Skocz do zawartości

Jak nałożyć texture po ścieżce


OeN22

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym nałożyć texture na smoka (węża) który jest pozwijany.

Kiedy textura jest nakładana w tradycyjny sposób to efekt końcowy jest taki ze łuski wygladaja raczej jak drewno.

Przy okazji, jak by ktoś wiedział gdzie znajde jakies mapki z łuskami to bardzo proszę o link.

 

Wybaczcie jesli moje pytanie wyda się wam banalne ale dopiero zaczynam zabawe z maxem i nie moge się tego w helpie doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość BigBen

Witam, szukam jakiegoś opisu jak nałożyć texturke. Nie chodzi mi taką zwykłą tylko np. taką ściągniętą z vray-materials.de. Czyli plik .mat oraz kilka .jpg (color, bump itp.). Ja jak robie to efekt końcowy mnie nie satysfakcjonuje, chciałbym uzyskać lepszy efekt, idealny. Tak jak na tych próbkach z vra-materials.de.

 

Oczywiśie max 8.0 i vray 1.5 rc3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Do idealnego efektu potrzebne jest idealne światło, otoczenie, ustawienia, model i takie tam. Pokaż lepiej co udało ci sie zrobić żebśmy wiedzieli o co dokładnie chodzi

Coś nie tak robie bo nawet bump z colorkiem, a czasami textura nie chcą się wyświetlić.

Niżej masz link do tego materiału który potrzebuje. Z oświetlniem narazie sobie daruje. Nie chodzi mi o idealny efekt, ale o prawidłowe nałożenie textury.

http://www.vray-materials.de/all_materials.php?mat=273

Jak byś miał czas, prosiłbym o napisanie mi jak, co i gdzie ładujesz te plikczki .mat i .jpg. Ja mam vraya 1.5. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności