Skocz do zawartości

mapowanie obiektów (uvw)


startingmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o wyjaśnienie co powinienem zrobić albo dodać aby mieć kilka różnych

ścian obiektu osobno . Zaznaczyłem spód obiektu i dałem

uv cordinates\ map(planar) i unwrap map więc mam już pierwszą część co dalej ?

W cinemie było to automatyczne jak to jest w maxie ?

 

 

 

dzięki i pozdrawiam startingmax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi ci o przyporządkowanie róznych map różnym ściankom modelu, to po prostu przypisuj je odpowiednim poligonom, które wczesniej zaznaczysz.

problem powstaje dopiero przy mapowaniu: jeśli na jednym obiekcie chcesz indywidualnie zmapowac różne jego fragmenty, to uzyj do kazdego fragmentu indywidualnie przypisanego modyfikatora UVW map, przy czym za kazdym razem nadawaj mu inny kanał (masz tam opcję channel). Podobnie w przypisywanym materiale kazdej mapie musisz przypisać kanał odpowiadający temu, jaki odpowiada modyfikatorowi uvw map.

Innną opcją jest unwrap uvw, ale to osobna bajka. :)

Hough... napisałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio zrozumiałem. Więc wrzucam koło zębate . Chodzi mi oto aby ktoś wziął i opisał co zrobić aby to unwrap'ować uvw.Jakiej uwv map użyć itd. prosiłbym żeby to było dokładne bo nie umiem tego poza tym są też inni użytkownicy którzy chętnie poznaliby rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, nakładasz unwrap, robisz nacięcia wzdłuż obwodu okregu i trybików jako jednej płaszczyzny, na górze i na dole. Potem robisz jedno nacięcie z bokujednego z trybików, oraz wewnątrz otworu w trybiku, tak, by rozciąć obwód. Następnie zaznaczasz wierzch i dajesz mape planar.

to samo spód.

Natomiast co do obwodu, to zaznaczyłbym kilka poligonów boku, zszył je i kazde kolejne na nie nałożył, weldując wierzchołki, by zmultiplikować mapę i nie cackac się z indywidualnym mapowaniem. Potem render siatki i jazda do PSa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności