Skocz do zawartości

[Blender] - niestabilny system dlaczego ?


GrafMax

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Od kilku dni uczę się Blendera - jak narazie same niezwykle pozytywne wrazenia! :D

Mam jednak problem z jego stabilnością:/ Czasami przy niektórych operacjach zawiesza się cały system, gasną monitory i jedyne wyjście z sytuacji to restart.

Tak dzieje się zwłaszcza przy Sculpt Mode (gdy Multires ma Level powyzej 4).

Ale zdazalo sie to nawet, że jak robilem Mark Seam i chcialem w tym celu zaznaczyć vertexy za pomocą box selection.

 

Jak można temu zaradzić? Może coś w ustawieniach Blendera? System & OpenGL?

 

moj Hardware : Intel core 2 Duo 2.13 GHz, ram: Geil 2GB DDR2 800MHz Dual Chanel Kit 5 5-5, Grafa: Readon X1650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To wina radeona a nie blendera, poprostu na sterym ati mialem to samo, przerywajacy obraz, ktory potrafi sie zaciac, potrafi sie zaciac monitor, wylaczyc monitor, wylaczyc sie karta graficzna, a nawet sam sie wylaczyc komputer :)

 

Nie zeby na geforcie było lepiej ... jest podobnie, ale obraz nie zcina, no i najlepiej miec starsze sterowniki (84.xx.xx) do wingsa, a jak takich nie ma to trzeba wylaczac akceleracje sprzetowa dla grafiki ;/

 

Co do radka to niestety nie udało mi sie na to znalezc lekarstwa, poprostu jak pracujesz w blenderze to wylaczaj wszystko inne co musi byc wyswietlane.

 

u mnie tak sie działo jak ogladalem tv w malym okienku podczas modelowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to mnie zmartwiłeś Klicek :( Co gorsza...masz racje! Zainstalowalem Blendera na laptopie który ma zintegrowaną kartę i jest dużo słabszy, ale tam wszystko dziaa bez zarzutu, pomijajac to ze troche zwalnie przy wyrzszym Multires.

Czy Radeon sprawia takie problemy tylko przy modelingu? Jak jest z animacja, systemem kości itp? Pytam bo modelowac moge na laptopie a cała reszte robic na desktopie....

 

Jesli ktos zna rozwiazanie tego probl;em z wydajnościa, będę wdzięczny za pomoc....zreszta nie tylko ja, bo jak szukam w sieci to masa ludzi ma ten problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ati wspiera openGL tak jak moja babcie DirecX10 ;), innymi słowy na windowsie mogę na moim radeonie sobie co najwyzej pograć, a że używam linuxa, to też nie mogłem nigdy nic robić na sterownikach od ati, zawsze więc używam open sourceowe sterowniki z mesy dri, nie mają one obsługi moich pixel shaderów, i nie wykożystują wszystkich możliwości karty, ale są to jedyne sterowniki na jakich openGL działa tak jak powinien działać... nie ma chyba portów na windowsa aczkolwiek mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Na moim poprzednim Radeonie 9600Pro Blender działał prawdiłowo. fakt, że używałem go dużo mniej niż teraz ale jednak. Teraz mam GF 7600GT i bardzo nowe sterowniki (ale nie referencyjne tylko Xtreme G) i żadnych kłopotów nie zaobserwowałem, chociaż ostatnio zaczyna mi sie gdzieś gubić kursor przy dużych zbliżeniach.

 

Winy na kiepską obsługe OGL w Blenderze nie zwalałbym tylko na ATI. W końcu te karty z powodzeniem obsługują ten tryb w innych programach (3DMax, Rhino itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

Ja mam gf7600 wchodzę na stronę producenta. Ściągam sterowniki pod linuxa.

Rekompiluje jądro (instaluje sterowniki) i wszystko śmiga, oczywiście jakbym tego nie zrobił to nawet gry w stylu supertux mi nie chodzą. Myślę, że ATI chyba też wypuszcza stery pod linuxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności