Skocz do zawartości

Animacja: Skok yeasona


powelt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio poczyniłem moje pierwsze kroki w animacji postaci. Narazie efekt jest jaki jest:( filmik jest tylko ćwiczebny więc proszę nie czepiajcie się ogólnego wyglądu sceny i samej postaci. Chciałem się glwnie nauczyćbudowania szkieletu i podpinania do niego siatki. Najwiekszy problem sprawiła mi jednak sama animacja chodu i ruchu postaci. Może znacie jakieś dobre pomoce w tej sprawie albo macie jakieś swoje rady. Był bym ogromnie za nie wdzięczny:) Pozdrawiam serdecznie:)

 

 

Robine w 3dmax 8:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Klicek-muza to Vangelis i hit Conquest of paradise

No a co do animacji to mało. I kamera lata bardzo chaotycznie. Trudno oceniać bo wiadomo jakie są każdego początki. Jedyny sposób to animować testować animować i renderować. Tylko przez doświadczenie (nabywane przez samodzielne poszukiwania albo od innych) staniesz się lepszy.

No to czekamy na więcej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są płonace rydwany vangelisa. Wiem z kamerką przesadziłem. Na previewie chodziło wolniej a jak sie wyrenderowało to mwyszło jak wyszło:( teraz mam nauczke że należy najpierw zgrać preview do pliku:P Ja mam tylko pytanko do mistrzów animacji. Czym można się wspomóc w animacji postać zwierząt, bo człowieka to wiem że character studio - mam zamiar się wziąć za to. Jak coś powstanie to wrzuce:) Pozdrawiam i dzięki za komenta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz helpa do character studio trochę dokładniej to okaże się, że można nim zrobić dosyć różnorodne postacie które wystarczy są tylko zbliżone do humanoida. Był tam choćby przykład krokodyla.

Dodatkowo jeszcze wypróbuj system do animacji CAT (Character animation toolkit) Dodatkowy plugin, którego demko prawdopodobnie można ściągnąć ze strony jego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak mowi Dave.. w CS mozna animowac roznorakie dziwolagi. CAT jest tutaj faktycznie bardzo dobrym wyjsciem. Podobnie z reszta jak rig postawiony samodzielnie na potrzeby konkretnego stworka. Bo przeciez bywa tak w animacji, ze mozna miec do czynienia z postacia lub zwierzakiem zachowujacym sie zupelnie inaczej niz mozna by sadzic na piewszy rzut oka. Wtedy z pomoca przychodzi wlasne ustawienie postaci tak, aby spelniala zalozenia scenariusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności