Jump to content

Speedy i testy oraz bitwy tygodniowe w WIPie? Reputacja c.d....


hkropinski
 Share

Recommended Posts

Witam!

 

Zakładam wątek ponieważ jestem nieco zasmucony (;)) obecną sytuacją na forum i może dałoby radę coś z tym zrobić.

 

Po pierwsze:

 

WIP - dział, który codziennie odwiedza tysiące osób, dział który wiedzie pierwszeństwo pod względem ilości postów oraz wątków na całym forum...

I dziś rano, po obudzeniu zaglądam do tegoż właśnie działu i ku mojemu zdziwieniu widzę sześć przyklejonych wątków dot. różnego rodzaju pojedynków, speedów.

Zdaję sobie sprawę że WIP jest miejscem bardziej odpowiednim do tego typu wątków niż Galeria jednak początkowo może przeszkadzać ciągłe przewijanie takiej ilości wątków... Na pewno wiecie o co mi chodzi, a rozmawialem z kilkoma osobami i z tego co się orientuję nie jestem jedynym któremu to przeszkadza...

 

Absolutnie nie jestem z tym żeby przenosić gdzieś te wątki, o nie!

Ale też w WIPie jest ciekawe miejsce, które być może jest niewykorzystywane wystarczająco, a mogłoby nieco bardziej rozluźnić optycznie dział. Chodzi mi o Sub-forums - pod fora, które aktualnie są tylko dwa a mogło by ich być nieco więcej. "Tygodniowy speed" mogłby być jednym z takich Sub-Forumsów, mielibysmy dostęp nawet do wcześniejszych konkursów w bardziej przejrzysty sposób (jeżeli oczywiście serwery max.3d dadzą radę).

W taki sposób można by usprawnić przejrzyście dane forum.

 

Drugim sposobem może być podzielenie przyklejonych wątków między Galerią w WIPem. Mianowicie chodzi mi o to, że wątki takie jak "speed rendering" "speed modelling" mogłyby śmiało pojawić się w Galerii, przecież w większości są tam pokazywane np szybkie modele, nad którymi praca dobiega końca. Wtedy w WIPie zostałyby tygodniowe speedy a i taki podzial przyklejonych wątków pomiędzy działami był by wystarczający.

 

Oczywiście podane wyżej argumenty są przeważnie moimi odczuciami, dysponuję (niestety) monitorem o rozdzielczości 1280x1024 i chyba każdy wie dlaczego sześć przyklejonych wątków w głównym dziale na forum może być nieco denerwujące.

 

Jeżeli moderatorzy śmiało odrzucą pomysł, wszystko zaakceptuję z pokorą a wątek zapewne usunę;)

 

 

Druga sprawa, bo z tego co się orientuję nie została wyjaśniona, co sądzą moderatorzy nt. punktów reputacji, dyskusje były wielokrotnie rozwijane na ten temat, jednak użytkownicy nie dostali jednoznacznej odpowiedzi? PRZYPOMNIJ

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

ja pracuje na 1024x768 na 21 ' i mi nie przeszkadza :)

 

Chcialem aby Galleria, była wizytówką forum, to oczywiste.

W.i.p to najodpowiedniejsze miejsce do kontestów, testów itp wlasnie dlatego ze dzieje sie tam najwiecej jest tam najwiecej klikniec i zarazem jest to podforum najbardziej zroznicowane pod wzgledem jakosci.

Link to comment
Share on other sites

no już bez przesady, 6 wątków jeszcze spokojnie może siedzieć przyklejonych, (aczkolwiek zupelnie nie rozumiem tego czegoś z miniaturką z napisem "bryly"), a też siedzę na 1280x1024, i nie maksymalizuję okien do tego. Prawda też taka, że z racji dobrego wzroku font w rozmiarze 8 czasem 7 stosuję, więc naraz widzę 3/4 tematów.

Innymi słowy - mnie to nie przeszkadza :)

Link to comment
Share on other sites

ludzie grzebia w smeitnikach bo mozna tam znalezc ciekawe rzeczy, taka jest wada internetu ze tez mozna znalezc ciekawostki;

a rozdzielczosc 2048x768 jakos priwykla i z powodu cudow an forum nie warto jej zmieniac, przywyczajenie i takie tam...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy