Skocz do zawartości

Modyfikator Optimize


mujas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dlaczego po zastosowaniu w maxie modyfikatora Optimize siatka zyskuje więcej poly a przecież pownno być odwrotnie (oczywiście jest tak kiedy nic nie ingeruję w ustawienia modyfikatora; wcześniej z tego co pamiętam działało to doskonale 2 krotnie mi optymalizowało siatkę a teraz dwukrotnie ją zwieksza dlaczego ??

Dziękuję ze wszelkiego typu odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Shogun - czasami optimize jest potrzebny - np. bierzesz na tapete model od everow i chcesz wrzucic go na 10 plan.

 

mujas - W optimize sterujesz face i edge threshold. A ja jednak zamiast optimize polecam multiresa.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mt napewno wypróbuję multiresa (wiem że w opimize się steruje tymi ustawieniami ale dlaczego do czorta poly mi rośnie??)

Shogun 3D - zawsze staram się ograniczać poly ze względu na mój sprzęt ale zawsze można wyciągnąć mniej prawda i ku temu powinen taki modyfikator służyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mt: racja z tym 10 planem.

Mujas: zwłaszcza wówczas, gdy starasz się zmniejzyć ilośc trisów, nalezy robić to z głową i wyczuciem, a nie zdawac się na bezmyślny modyfikator. W lowpoly panuje minimalizm trisów i maksymalizacja wyrazistości bryły. Komputer nie potrafi pogodzić jednego z drugim automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności