Napisano 27 Październik 200321 l Jak zrobic aby np. majac boxa i kule, kula uderzajac w boxa sie rozbryzgala zostawiajac po sobie wielka plame i tylko kawalek siebie i do tego aby ten kawalek sie powoli osuwal po uderzeniu i a po bokoch tego kawalka jeszcze splywalo cos na wzor krwi i zostawialo slady. Mysle ze nie zagmatwalem za bardzo i mam nadzieje ze da sie to zrozumiec. Albo chociaz powiedzcie co zrobic ze np. pelznie sobie slimak i zostawia sluz to jak zrobic sluz????
Napisano 28 Październik 200321 l Śluz najprościej za pomocą spraya i metabali, A ten wcześniejszy przypadek to np. za pomocą realflow\'a.
Napisano 29 Październik 200321 l Tutki do realflowa, to na ich stronie (tylko angielski), niestety adresu nie pamiętam. A do spraya, to chyba nie trzeba specjalnych tutków, obejrzyj helpa maxowego. Jakby były problemy to pytaj:D
Napisano 29 Październik 200321 l Ja od siebie jeszcze... Czasami dobrze jest zastosowac bardziej \"tradycyjne\" techniki... mozesz obiekt w momencie uderzenia schować i zastapic zestawem innych, mniejszych... mozesz wspomoc sie morfingiem, modykikatorami deformacji, czasteczkami..... generalnie jest to freestyle. Do tego typu ujec nie ma jednego slusznego rozwiazania... chodzi tylko o jak najlepszy efekt koncowy. Jesli w animacji nie czujesz sie na silach, to Bacry ma racje. Realflow zrobi kawal solidnej roboty za ciebie :))
Napisano 29 Październik 200321 l Co wcale nie znaczy, że jest prosty w użyciu. Wręcz przeciwnie troszkę trzeba mu czasu poświęcić.
Napisano 30 Październik 200321 l Autor A zapomnielem sie spytac. realflow to jest w maxie czy to jest jakas wtyczka komercyjna czy darmowa????
Napisano 3 Listopad 200321 l Komercyjna. I raczej nie wtyczka tylko osobny program, z wielooooma opcajmi. Można jeszcze zrobić za pomocą kilku particle array, które zastąpią pierwotny obiekt. Jako ząsteczki zastosuje metabale, a w ramach symulowania użyj kilku pól grawitacji podłączonych do poszczególnych emiterów cząsteczek. Teraz wystarczy ustawić grawitację sferyczną, z włączonym zanikaniem i animować t omniej więcej tak jakby się miały rozplaskiwać częsci obiektu. A po co ta grawitacja? Żeby zasymulować spójność obiekty, inaczej cząsteczki rozpadły by się w p.....
Napisano 3 Listopad 200321 l Nowy Max ma rozbudowany system kontroli czasteczek i moze sie myle, ale mozna puscic je po jakiejs powierzchni. Proponuje zapoznac sie z tymi mozliwosciami, moze wystarczy. Opis znajduje sie w PDFie (New Features Guide), do ktorego link na max3d.pl, albo stronie Discreeta.
Napisano 3 Listopad 200321 l Tylko trzeba mieć tego nowego maxa. Nowe cząsteczki miały być duuuużo lepsze.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto