dwie tak skakają, chciałem stylizowany ruch :-) (bez komentarza)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szanownego pana, :)

Powiedz mi w jakiej dziedzinie czujesz się najlepiej?

Czemu zrobiłesz z niego eunucha, ? ;) Nie bój się modelowac fujary. Dolna partia ciała jest lepsza od górnej. Musisz postudiowac nad anatomią.

Muza totalnie leży, zbyt melancholijna.

Praca kamery przy rybce troszkę szaleje, i nie przemyslana dobrze.

Podoba mi się pies, dobrze go zrigowałesz...ale nie skacze z czterema łapami do przodu. Troszkę nie dobrze.

Synchronizacja tego pana Lowmana prawie Ci się udała, ale trzeba poprawic.

 

Podoba mi się twoja odwaga. Fajnie, że pokazałesz jakies twoje prace. To się liczy.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No filmidło jak ze ślubu.

0 akcji. 0 rozrywki.

pozatym chaos chaos chaos. kamera ała ała ała. Powinieneś nadać temu jednostajne tempo.

kolorystyka leży.

Pomysł z obrazkami w tle tragiczny. niewiadomo na czym się skupić.

 

ALE

Mógłbyś zrobić tutka o rigowaniu. widać że byłby fajny :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutek o Riggowaniu w MAYA a kto by go obejrzał ?! Jeżeli chcecie szarpnę się na videotutorial i setup postaci jakiejś, w połączeniu z MEL script's ?

 

Jonasz

Najlepiej to modelowanie i rigging, potem animacja. (to uwielbiam) jak wogóle cała maya. Czemu bez fujarki, sam nie wiem, może ludzi nie interesuje w modelach 3d przyrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem postów przedemną, sciągnolem ten filmik i musze powiedzieć że żałosny, minute jeden model pokazywać, a to po tym kolesiu w ławce - ten pies to juz w ogole porażka, po co to w ogole ?

Szczerze mówiąc to najgorszy demo reel - czy jak to sie nazywa - jaki widziałem, już po tej rybie miałem ochote to wyłączyć, takie nudne, smętne i beznadziejne.

sorro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Cóż Floox szkoda, że ci się nie podoba, ale Dziękuję za słowa krytyki one są dla mnie ważne. Smętne i smutne mówisz, szczerze to się nie znam jaką muzykę wziąć do czegoś takiego (oczywiście sądzę, że muzyka zdublowała efekt smutności) Dlaczego model pokazuję przez minutę ? bo chciałem żeby motywem przewodnim był Modeling/Animation/Rigging Sądzę że ty byś wolał jak by show reel miał coś w stylu layout-a, ogólnie wszytko żeby zgrane było w jedną całość oraz bardziej dynamiczne, no cóż też bym tak chciał ale nie wyszło. Może jakieś rady na przyszłość? Czego unikać?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

wszystko zalezy od tego co robisz, co robiles i co chcesz pokazac, na jaka mocna swoja strone chcesz zwrocic uwage publicznosci X. Przy czym pokazac nie oznacza przedstawic jakis proces krok po kroku, wystarczy finalny model plus ewentualnie jakis zarys modelingu - widz nie moze sie nudzic ogladajac takie demo. Do tego calosc najlepiej, zeby szla w parze z muzyka, bo to nieodlaczny element czy to filmu czy reela. Masz widza zaskoczyc, pobudzic i zainteresowac :). Najlepiej ogladaj duzo demo RILI innych znanych artystow/firm swiata 3d. Ponizej wklejam bardzo fajny link do, co prawda making ofa, ale mysle, ze po czesci pelni to tez funkcje takowego demo reela- przy okazji fajna pokazowka dla tych, ktorzy napalaja sie na robienie hiper filmow :P, mozna zrobic prosto i ciekawie :), Falcom powinien sie z tym zapoznac :). Zwroc uwage ze tam wszystko ladnie wyglada, nawet fonty ladne dobrane etc. Na sieci jak pogrzebiesz znajdziesz dema przedstawiajace np tylko modeling. W ogole to nie wiem czy nie za wczesnie na demo reela, bo widac jeszcze niedoskonalosci w Twoich pracach, a przeciez taka video prezentacja ma byc zbiorem tego co najlepsze ;).

http://le-building.com/makingof_staphylas.html

http://le-building.com/makingof_global.html

 

pozdrawiam

 

ps. prosba > zrob tutka z rigowaniem w maya :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema oglądnołem reela i powiem troszke nudnawy według mnie muzyka dużo w demo reel daje ale to tylko moja opinia. Ostatni moment rigowanie o wiele zadługi i to nudzi widza. A co do pieska to też takiego robiłem tylko w c4d :P Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności