Skocz do zawartości

Scena 3D: Aula albo coś :P


legolas

Rekomendowane odpowiedzi

NO więc nabrałem parę umiejętności, i coś nawet mi wychodzi (choć nie zawsze). Chciałem zrobić coś typu pokój z witrażem , ale nie potrafię zrobić światła przychodzącego przez szybę i dodać \"Volume Fog\" tak jak na tym obrazku i z czego takową szybę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z Twojego opisu zrozumiałem, że chyba wszystko starasz się zrobić jednym światłem.

 

A przecież można kombinować dzięki opcji exclude.

Możesz najpierw oświetlić scenę (wpadające przez okno i oświetlające podłogę światło, następnie oswietlenie symulujące GI w pokoju / lub zastosowanie GI :) ).

Na koniec wykonaj kopię światła wpadającego do pokoju, w opcjach exclude wybierz, aby oświetlało tylko ramę okna (bez szyb) i ścianę i do tego światła dodaj efekt volume light, a następnie pogrzeb w parametrach. Screen zamieściłeś z tutka z help\'a max\'a więc gdzie szukać - już wiesz :]

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Paladin

Halabardy? To część zamku? W pierwszym oknie nie ma widać światła!, a raczej powinno być skoro widać promienie w pozostałych(dalszych)oknach. POZDRAWIAM

Paladin, ehm jak by Ci to powiedzieć. Odpisałeś na render panów z discreet\'a dołączony do help\'a max\'a (wpisz w helpie \'volume light\' - tam go znajdziesz ) :) . To, co legolas zamieścił do oceny, jest post niżej :]

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności