Skocz do zawartości

Problem: Ładowanie strony do ramki z menu we flashu


FlooX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem że mam strone

I denerwujące jest miganie top'u we flashu przy każdej zmianie strony.

Pomyślałem że można by sie tego pozbyć gdybym zrobił to w dwóch ramkach, top byłby w jednej a reszta w drugiej, i wtedy zmieniała by sie tylko ta dolna część, top byłby nieruchomy.

Tylko problem jest taki, jak zrobić żeby po kliknięciu we flashowski button, została wczytana strona html do ramki niżej o nazwie ramka2 ???

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zapomnij o ramkach - mamy 2007 rok :/

 

Mozesz to zrobic przez tabelki - nadac name interesujacej Cie komorce, a pozniej ladowac poprzez target='nazwa_komorki'

 

edit:

 

Kolejnym rozwiazaniem moze byc dorzucenie podstron do flash'a - dzieki temu bedziesz mial cala strone we flashu

 

edit2:

 

Pozmienial nazwy atrybutow na male literki, np. META na meta itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest taki, jak zrobić żeby po kliknięciu we flashowski button, została wczytana strona html do ramki niżej o nazwie ramka2 ???

 

wpisać dla funkcji getURL w opcję "Window" słowo: ramka2

 

powinieneś otrzymać mniej-więcej taki kod AS:

[source]

on (release) {

getURL ("jakas_podstrona.html", "ramka2");

}

[/source]

 

edit:

Knysha - po zadawanych pytaniach można uznać że Floox "dopiero się uczy" :D w takich przypadkach dobrze jest wrzucić jakiś fragment kodu - nawet niewielki :)

 

a tak btw sam bym chętnie zobaczył html-owy kod do wymiany treści w komórkach tabelki bez przeładowania strony z zastosowaniem flashowego buttona... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

a tak btw sam bym chętnie zobaczył html-owy kod do wymiany treści w komórkach tabelki bez przeładowania strony z zastosowaniem flashowego buttona... :D

 

ja też , i flashowy AS w dodatku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha - po zadawanych pytaniach można uznać że Floox "dopiero się uczy" :D w takich przypadkach dobrze jest wrzucić jakiś fragment kodu - nawet niewielki :)

 

A od czego jest google? Zwykle ksiazki na temat html? Ja musialem sam szukac rozwiazac, nikt mi ich nie podawal na tacy ;]

 

a tak btw sam bym chętnie zobaczył html-owy kod do wymiany treści w komórkach tabelki bez przeładowania strony z zastosowaniem flashowego buttona... :D

 

No to napisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego jest google? Zwykle ksiazki na temat html? Ja musialem sam szukac rozwiazac, nikt mi ich nie podawal na tacy ;]

To patrząc na Twój sposób - to po co wogóle zadawać pytania na forum? przecież są Google i książki...

Jeśli już chcesz być przydatny i odpowiadasz na pytania to rób to z sensem.

 

No to napisz ;)

No jak to - przecież w Twoim 1 poście do tego tematu napisałeś że można to zrobić przez tabelki - więc musisz wiedzieć jak jak powinien kod wyglądać - ja w html-u nie potrafię tego napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to zrobic przez tabelki - nadac name interesujacej Cie komorce, a pozniej ladowac poprzez target='nazwa_komorki'

też bym był ciekaw jak to zrobić :P bo to właśnie najbardziej by odpowiadało, tylko nawet nie wiedziałem że tak sie da :D

 

spróbuje z tą ramką, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz JavaScript - możesz spróbować skryptu jawy do dynamicznego wyświetlania treści (działa bez reloadu strony)

Poniżej kod, który umozliwi ci wyświetlanie różnych treści po kliknięciu w linka.

Wyświetla nową treść bez przeładowywania strony.

http://www.skrypty.gery.pl/pobierz.php?ID=478

oczywiście trzeba dostosować kod do przycisków z flashem, ale to nie problem, bo w miejsce gdzie wpisujesz adres strony w getURL wklejasz po prostu javascriptowe wywołanie funkcj.

 

Jeśli znasz DHTML - możesz też ze zmianą zawartości warstw poćwiczyć

poniżej link do stronki, która wyjaśnia jak to zrobić:

http://www.javascript.reporter.pl/dhtml/zawartosc.php

 

oczywiście zostają Ci także ramki w html-u (moim zdaniem wcale nie taki głupi pomysł) i cała strona we flashu.

 

Na pewno jest jeszcze mnustwo innych mozliwości - w końcu języków scryptowych tez niemało

istnieje.

 

edit:

przypomniało mi się właśnie gdzie to widziałem działające:

http://www.lineage2.com/Knowledge/race_darkelf_skill.html?my_class=dark_elf_bladedancer

po wybraniu levelu w małym okienku - zmienia się wyświetlana tabelka bez przeładowywania strony. Zrobione w javascrypcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności