Skocz do zawartości

Scena 3D: Vor der Kaserne, vor dem großen Tor...


3dsmaxman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

W ramach małego przerywnika postanowiłem zacząć robić scenę, do której zainspirował mnie skan z niemiekciego śpiewnika żołnierskiego. Chodzi o piosenkę Lili Marleen.

 

Oto on:

lilimarleen.jpg

 

 

Oczywiście nie obejdzie się bez modyfikacji - postaram się zrobić scenę nocną oraz wstawić do niej latarnię.

 

Jak narazie mam prawie wymodelowany dzwon hełmu (miał być Stahlhelm M35 używany przez wojska lądowe, a wyszła hybryda - M35 i M42 używanego przez Waffen-SS).

dabc766b0fa77a9c.jpg

c860e4b3f8d1fefc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

fajne klimaty, jedne z moich ulubionych, trzymam kciuki :)

 

ale wątek masz źle nazwany. Albo napisz grossen albo großen, bo grosen sie nawet inaczej czyta. jak cos to ß mozna wpisac przy pomocy alt+225 (na numerycznej oczywiscie)

 

Ee... szczerze mówiąc nie znam się jeszcze zbytnio na slangu. Co to oznacza?

szczerze mowiac, mysle ze oznacza to ni mniej ni wiecej co "na hełmie" tylko literowka i bład ortograficzny sie pojawiły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi chodzi o hełm:P I racja bo taki sam rezultat mozna bylo uzyskać przy o wiele prostszej siatce.

Tez kiedyś robiłem hełm niemiecki, prosta siatka a efekt wydaje mi sie dobry:

 

helm1xl0.jpghelm2pa5.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki za model poglądowy.

 

To moja druga większa praca, a pierwsza z wykorzystaniem MeshSmooth...

Brak mi doświadczenia, dlatego wszelka pomoc mile widziana...

 

W sumie to... zapomniałem, że będę używał MS! ;p

 

PS. Nie pamiętam już dokładnie - powiecie mi, jak się renderuje siatkę modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze jak się "męczysz" z modelowaniem jakimś tam MeshSmooth nie mówiąc już o renderingu i tym paskudnym oknie materiałów to się ciesze że z 3DSMAX nie korzystam :)

 

Od dzieciństwa jakoś podświadomie broniłem się rękami i nogami przed tym programem, nawet nie wiem czemu tak po prostu ale dziś się ciesze z tego :) - chyba jakiś Aniołek nade mną czuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max fajny jest! Jak ostatnio próbowałem się na Cinemę przesiąść to po kilku godzinach prób zrobienia czegokolwiek poza boxem dałem sobie spokój. Max rządzi! Choć może to tylko kwestia przyzwyczajenia...

 

A co do scenki: Materiałami na razie się nie martw a popracuj nad modelingiem. W siatce masz sporo trójkątów, które napsują ci potem sporo krwi więc postaraj się ich unikać jak ognia.

 

Hełm niczego sobie, ale siatka taka trochę paskudna i moim skromnym zdaniem za gęsta. W zaznaczonym miejscy wręcz paskudna i napsuje ci sporo krwi przy teksturowaniu. Wydaje mi się że modelowałeś od razu cały hełm. Spróbuj wymodelować połowę potem nałożyć modyfikator mirror a po skończonej robicie scalić w jednego mescha.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max fajny jest! Jak ostatnio próbowałem się na Cinemę przesiąść to po kilku godzinach prób zrobienia czegokolwiek poza boxem dałem sobie spokój. Max rządzi! Choć może to tylko kwestia przyzwyczajenia...

 

Też miałem nieprzyjemność bawić się w C4D i uważam że badziewie.

Ja tam jestem zwolennikiem XSI ale nie żadnym fanatykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ze mam konkuręta :D fakt ze ja tylko robie sam hełm niemiecki ale tak ciagle po głowie mi chodzi zrobienie niemca ahhh. Looknij na moj helm http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=34279 nie pokazalem tam siatki ale bede musiał robic wszystko od nowa gdyz mojej siatki było wiecej niz u Ciebie. Najprosciej to wez sobie jakąś kule z mała ilościa siatki i zacznij modelowac po czym wez mesh smootha i gotowe. Ja robilem swoj pierwszy helm w ok 1 dzien a teraz zorbie w 15 min.

P.S dzisiaj kupiiłem orygianlny hełmik wiec teraz nie bede miał zupełnie problemów :D

Pozdro i powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, spoko, aż takim noobie nie jestem - bawię się maxem już 2,5 roku i przeczytałem dwa podręczniki. Brakuje mi tylko trochę praktyki.

 

 

1) Materiałów refernecyjnych mi nie brakuje. Miałem tylko drobne problemy, bo jak już wspomniałem początkowo nie miałem referek M35, tylko M42. A modele te różnią się m.in. "ostrością" daszka.

 

2) Poprawiłem siatkę, są już tylko 4 trójkąty, których nie pozbędę się za żadne skarby... :p

9ef342727b8c6fc3med.jpg

 

3) Siatka IMHO jest teraz w sam raz: 250 face/128 poly

 

4) Ten hełm powstał z boxa. Jak mam widok z boku, od przodu/tyłu i od góry, to wolę zaczynać model od prostopadłościanu. Może to jakaś dewiacja, ale mi z tym dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności