Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie Wingsa3d - problem ze skrótami kl.


Ardeni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zabrałem sie za ten program i mam kilka małych pytań.

1. W jaki sposób mogę usunąć poligon tak żeby została "dziura" w siatce?

2. Czy mogę zacząć modelowanie od plejna?

3 Czy jest jakiś sposób na zaznaczenie bordera? czy do tego używać loopa

 

Pytań być może jeszcze przybędzie, dzięki za ewentualne odpowiedzi. :)

 

Edit:

Na pytanie 1 sam znalazłem odpowiedź (Callapse można użyć)

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy można jakoś włączyć widok w którym bryła stanie się trochę przeźroczysta a jednocześnie będzie można na niej wygodnie pracować? (nie chodzi mi tutaj o samą siatkę)

 

 

Edit2:

Jednak dalej nie wiem czy można usunąć face'y tak by pozostawić dziurę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co z tym półprzeźroczystym widokiem? Coś jak Alt + X w maxie, można coś takiego włączyć w wingsie?

 

Chodzi o to że na siatce się niewygodnie pracuje a na bryle nie widać co jest z tyłu i można coś przez przypadek zaznaczyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobić półprzezroczysty widok w wingsie. Wystarczy w oknie outliner kliknać PPM na materiale "default" >> edit material >> zmniejszyc opacity do 0,5.

 

Do poprzednich pytań:

1. Dziury zrobic nie mozna,musi byc bryła zamknięta. Można pokombinować z "bridge" albo "Intrude"

2. Można zacząć od plane. Wystarczy zrobic boxa i skasować wszystkie ścianki oprócz jednej

3. Przez "border" rozumiesz chyba krawędzie otwarte a tych nei ma praktycznie w wingsie, więc używamy do tego celu loopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, mam następujący problem - otóż nie zawsze działają mi skróty które mam przypisane, na przykład dodam nowy obiekt i nagle większość skrótów które sobie przypisałem nie działa, dlaczego tak się dzieje, czy jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do skrótów, może być jedno z następujących:

 

1. bug w programie (raczej to mało prawdopodobne)

 

2. musisz zapisać skróty dla każdego elementu osobno, np. jak jesteś w face mode i na przesuwanie przypiszesz skrót p, to w edgach vertexach i pod body nie będzie tego skrótu, musisz tam osobno zapisać.

 

3. może masz w windowsie ustawione dwie różne klawiatury, np. polską i niemiecką, i przez przypadek ci się przestawiło (przez co np. Z by się zamieniło miejscami z Y)

 

4. wcisnąłeś caps lock, przez co program ciągle myśli że chcesz użyć skrótu z shiftem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności