Skocz do zawartości

Przetwarzanie dźwięku w czasie rzeczywistym


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu piszę, że jestem w tych sprawach laikiem, więc jeśli cos pokręcę, nie miejscie mi tego za złe.

 

Mam podłączony do karty dźwiękowej do wejścia Line-in keyboard.

Naturalnie jest tak, że grając wtedy na nim, dźwięk wydobywa się z głośników podłączonych do komputera.

I teraz takie pytanie - czy istnieje jakis program (najlepeij darmowy), który będzie mi umozliwiał dodawanie efektów do tego dźwięku w czasie gry?

Przykładowo chciałbym dodać jakieś opóźnienie, pogłos etc. Wszystko w czasie rzeczywistym. Nie chodzi mi o nagranie materiału i późniejszą edycję.

 

Karta to zintegrowany Realtek jakiś tam, więc kokosów sie nie spodziewam w jakości dźwięku, ale chciałbym sobie po prostu pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

maverick - dzięki, poszukam tam czegoś ciekawego ;)

illy - ok, poczekam :) Keyboard ma midi, ale karta dźwiękowa chyba nia (podłącza się to do gameportu? jeśli tak, to nie mam). Poza tym, nie potrzeba mi aż takich możliwości :) Do tego co potrzebuję aktualnie, powinien wystarczyć zwykły Line-in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem o tym watku, ale mam dwa rozwiazania:

 

1) midi, mega mozliwosci, wystarczy ze kupisz sobie interfejs MIDI USB, na allegro albo tutaj: http://djshop.pl/dj/sklep/Edirol/2659,Edirol-UM-1EX.html , http://djshop.pl/dj/sklep/EMU/3122,EMU-Xmidi-1x1.html , i podlaczasz wszystko pod kompa, wlaczasz jakis program typu sekwenser, DAS, czy cokolwiek co obsluguje MIDI, sciagasz sobie wtyczki vst, instrumenty i grasz wszystkie mozliwe dzwieki swiata z wszystkimi mozliwymi efektami swiata :)

 

2) kupic SB Live! 5.1 ktory ma duzo efektow w czasie rzeczywistym wbudowanych na pokladzie

 

3) http://forum.djshop.pl/index.php?showtopic=911&hl=

 

tyle moge nja ten temat poweidziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to by było kupic zewnętrzny efektor.

nie wiem jak jest z dodawaniem efektów live w cubase sx czy fl studio , ale najprosciej jest chyba nagrac midi sobie w ktoryms z tych dwoch programow , i pozniej podłączyc jakis syntezator zewnętrzny lub vst i bawic sie efektami . tak jestchyba najprosciej

 

 

inne programy to :

reason

ableton live

sound forge

acid pro

i wiele innych , ale nie wiem jak jes u nich z graniem i dodawaniem efektow w czasie rzeczywistym.

 

 

ja polecam zgrac nutki , tzn midi do programu typu cubase , fl czy reason i pozniej bawic sie w obrobke, midi jak wiadomo zajmuje o wiele mniej niz plik wave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności