Skocz do zawartości

[modo] problem z symetrią


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem połowe modelu zmirorowałem na druga stronę i włączyłem symetry X ale nie działało,

użyłem symetry tool żeby poprawić model a on zaznaczył wszystkie wertexy po tej zmirorowanej stronie że są w złych miejscach przeciągam ostro i wszystkei prócz tych na środku sie trochę przesuwały jak dam jescze większą wartość to te ze średka przesuwają mi się w lewo i nie jest już symetrycznie i psuje model i symeria nie działa po środku :(

 

co zrobić z tym zrobić?

 

no i jeszcze jak zmeniam lewą strone modelu wszystko zachowuje się normalnie ale jak przesuwam wertexy z prawej strony w lewo to idą w prawo, jak w prawo to idą w lewo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Freezuj historie na poczatek.

 

Model musi byc absolutnie w srodku osi, w 0. Ja zawsze srodkowym vertexom daje np. x=0, zeby miec pewnosc.

 

Pozniej Symmetry Tool. Wszystko sie wyrowna. Teraz powinno dzialac.

 

Pamietaj o kasowaniu historii co jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modo ma skopane symmetry, wystarczy przejzec ich forum, mase tam marudzenia na to :) Najwygodniej to obejsc robiąc instance ze skalą -100% w odpowiedniej osi... (mozliwe ze w tym momencie kręce, ale nie mam modo pod ręką, a dawno sie w nim nie męczyłem)

 

edit: znalazlem http://forums.luxology.com/discussion/topic.aspx?id=7457&show=symetry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki mirach już tak robiłem tylko ten szew pomiędzy częściami modelu troche przszkadza i jak kilka razy sobie sprawdze jak wygląda w całości to po weldowaniu czasem scali mi się nie tam gdzie trzeba i musze poprawiać :(

ale cóż trzeba zacisnąć zęby i brnąć dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina modelu bo nawet jak zrobiłem kulke, wywaliłem połowe, zmirrorowałem i włączyłem symetrie wybrałem symetry tool i też ze środka krawędź została przeciągnięta na jedną stronę ale nie cała tylko połowa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności