Skocz do zawartości

Ciecie plaszczyzny - rowne odleglosci - opcja automatyczn??


domel31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem:

 

Potrzebuje pociac plaszczyzne dlugosc nieznana na rozwne odcinki kazdy np. 1.25 m . Ale potrzebuje to zrobic w sposob automatyczny czy jest taka mozliwosc czy musze w slice plane wpisywac recznie.

 

Czy poprostu podzielic dlugosc na 1.25 i dac ring connecta a ilosc ciec dac z wyniku ale ta opcja jest dziwna bo nie jest dokladna :/ czyli jest zla.

 

Ma ktos jakies pomysly ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...ha to jest bolaczka max'a ze przy jego fajnych funkcjach wydaja sie ne byc niedopracowane i brakuje takich i owakich metod tworzenia- ale mozna nieco pokombinowac :) -jezeli twoja plaszczyzna od poczatku do konca ma miec rowne podzialy to mozesz zrobic to np tak. stworzyc odcinek lu moze lepiej okrag o promieniu zgodnym z rzadana odlegloscia przeciec, ktory srodkiem dokleisz np. na poczatku i na koncu twojej plaszczyzny potem zastosowac automatyke i sprawdzic kiedy linia z autoamatu pokryje sie z miejscem wyznaczonym okregami i zatwierdzic zaznaczenie-oczywiscie to nie musi dzialac zawsze i wszedzie ale ogolnie watro stosowac niekiedy kombinatoryke i np metodu kreslarskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił inaczej: dałbym boxa, następnie zamienił go na poly i dał extrude okreslonej bocznej ścianki 1,25m, po czym apply, apply, apply... Następnie spód bym zaznaczył dzięki opcji select by angle, potem grow i delete.

I już. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hmm ale jakbys musial apply'owac kilkaset razy ? ;) - ok to daloby sie przyspieszyc :D - ale tu problem jest taki ze dlugosc powierzchni jest juz zadana- wpadl mi inny pomysl jeszcze zatem - skoro masz zadana dlugosc i zadana odleglosc odcinka ktory dzieli plszczyzne to mozna stworzyc plaszczyzne pomocnicza o dlugosci bedacej jakas wielokrotnoscia takiego odcinka i wieksza (dluzsza) niz ta, ktora masz dzielic- potem trzeba ja podzielic narzedziem connect tyle razy ile wynosi wielokrotnosc i masz swego rodzaju wzorzec do przyciecia tej konkretnej plaszczycny - juz za pomoca quick slice czy tez slice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymyśliłem jedną metodę...tworzysz plana dajesz mu arrey i ostępy między płaszczyznami takie jak Ci pasują, konwertujesz do Poly i attaczujesz je wszystkie razem. A potem zasówasz na obiekt który ma mieć podziały i dajesz procuttera...Może takie coś zadziała.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności