Skocz do zawartości

Zawieszka kompa - szybki niebieski ekran


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_

witka

od jakiegos czasu komp strasznie mi sie wiesza, pokazuje sie na chwile przed resetem niebieskie ekran ale doslownie na ulamek sekundy. Pewnie i tak nie informuje o czyms waznym ale jednak chcialem to przeczytac. No i wlasnie nie wiem jak, mozna to jakos zatrzymac na dluzej? Kurcze, juz nawet czatowalem na niego z aparatem fotograficznym ale sie nie doczekalem ;(, a co do samych resetow to losowe, nie widze w nich żadnej reguly. Poza tym szybkim niebieskiem ekranem czasem po prostu winda sie zatrzymuje, ale dzwieki wydaja tekie jakby sie resetowala tj. glosniczek piknie, skaner sie resetuje i takie tam, a na ekranie wszystko stoi, ma ktos moze pomysl co to moze byc? A, i jeszcze przy uruchamianiu wyskakuje mi okienko IEHost, Run-time error 9.

No juz nie moge z tym, wiem ze przeinstalowanie systemu pewnie pomoze ale nie bardzo moge to teraz zrobic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość _Kreska_

dzieki za pomoc

narazie wyłączyłem automatyczne resetowanie, tam gdzie pisal mirach.

temperature monitoruje na bieżąco, odkurzam go co jakis czas wiec pod maską chyba jest ok, ram wymienilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre rady kolegów. Ja od siebie dodam tylko żeby nie formatować dysku (oj Klicor, Towja rada nie była dobra :P ), a zamiast tego puścić instalację korekcyjną Windows'a. Oczywiście ważny jest ten komunikat - tylko kto go zrozumie oprócz programistów z Microsoftu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :D:D

 

Ja robię tak ze instaluje windowsa robie ghosta do obrazu okolo1 giga to zajmuje(czysty windows), potem instaluje all programy jak , drivery, kodeki, i rzeczy ktore bede trzymal na dysku C , bez waznych programow jak 3dmax itp (na dysku C) teraz instaluje all programy z ktorych bede korzystal na dysku D nie wpisuje zadnych seriali i robie ghosta ze wszystkim zainstalowanym okolo 4giga obraz ;)

 

jezeli cos mi sie psuje wchodze do dosa przywracam obraz w 5 min i wklepuje tylko seriale i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no w koncu przeczytalem co tam mi wywala (thx wielkie mirach za info jak zatrzymac ten ekran), oczywiscie okazuje sie ze to stery od grafiki. Narazie przeinstalowalem i czekam czy sie zawiesi.

Kilcek, dobry sposób ale nie kapuje jak instalujesz programy nie wpisujac seriali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ehhh, no i dupa. Przeinstlowlem stery od grafiki i nic, poza tym ze w maxie robil mi z 10 fps przy prostej scenie. Wrocilem do starych (tych dostarczasnych z karta) i jest szybciej ale znowu sie zawiesza plus gubi je czasem w ogole. Win sie uruchamia jakby nie byla karta zainstalowana. Przeinstalowalem wszystkie stery (od plyty i tepe) i dalej nic. Czy to wina windy czy moze karta graficzna mi pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to winda się coś sypie. Spróboj tak jak Remedy pisał, pusc winde zeby sie naprawiła. Nie zawsze daje dobre efekty, no ale lepsze to niz odrazu reinstalka od zera (na ktorej to moze sie skonczyc). Zawsze można jeszcze się pobawić programami ala CCleaner (czy cos takiego) zeby przeczyscic rejstr, ale to już takie proby na "a moze sie uda"

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności