Jump to content

SCENA 3D: Pokój

-DUDA-
 Share

Recommended Posts

Dużo tutaj podobnych rzeczy... pokoje, łazienki itp :)

Będę następny!

Mam tutaj render nienajwyższej jakości mojego stanowiska pracy :)...

Narazie wszystkie osoby, które to widziały stwierdziły, że wygląda jak zdjęcie... ale ja wiem że tak nie jest :)...

Czekam na konstruktywną krtykę... Przede mną jeszcze dużo pracy...

1.jpg

nie chce cie dołować..ale zgadzam sie z przed mówcą... ciemno jak u murzyna w d... moja szefowa za taką wizualizacje porządnie by mnie "naprostowała" :) no ale ucz sie ucz :) kiedyś ci wyjdzie OKi... hihi sam tendencje do ciemnych pomieszczeń... nie wiedzieć czemu. Pozdro i życzę wesołych świąt

no ciezko powiedziec, co jest zle w oswietleniu ze jest tak ciemno bo to jeszcze zalezy od samego pomieszczenia, okien itp., ale szczerze mowiac watpie aby było aż tak ciemno. moze po prostu sprobuj zwiekszyc moc swiateł w oknach. daj im lekko niebieską barwe i dorzuc jakies zoltego directionala jako słonce, to od razu zrobi sie przyjemniej.

jesli wymodelowales wszystkie sciany, to pokaz rzut tego pomieszczenia

Jako światło użyłem Skylight z multiplier 4 z kolorem lekko pomarańczowym.

Samo pomieszczenie jest zamknięte. Światło dochodzi jedynie przez dżwi balkonowe i okno oraz przez dżwi do reszty mieszkania.

Na załączonym renderze jest rzut na pomieszczenie (ukryłem wszystkie zbędne elementy, w tym sufit i framugi, które dodatkowo utrudniają światłu dostęp do środka)

Mam wrażenie, że ten Skylight nie jest dobrym rozwiązaniem, ale zaraz spróbuję to zrobić z dodatkowym directionalem...

2.jpg

Ustawienia światła zmieniłem, multiplier=1, kolor=jasnoniebieski