Skocz do zawartości

Obiekty 3D: Moje modele


mithil

Rekomendowane odpowiedzi

No to na poczatku chcialbym wszystkich przywitac :)

 

Ogolnie forum przegladam od poczatku wakacji, lecz dopiero teraz postanowilem pokazac cos co zrobilem. Ale zanim to zrobie - pare slow o mnie :).

Studiuje grafike komputerowa i jestem aktualnie na pierwszym roku. Predzej zajmowalem sie tylko i wylacznie 2d, fotomontarze, projektowanie plakatow, digital painting itp. Od ponad pol roku texturowanie zmapowanych modeli ktore dostawalem od kumpla.

Teraz powaznie postanowilem sie wziac za 3d, przedtem glownie to byly pracki na zajecia z maxa. No i jak ja to nazywam "video tutoriale", czyli siedzialem u kumpli ktorzy sa rok wyzej i patrzylem jak modeluja i sie uczylem - z miejsca pozdrawiam i dziekuje wam Dziudziu i Mort ze za szybko nie wylatywalem z pokoju :).

 

No a teraz prezetancja mojego pierwszego modelu, robionego pod ten watek. Prosze o krytyke i nie dawanie taryfy ulgowej, wytykajcie kazdy blad jaki dostrzezecie. Mial byc to zwykly zeszyt z twarda okladka ale postanowilem wyciac "Hamleta" jeszcze aby nie bylo pusto.

 

ksiazka3fw1.th.jpg

 

Cos z cieniem sie zlego stalo ale nie mam pojecia co.

 

ksiazka5sc5.th.jpg siatkahp9.th.jpg

 

Element ktory jest bardziej skomplikowany niz reszta i pewnie coz siatka spapralem.

 

A tutaj pare pracek zaliczeniowych ze szkoly - wlasciwie dwie w dwoch wersjach, reszta to animacje wiec nie daje:

72581113ds7.th.jpg 65652154kj5.th.jpg asdeq1.th.jpg 62594107ym0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te miniaturki krajobrazu nieźle wyglądają, po powiększeniu już trochę gorzej.

Fajnie wybodelowałeś te karteczki w zeszycie, czy było to jednak konieczne?

Jeśli chodzi o owoce - materiał banana do mnie nie przemawia. Dziwny jakiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja!

 

również pozdrawiam. apropo zeszytu to nie podoba mi się ten klej wyglądający jak plastelinka jakaś, no i to co pisał Piotrek czyli czy był sens modelować te kartki, czy tekstura by nie wystarczyła :) reszta najz :) oteksturuj i zrób całą scenkę biblioteczną :D

 

pozdro!

 

ps. owoce wyglądają ładnie ale tylko na miniaturce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzisz - dzieki :) A Uczelnia to WSInf w Lodzi

piotrek - wiem jak krajobraz wyglada... wsumie to moja 3 pracka w maxie byla ale i tak nie wyszla. Co do kartek to wlasnie chcialem je wymodelowac, wiem dobrze ze wystarczylo texa nalozyc + bump i mam to samo. No ale model dla treningu wiec latwo nie chcialem aby bylo.

Wiem ze tex na bananie jest niepoprawny ale wsumie robienie mi go zajelo 15 min z super szybka nauka mapowania :) Ale to nie jest usprawiedliwienie i tak, dzieki za krytyke :)

Darken - dziekuje :)

mort - co do kleju to akurat w tym zesycie co posluzyl jako refka bylo tak - taki klej silikonowy ;p Zalozyl bym sie o skrzynke wodki ze zaproponujesz mi robienie calej biblioteki :D

Tiger -dzieki

 

Czyli ogolnie model ksiazki na plus? Jesli tak to zabieram sie za kolejny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem kolejny model i daje pod ocene. Tym razem to dlugopis, bylo wiecej pracy niz przy ksiazce no ale chce sie rozwijac i latwo nie moze byc :)

Wiem ze wybieram dosc latwe i proste modele, ale nie chce sie "porywac z motyka na slonce".

 

41776870cj7.th.jpg 96708123tw6.th.jpg 48143427vh4.th.jpg 94014035wv2.th.jpg

 

I siatka,zapewne kupe poly mozna by wyzucic ale trzeba dosc do wprawy aby wiedziec ktorych mozna sie pozbyc :) A tam przy koncowce gdzie jest tak super gesta to nie wiem co sie stalo ze tak zagescilo mi ja.

 

siata1ld5.th.jpg siata2zx7.th.jpg siata3aq5.th.jpg siata4xx8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Gratuluje wyboru długopiwsu, używam takiego samego w szkole, niech zgadne niebieski? Tam na tej metalowej części, nie wiem jak to się nazywa, to do wieszania, ta spinka, zrobił się bug na samym końcu dzióbka. Ale ogólnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigBen: tak niebieski :) Dokladnie w ktorym miejscu zrobil sie ten bug ? Bo jakos go nie widze.

huzdebos: Tez byles na grafice ? :)

 

No to chyba dlugopis jest ok, zabieram sie teraz za kolejny model i chyba tym razem to bedzie moj telefon, zobaczymy czy uda mi sie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności