Skocz do zawartości

Montaż drzwi - rozwiązania.


Touch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat trochę dziwny, ale szukam rozwiązań dotyczących montowania drzwi skrzydłowych, 'uchylnych', poza doskonale znanym, czyli framuga i zawiasy. Hehe, wiem brzmi to wszystko lekko absurdalnie i chyba się nie zdziwię, jak temat zostanie olany;) Ale próbować trzeba, bo mnie denerwują zawiasy na wierzchu;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

W polsce nie znane są okucia do drzwi innych niż szklane w rozwiązaniu o którym mówi MaGuu. Są za to zawiasy chowane w futrynie, ale takie drzwi musi robić stolarz i średnia cena wynośi 4k. Obydwa rozwiązania pokazane na obrazku. Niestety drzwi pełne z zawiasami chowanymi są słabo widoczne ale nie przewidziałem tego na dzisiejszej sesji zdjęciowej :)

 

untitled1bd6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif --> Dzięki wielkie, choć rzeczywiście niewiele widać, jeśli chodzi o drzwi pełne;) Swoją drogą, ciekawe rozwiązanie z tą ścianą, trochę się można pogubić, podobne rozwiązanie miałeś chyba przy projekcie zakładu pogrzebowego(?);)

 

Drakula --> Bo rzucę czymś ciężkim...xD Zaraz Ciebie przymocujemy gdzieś tą taśmą;D Możesz sobie wybrać miejsce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

spotkałam się z rozwiązaniem (również w drzwiach szklanych), że drzwi obracają się na stalowej osi, biegnącej od górnej krawędzi dzwi do posadzki, montowanej w stropie lub ścianie nad drzwiami i w posadzce. Myśle, że takie rozwiazanie możnaby też zastosować w dzwiach pełnych, ale wymagałoby to już indywidualnego projektu i zamówienia w firmie produkującej drzwi.

Są też dość estetyczne nakładki na zawiasy np ze stali satynowanej i nie kosztują dużo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności