Jump to content

Dreamweaver - początki


huzdebos
 Share

Recommended Posts

siemanko,

 

mam zadanie bojowe zrobić prościutką stronkę i ponieważ z HTML znam podstawy podstaw i trochę flasha, to zainteresowałem się Dreamweaver. Przerobiłem helpa, poczytałem na naszym forum opinie o tym programie i mam zagwozdkę. Czy rzeczywiście w tym sofcie można zrobić kompletną stronkę, mam na myśli sprawnie działającą, nie znając htmla, php etc. Ew. czy możecie polecić jakieś tutki (ze stronki macromedii już widziałem), w których byłoby pokazane finalizowanie projektu i ogólne porady dotyczące samej konstrukcji strony, bo narzędzia i sam program już trchę znam. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi :)

 

pozdro i dzięki

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy da się w Dreamweaverze zrobić stronę bez kodowania, ale uwierz mi, nauczenie się HTML'a i CSS nie jest takie trudne, a kiedy będziesz to umiał, zrozumiesz, że masz do dyspozycji potężny aparat, którego nie zastąpi żaden graficzny edytor stron WWW.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

ja bym chciała zaznaczyć, że nauczenie się podstaw HTML i CSS (to znaczy jak zakodować, żeby coś się pokazało) jest odpowiednikiem nauczenia się przesuwania vertexów w programie 3d (plus paru prostych narzędzi w rodzaju cięcia czy weldowania). Natomiast i w webmasterce i w 3d trzeba mieć jeszcze dodatkową wiedzę, żeby móc "wyprodukować poprawną siatkę" (w przypadku strony chodzi na przykład o to, jak ją napisać, żeby chodziła na wszystkich główniejszych przeglądarkach). A to już jest wyższa szkoła jazdy.

 

Ze swojej strony polecam:

 

http://www.w3.org/People/Raggett/tidy/ - HTML Tidy, czyli programik który "czyści" kod dostosowując go do standardów i podobno robi to naprawdę nieźle. Jeśli jednak zdecydujesz się zrobić stronę w WYSIWYGu, to przepuść go potem przez to i sprawdź wyniki.

 

http://osiolki.net/ - Osiołki polskiego internetu. Co zrobić, żeby się totalnie nie zbłaźnić publikując swoją stronę internetową. (Duży nacisk na "chodzenie" pod innymi przeglądarkami i podpowiedzi jak to zrobić).

 

http://kurs.browsehappy.pl/ - inny kurs HTML, wciąż w trakcie powstawania

 

http://validator.w3.org/ - walidacja poprawności HTMLa.

http://jigsaw.w3.org/css-validator/ - walidacja poprawności CSS

 

http://www.csszengarden.com/ - CSS Zen Garden, polecam przejrzeć dla inspiracji. Strona pokazuje możliwości CSS. Składa się z cały czas tego samego (X)HTMLa formatowanego przez różne arkusze CSS. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć. :)

 

http://www.alistapart.com/ - "A List Apart", czyli wyższa szkoła jazdy. Profesjonalny magazyn internetowy z przydatnymi artykułami na tematy od "jak zrobić rozsuwające się menu poprawne pod względem standardów" (i podobne porady techniczne), po analizy designu, zapotrzebowań użytkowników itp.

 

pp,

_3Jane

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

dzieki za pomoc

 

sek w tym ze nie mam zamiar isc w tym kierunku, tzn web art, i myslalem ze moze niewielkim nakładem pracy da sie zrobić jaka prosta stronke :D:D:D, no ale jak to bywa nie ma letko :D, i trocxhe sie poducze htmli css. w kazdym bądź razie dzieki za pomoc,

 

pozdro

 

ps. ktoś moze polecić jakis dobry i tani :) - bez żadnych szaleństw transferu danych czy masy kont pocztowych i baz php - serwer na stronke?

Przegladałem oferte nazwa.pl i chyba domena.pl

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy