Skocz do zawartości

Długość rysowanej linii


RobWan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Gdzie można obserwować długość rysowanej linii? Bo w okienkach na dole to tylko pozycja względem układu współrzędnych. A mi wystarczyło by też współrzędne ale względem ostatniego końca linii.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oj, masz problemy...

Robisz boxa 70/152, zamieniasz na poly. Dalej wytłaczasz węższą ściankę o 60 cm, osiągając blat o dł. 212 cm.

Z powstałego przecięcia wytłaczasz kolejne 40 cm uzyskując kształt litery L o nóżce 40 cm. Potem likwidujesz linie przecięcia blatu i kilkakrotnie nakładasz chamfer na pionowy narożnik po wewnętrznej blatu, uzyskując śliczne zaokrąglenie...

 

To jest jedna z 4 metod, jakie mi od ręki przyszły do głowy.

 

Max jest programem, który wymaga myślenia przestrzennego i konstruktywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się bałem. Podchodzisz do tego od strony plastycznej a ja chcę od strony technicznej. Wiem, że od tego jest AC i wiem, że można to narysować tak jak napisałeś. CHAMFER też jest kiepskie technicznie do robienia łuków. I nieraz zaskakuje mnie. Np. taki box z kwadratową dziurą http://tiny.pl/wfks

Spróbuj CHAMFER-em zrobić dużą fazę na tych 4 zaznaczonych krawędziach.

Muszę się pozbyć nawyków z 3dstudia dosowego. Te wszystkie niedogodności są do obejścia dlatego pytam starych wyjadaczy, którzy kiedyś powiedzieli mi o urzywaniu klawisza "I" gdy rysuję np. box większy od ekranu.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie tak, niezaleznie od tego, jak bardzo artystyczny wyraz ma bryła, jaką tworzę, cały czas postrzegam ją stricte technicznie.

 

A tu masz chmferem zrobioną śliczną fazę, gładziutkie kółeczko, wzystko od ręki i na oko.

 

chamferso0.jpg

 

Tak się składa, że Jakkolwiek wyjadaczem nie jestem, to pojęcie o maxie mam, bo pracuję w nim już 2 i pół roku.

I prosze Cię, nie lekceważ otrzymywanych rad, bo jakkolwiek niewykluczone, ze jest jakies narzedzie które pozwala mierzyć linie, a ja go nie znam, to zarazem wiem, jak taki blat zrobić szybciej niz Ty napisaleś posta z pytaniem. A w końcu chyba o to Ci chodzi, by byc w stanie taki blat zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I prosze Cię, nie lekceważ otrzymywanych rad?

 

Jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam. Nie było moim to celem.

Czy za pomocą skryptu jest możliwe wyświetlanie współrzędnych vertexów rysowanej linii względem vertexa poprzedzającego?

 

Robert

Z ostatniej chwili.

Bez snapu pokazuje w oknie na dole to co chciałem (DeltaX:.....). Tylko dlaczego bez snapu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności