Jump to content

animacja - Televizya

kxs
 Share

Recommended Posts

skrinszatni6.jpg

download: Televizya-test.avi

W zasadzie to nie do końca WIP, bo postanowiłem zawiesić prace nad tą animacją. Filmik, do którego daję linka powstał jakieś 2 lata temu. Przedstawia pare pierwszych scen animacji, nad którą pracowałem. Miał być to mój pierwszy film krótkometrażowy. Pracując nad nim uczyłem się Blendera (bo całość powstała w Blenderze właśnie). I tak chyba trzeba to traktować. Jako takie ćwiczenie. Raczej już tego nie skończę.

Miałem ostatnimi czasy dużo innych zajęć i teraz mi trochę ciężko wrócić do tego filmu. Po drugie, co chyba najważniejsze, nie jestem do niego do końca przekonany.

Teraz z perspektywy czasu widzę, że źle się do tego zabrałem. Chyba jak większość fascynatów animacji i 3d, którzy chcą się pobawić w animatora, zacząłem prace w złej kolejności. Najpierw był pomysł, później zacząłem modelowanie, całą resztę pracy w 3d, a jakoś tak obok prace nad fabułą :-) Doszedłem do wniosku, że lepiej będzie zrobić coś nowego. Mam pare pomysłów na filmy i spróbuję je zrealizować bardziej profesjonalnie, tzn. scenariusz -> animatik -> film :-)

Film pokazuję głównie dlatego, że szkoda mi pracy, jaką w niego włożyłem. Sam teraz widzę sporo błędów warsztatowych, alę chętnie posłucham konstruktywnej krytyki. Na pewno się to przyda przy pracy nad nowym filmem.

Pozdrawiam

zachecam do kolejnego podejscia... tym razem ze scenariuszem i animatikiem ;)

tylko mam mały problem. 3 pomysły na shorta i za cholerę nie wiem co wybrać :) pewnie padnie na coś najprostszego, żeby tym razem doprowadzić sprawe do końca ;)