Skocz do zawartości

Zanikające odbicie


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem z materiałem podłoża, a mianowicie nie wiem jak zrobić odbicie w podłożu które zanika w miarę oddalania się obiektu. W obrazku z pespektywy jest kostka z odbiciem bez zanikania, a w pierwszym obrazku jest efekt który chciałbym uzyskać(zrobiłem to w PS). Renderuję Vrayem. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Glossiness - controls the sharpness of reflections. A value of 1.0 means perfect mirror-like reflection; lower values produce blurry or glossy reflections. Use the Subdivs parameter below to control the quality of glossy reflections.(czyli zmniejsz refl glosines z 1 na 0.5 czy iles tam)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glossiness - controls the sharpness of reflections. A value of 1.0 means perfect mirror-like reflection; lower values produce blurry or glossy reflections. Use the Subdivs parameter below to control the quality of glossy reflections.(czyli zmniejsz refl glosines z 1 na 0.5 czy iles tam)

pozdrawiam

 

Nie o to mi chodziło. Raczej o to żeby stopniowo odbicie znikało, słabło patrząc od obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, na tym obrazku, na którym jest efekt co to go chcesz osiagnąć, jak na moje nie ma żadnego odbicia, radzę się przypatrzeć,

---edit---

mhm sory nie doczytałem, że to machnięte w ps. mój błąd, jak ma stopniowo zanikać, to faktycznie najłatwiej jakiś fallof czy fresnell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki nie skumalem :) jesli to tylko taki efekt chcesz uzyskac to moaze w scanlinie mape raytrace w reflection i rodzaj odbic na linear z wygaszeniem jesli w v-rau to moze pokombinuj cos z mapa v-ray map

VrayMap (mapa raytrace dla odbić i refrakcji)
wiec powinno dzialac jakos podobnie, choc nigdy sie tym w ten sposob nie bawilem i nie wiem jak to dziala :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności