Skocz do zawartości

[inne] Program do przywracania danych...


leroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem. Zdarzyło mi się że nadpisałem pewien plik. Nie jest to rozszerzenie jakiegoś programu lecz save z gry. Czy jest możliwość przywrócenia tego poprzedniego pliku? Może znajduje się w jakimś ukrytym katalogu jego kopią? Wiem że idzie przywrócić usunięte pliki. Ale czy da się przywrócić nadpisane? Jeśli tak to jakim programem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to powiedzmy, że jak w notatniku napisałem "aaa" zapisze, potem otworze, skasuje "aaa" wpisze "bbb" i zapisze, to potem będe mógł odzyskać jakoś tą wersje z "aaa" ? bo chyba to na tej zasadzie co save z gry działa, chyba ze sie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dziala taka gra, ale jesli plik nie zostal otwarty w trybie "rw", tylko po prostu utworzono nowy plik o tej samej nazwie i zapisano go na dysku, to prawie na pewno plik znajduje sie w innym miejscu i stary mozna odzyskac.

 

Z puntu widzenia programisty, otwieranie w trybie "rw" wersji jakiejs gry, trzymanie otwartego pliku przez caly czas grania a potem wpisanie nowych ustawnien nie ma sensu. Dlatego jak sadze (ale rzecz jasna wroze z fusow), gra wczytuje dane w trybie "r", a po skonczeniu gry robi:

file = open(save_name, "w")

file.save()

 

czyli de facto tworzy nowy plikopodobny obiekt o tej samej nazwie w pamieci a potem standardowa bilbioteka in/out C zrzuca go na dysk w pustym miescu a adres do niego nadpisuje stary adres do pliku o tej samej nazwie.

 

Stad moja rada. Ale oczywiscie nie widzialem kodu, moge sie mylic ;)

Na szczescie save z gry to chyba nie sprawa zycia lub smierci.

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności