Skocz do zawartości

Animacja3d : Żołnierz


FaNTOMAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio pozwoliłem sobie wykonać krótka animacja żołnierza. Jest to taki mały trening przed większą animacją z własnymi modelami i riggami oczywiście. Model wzięty ze strony http://www.animationapprentice.com/ Animacja nie ma żadnych wodo trysków, ale chciałem żebyście ją zobaczyli.

 

ANIMACJA *.wmv

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ogólnie mówiąc nieżle, ale jak wyżej za mało ruchu barkami (nie tylko w 1 sek.) w podczas chodu cały czas jedno ramie jest bardzie wysunięte do przodu (lewa noga - lewe ramie, prawa noga - prawe ramie), u ciebie tego nie ma. Moment podrywania nogi też wydaję się zbyt nagły, takie szarpnięcie nogą, całość powinna być bardziej płynna.

I ostatnia rzecz, że twój bohater chodzi na całych stopach, a nie na piętach.

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animacja sie meijscami sypie i mysle ze wszedzie z tego samego powodu, ie podlaczyles kontrolerow palszczyzny IK :)

 

zajrzyj do opcji solver czy jakos tak, solver plane w IK i podlacz ja pod jakis obiekt... swobodny (jakiegos helpera crossa na przyklad) i rpzestanie Ci to latac :)

 

ale widac ze w dobrym keirunku to idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że mocno na szybko robione. Przyznaj się lepiej ile czasu nad tym spędziłeś ;) Faktycznie przenoszenie ciężaru między nogami nie wyszło. Tak jak Master Kiełbaster napisał, że lepi się do podłogi to bardzo ładnie to ubrał w słowa. Dokładnie takie wrażenie sprawia ta postać. Jakby chciała zrobić krok, a stopy nie chciały się odrywać od podłoża.

No i uważaj na ten moment, gdy koleś podnosi rękę do góry.. złamałeś mu łokieć brutalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

To ma być żołnierz komediowy? Jeśli tak to poza powyższym brak komentów.

Jeśli nie, to radzę obejżeć dodatki do filmu "Blackhawk Down". Najłatwiej dostępny materiał referencyjny prosto z Fortu Brag, gdzie szkoli się Delta Force.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Witam!

 

Dziękuję za komentarze, po pierwsze sam się biczuję za to że zapomniałem o tych piętach. Co do stopek które tak długo trzymają się podłogi, to chciałem żeby on wolno szedł :) ale zamiast wolno wyszło dziwnie, momentu oderwania nie przemyślałem . Co do ciężaru i gibania się tych ramion to z tego ujęcia jakoś tego nie widać za bardzo, może wyrenderuje animacje z przodu, bo wtedy widać że przenosi ciężar ciała na nogi na nogę i gibają sie ramiona. Co do łokcia :-) troche sadyzmu nie zaszkodzi :-p. Ile robiłem, po odliczeniu obiadu i wstawania od kompa to dokładnie 8 godzin, czy dużo ?? szczerze nie ważne! Czy to żołnierz komediowy ? nie, raczej stylizowany ma być. Zamiast oglądania błazeństwa w postaci deltaforce, cenię specnaz z przed rozpadu zjednoczenia, oraz dobrą starą szkołę pułkownika Akadowicza. Wiadomo że ciężko o materiały z jego lekcjami bo wiadomo co tam jest ;-)

 

Jonasz_Real, streaker, vv3k70r, Master Kiełbaster, Kusanagi, Kris_R, Gordy, Piovab -> Dzięki za pomoc!

 

p.s.

Zamiast poprawiania tego po prostu zrobię coś nowego.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności