Skocz do zawartości

Problem: jakie stawki za administracje strony?


fred_000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zrobiłam stronkę i z początku aktualizowałam ją w ramach zlecenia, jednak kończy się ten okres ochronny dla mojego szanownego klienta i teraz za każdą aktualizację będę brać pieniążki.

 

Nie mam pojęcia jak wycenić jednorazową aktualizację strony.

Czy są jakieś określone stawki? Ile Wy za takie coś bierzecie?

 

dzięki,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie bede nic doradzal, napisze jak ja robie :)

 

20zl netto za godzine rozpoczeta (ponad 10min), ale minimum 50zl netto. Dotyczy to niewielkich zmian, bo przebudowa duza strony to wyceniam jak mowa strone i stawki juz nie sa za godzine tylko za projekt. Jeszcze nie udalo mi sie przekroczyc godziny bitej, oczywiscie klient wie tylko ile ma zaplacic a nie ile siedzialem, sam sobie kalkuluje:) Dla lepszego porownania podam ze strony wykonuje od 2000 netto(wizytowki z jedna/dwoma stronami mniej, o skale wielkosci chodzi). Nie wiem jak pracujesz, w kazdym razie pisze netto tak wyraznie aby zwrocic uwage na to, ze wystawiam faktury i pracuje na legalnym sofcie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wypowiedzi arturro, lepiej chyba jest wystawić stałą stawkę dla danej strony. ja jeszcze nie trafiłem na takiego klienta ktory by chciał zmieniać połowę textu i tyleż samo grafiki. (no chyba ze nowy prodżekt, ale to inna sprawa). zmiany napewno będą ale sytuacja bedzie jasna dla klienta; prowadzenie strony kosztuje tyle/miesiąc.

 

natomiast konkretnie ile, to z arturro zgodzić sie trzeba. bo np. takie prowadzenie sklepu internetowego to troszke wiecej zachodu niż jakas wizytowka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazaniem jest zawarcie w umowie stawki za kolejne poprawki tekstu, grafiki itp.

 

Ostatnio mialem podobna sytuacje - co chwile klient chcial cos poprawiac. Gdy powiedzialem, ze trzeba za to placic, jakos sie powstrzymal i dal cala liste poprawek 'na raz'. Doliczylem dodatkowe 150zł i voila :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zostalo napisane cene za aktualizaje zwykle sie od godziny rozpoczetej liczy. Wiec tylko ustal sobie ta godzinowa stawke.

 

Z doswiadczenia wiem, ze nie ma co przeginac z cenami, latwo zniechecic klienta. W ostatniej duzej firmie w ktorej pracowalem cennik godzinowy wynosil 270 zl netto. Ja prywanie biore z 5 razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh łatwo zniechęcić klienta :) Tak jak ja proponuje 400 zł za wykonanie strony we fleshu to 50 % Klientów już kiwa głową ..:( a to jest jak za darmo :) Co prawda strone taką robie może 12 h razem z testami na 3 przeglądarkach :) i oni jeszcze narzekają ,że drogo heheh nie rozumiem takich ludzi a co do update to ok 20 zł za rozpoczętą godzine robie za pół darmo mam dużo klientów ale większość nie jest zadowolona z ceny i robi to pod przymusem bo jestem 1 w mieście prócz studentów co robią za 150 zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły mistrz jesteś jak robisz stronę we flashu 12 godzin ;) Ale jaką? :P

Niedługo zaczną padać rekordy.

 

Myślę, że rację miał ktoś, co tu kiedyś napisał, że jeśli klient nie zgadza się na określoną cenę to trza odmówić, a nie obniżać stawki, bo w końcu gdzieś się znajdzie osoba, co zrobi stronę za 50 złotych.

Ale ważny jest też umiar. Myślę, że te 20-30 złotych za rozpoczętą godzinę jest ok, tym bardziej, że w moim wypadku są to raczej niewielkie firmy.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 h to czas w jakim daje pierwszą wersje dla klienta wiadomo ,że zlecenie trwa dłużej a z zaniżaniem stawek masz rację stosuję to tylko na znajomych niestety trzeba się jakoś utrzymywać a projektoanie stron oferuje coraz więcej osób i to na w miarę dobrym poziomie ceny cały czas się zmieniają i niestety lecą w dół zarobić można tylko na ciekawszych efektach i programowaniu dla klienta interfejsów , cmsów , gier i zaawansowanych aplikacji weboskich.

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z tymi cenami to racja, ostatnio jak powiedziałem, że za cms do strony to tak 300 PLN, to klient mnie zapytał czy ja to złotem będę pisał :) Za aktualizację biorę od 30 do 100 w zależności od zakresu, oczywiście wyceniam z umiarem, każdy klient się liczy. Wszak dzieciaków co robią strony za 50 zł nie brakuje :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no przerażacie mnie tym co piszecie. Przecież niedługo za webdesign będzie się zarabiać tyle co kasjerka w Tesco.

 

CMS - 300 zł?! Strona flashowa za 400 zł ?!

 

Raz zgodziłem się zrobić kumplowi stronę za 600 zł i mi się ciągnie pół roku bo nie mam czasu na tak mało opłacalne zlecenie. Masakra. Nigdy więcej takich zleceń.

 

Dobra recepta na pracę to robienie na początku dużo wszystkiego jak najlepiej się da. Czyli tak, żeby każdy następny projekt był kilka razy lepszy od poprzedniego. Im będziesz miał lepsze folio, tym lepszych klientów i klientów, którzy zapłacą więcej, bo będą Ci płacić za jakość i będą wiedzieć czego oczekują.

 

Doświadczenie jest tu kluczowe, ponieważ wiesz już jak się cenić i jak rozmawiać z klientami aby osiągnąć konsensus. I kiedy jesteś bardziej pewny siebie wtedy jesteś bardziej wiarygodny i klient jest w stanie Ci zaufać, że poradzisz sobie z projektem.

 

Generalnie powoli wycofuję się z robienia sajtów, ale jeżeli już to poniżej 2,000 zł do ręki nie schodzę za sajta flashowego, podobnie z html'em. CMS'y rozprowadzamy (już gotowe - autorskie) też mniej więcej w tej cenie.

 

Nie są to jakieś gigantyczne stawki, ale najczęściej dostajemy zlecenia właśnie z takiego sektora, który jest w stanie tyle wyłożyć, ale więcej już się im nie kalkuluje.

 

Myślę, że trzeba cenić się wyżej, a poza tym zanim Ci się znudzi (jak mi) to coś sobie za to zarobisz przynajmniej. Gdybym miał robić kiepskiego sajta pod niewygodnego klienta za 300 zł to wolałbym sobie zrobić fajnego tutka i jakąś prackę do folio. Na dłuższy dystans to się bardziej opłaca.

 

p.s. Kiedyś jak szukałem pracy przy stronkach to znalazłem masę takich gości, którzy oferowali 300 zł za 3 projekty strony. Masakra - nie dajcie się zwieść. Jeszcze chcieli, żeby cms'a do tego przygotować. On Ci płaci 300 zł, a sam sprzedaje to za 1000. Nie wspierajcie takich cfaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maceo ma racje :D

 

p.s. Kiedyś jak szukałem pracy przy stronkach to znalazłem masę takich gości, którzy oferowali 300 zł za 3 projekty strony. Masakra - nie dajcie się zwieść. Jeszcze chcieli, żeby cms'a do tego przygotować. On Ci płaci 300 zł, a sam sprzedaje to za 1000. Nie wspierajcie takich cfaniaków.

http://forum.webhelp.pl/index.php?f=36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 PLN za sajta :) maceo ile takich stron wykonałeś ? no i masz rację takie są ceny profesionalnych firm Web'owych , ale mało jest takich ludzi :) większość to zwykłe firmy których na to nie stać bo ich obrót nie przekracza 5000 na miesiąć a skoro ich nie stać to trzeba otworzyć rynek i dla nich prawda ... :) ? . Jak narazie nie czuje się na robienie stron za 2000 pln jak dla mnie to zdzieranie kasy z ludzi biore tyle na ile sie czuje na ile myślę ,że mam skila :) Nie jestem zajebistym projektantem więc robie za mniej niż te 2000 pln bo nie chce sobie obciachu narobić ,że biore za coś 2000 zł a robie naprawdę żałosne sajty nie chodzi tu juz o kase ale samopoczucie.Kto by nie chciał tyle zarabiać niestety dopuki nie rozwinę skrzydeł nie poznam bardziej Flasha i AS to nie zdobęde klientów z większą kasą i tu masz rację. Dlatego biorę tyle kaski od klienta bo na tyle się czuje. Pozdro

 

Jak dla mnie to kwestia moralna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę zrobiłem (z 7 projektów). Czasem budżet całej strony wynosi więcej niż 2.000. Dużo więcej. Na razie największy projekt webowy, który robiłem z 2-ma znajomymi (którzy pisali oprogramowanie) zawarł się w budżecie 7.5 tysiąca zdaje się.

 

Ale np. kiedy masz co do pokazania klientowi i wiesz jak zdobyć dobrego klienta to zdarza się, że możesz wziąć np. 5 tys za to co w poprzednim zleceniu zrobiłeś za 2 tys. Chyba nie powinienem tego mówić publicznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z twoją wypowiedzią lecz uważam ,że sam narazie nie mogę robić za większe stawki bo nie czuje się aż tak zdolny :) A nie lubie wciskać ludzią kitu mój największy projekt to 1500 zł :) standardy to ok 500 - 600 zł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę zrobiłem (z 7 projektów). Czasem budżet całej strony wynosi więcej niż 2.000. Dużo więcej. Na razie największy projekt webowy, który robiłem z 2-ma znajomymi (którzy pisali oprogramowanie) zawarł się w budżecie 7.5 tysiąca zdaje się.

 

Ale np. kiedy masz co do pokazania klientowi i wiesz jak zdobyć dobrego klienta to zdarza się, że możesz wziąć np. 5 tys za to co w poprzednim zleceniu zrobiłeś za 2 tys. Chyba nie powinienem tego mówić publicznie ;)

 

Sprawy wynagrodzenia to raczej kwestia poufna, imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem rowniez nie ma nic zlego w porownywaniu stawek i w uzmyslawianiu ludziom ze mozna robic strony za 2/3k i wiecej. Ale to tez moje imho :)

 

Co do stawek to podobnie jak Maceo mam stawki 2/3 do 8k netto i narazie takich stron wykonalem juz troche. Zgadzam sie tez ze jak ktos sie nie czuje na silach to nie powinien tyle kasowac. Tak czy inaczej uwazam ze 500/600 to malo. Ale jestem z Krakowa w sumie, mysle ze tutaj jest cos miedzy reszta kraju a warszawa w stawkach:)

 

Z cenami stron jest jak z wszelkimi innymi. Nie kazdy pija wino za 500, niektorym smakuje nawet bardziej to za 5, nie kazdy pojdzie do dentysty prywantego po plombe za 100 itd...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności