Skocz do zawartości

pci-e 4 x ...


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

wlasnie dostalem nowa karte, z której sie ciesze, a raczej sieszylem ... dopóki nie odpalilem rivytunera i nie zobaczylem pci-e x4 ...

 

szukalem w biosie, i nic poprostu nie wiem co zmienic i musze przyznac ze jest to frustrujące ;)

 

przez kilka ladnych godzinek komputer wariowal wieszal itp ale teraz jest juz ok

 

Ilosc poly jaka obsluguje karta jest super 0 zacinania, dopoki nie wejde w tryb edycji poly, vert czy czego tam jeszcze ...

 

help

 

edit :

 

plyta głowna obsluguje 16x

 

obsluga.jpg

 

posiadam te karte :

 

http://www.mvktech.net/content/view/3482/39/

plyta glowna ma biosa finixa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Klicku-karta x4 ma mniej pinow niz x16 czyli transfer itp, wszystkie karty profi, ktore dzialaja na x4 (i x8, chodz wiekszosc w Nvidi przeskoczyla to staiudm) ma wsparcie tylko dla 2d... dla przykladu quadro NVS seri 200...

 

jak karta jest x4 to nic z tym przeciez nie zrobisz, masz tam 32 piny na strone, a nie 82 i chyba nei dokleisz :)

 

zainteresuj sie czy wlaczysz w maxie dx9 shadery :)

 

Georgas... xD moze i na x1.... moze i na x24, moze i na x32 (wiecej specyfikacja nei przewiduje), porty sa kompatybilne w tyl, znaczy ze x16 ma 82x2 piny ale podlaczenie karty z szerokimi pianmy 32x2 nei rpzeszkadza, w druga strone to nei dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaczam własciwosci ekreanu ~~

chodze w zaawansowane klikam nvidia i widze :

 

obsluga2.jpg

 

jestem na 5 min przed wyrzuceniem kompa przez okno :)

 

mi sie wydawalo ze jest

 

pci-e x1 i one wygladaja inczej

 

a pci-e pod karte graficzna ma wlasnie przepustowosc od 4x do 16 x, moge sie mylic :(

 

 

to mi wyplul rivatuenr :

 

$0000000004 Bus type : PCIE

$000000000f PCIE link width : 16x supported, 4x selected

 

btw. wszystkie szadery itp działaja na lajcie , pierwsze co sprawdzilem to obluge normali i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mam rozwiazanie :

 

"a minimum bandwidth of about x4 PCI Express. Above that setting, it was almost impossible to feel the performance difference"

 

pci-e x4 to predkosc gniazda a gniazdo jest zbudowane jak pcie 16 ;) tak wiec musze wymienic plyte glowna, albo i nie bo podobno nie ma roznicy w wydajnosci albo jest poprostu minimalna tutaj link :

 

http://www.tomshardware.com/2004/11/22/sli_is_coming/page9.html

 

edit :

 

Prosze jeszcze pomozcie tylko, w wingsie i 3dsmaxie , mam taka zamułkę jak jestem w trybach edycji , glownie chodzi mi o takie zaciecie i jest tak caly czas, az do zwisu obrazu ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam co pokazywales obrazek to ze plyta glowna ma max suportex x16 czy grafika ma x16 maksymalnie? (dlugosc gniazda zawsze jest taka sama, chodzi o to ile na karcie jest blaszek do laczenia z jednej strony, x4-32blaszki na stronie, x16-82 blaszki, tak samo w gniezdzie, chodzi o to ile jest miejsc na blaszki)

 

roznica jest i te roznice czuc :) szczegolnie we viewportach gdzie chodzi o predkosc z jaka sie przeladowuja gigabajty, te interfejsy maja 3krtona roznice transferu (czyli dla nas-ilosci ramek obrazu, zawierajacego rozne ustawienai poly)...

 

edit: dla uproszczenia porty pcie maja rozne kolory, zalezne od szybkosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wiesz watpie zeby mi wsklepie ktos wlepil stara-nowa karte 7950 , watpie czy by byla w ogole produkowana na 4x ;]

 

karta graficzna jest x16

plyta glowna to dual vsta ma i agp i pcie (mysle ze to przejsciowa plyta mimo ze jest bardzo fajna) z tym wlasnie co pisalem wczesniej ma pci-e gdzie wchodzi grafika 16x , ale jest wyciagane z niej x4 czyli +/- tyle co agpx8 , czyli w sumie przesiadlem sie z shitu na shit , w dodatku mam zacinki dziwne w wingsie/3dmaxie i bede musial wrocic do starej karty hehe

 

pcie4= 2giga przesylu

agp8 = 2 giga przesylu

 

no trudno sie mowi, bede musial jeszcze kupic jakas dobra plyte glowna i wtedy sobie zloze, do tego czasu grafika sobie postoi na poleczce bo tam najlepiej sie prezentuje ;)

 

no chyba ze znajde jakis magiczny lek na to zeby mi zawieszala mi sie podczas pracy w wingsie/3dsmax

 

edit :

 

ok rozwiazalem all problemy wiem juz wszystko :)

 

WIELKIE dzieki chlopaki ze pomogliscie :* problem z komputerem to jak choroba gdy sie pojawia odrazu zaczynaja sie nerwy itp :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicku - ne ma juz w produkcji zadnych kart na pcie mneijsze niz x16 (i na wieksze tez w tej chwili nie ma bo sa dual porty)... wiec w sklepie raczej sie juz tego nie spotyka...

jesli kupisz nowa plyte, to czeka Cie kupno nowych, szybszych pamieci, nowych szybszych prockow, nowego, mocniejszego zasilacza, efekt domina...

 

mysle ze calkiem rozsadnym pomyslem jest pozbycie sie karty (zwrot do sklepu) i przeczekanie na resurs do skompletowania bazy dla nowego pudla...

i nawet nei mow ze fakture zjadl pies a paragonu uzyles jako podpalki xD

 

jesli chodzi o agp x8 to jest duzo lepsze niz pcie x4 (z naszego punktu widzenia), nei z powodu predkosci czy pipelinow, tylko dlatego ze na agp8 wyszla cala seria pny i quadro ze wsparciem dla projektowania 3d, a na pcie4 niestety tylko wsparcie 2d (bo pcie4 i 8 jest dzis ciagle montowane jako najmocniejszy port, tyle ze w serwerach, nadaje sie to do grafiki swietnie, tyle ze do szybkich renderow, a nie do super komfortowej pracy, choc 4cpu i 64ramu zapewniaja "pewien komfort")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności