Skocz do zawartości

3ds max x64 Problem pod vista x64


Wilk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zainstalowalem viste 64 no i pojawil sie problem z maxem 9.

Zainstalowalem ale neistety nie chce sie uruchomic ;> okna sie wlaczaja ale zaraz program sie wysypuje. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety Autodesk w przypadku 3ds maxa zdecydowanie odcina się od Visty, aż do wydania Service Packa dla maxa 9, czy jak to tam teraz nazwali (o ile dobrze kojarzę w połowie roku ma wyjść max "9.5" - i będzie w pełni kompatybilny z Vistą).

Co ciekawe, Maya 8.5 działa flawless.

 

Marcin

 

proste pytanie, po co zainstalowałeś viste?

 

Bo jest to zdecydowanie lepszy, bezpieczniejszy i stabilniejszy system?

Mówiąc z angielska - far superior than XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniejszy

 

bezpieczny system nie zależy od nazwy ale od użytkownika. Ja uzywam XP64bit bez zadnego firewalla, antywirusa i innych antyrobaków. dziś dla ciekawości po 3 miesiącach uzytkowania zainstalowałem kasperskiego i przeskanowałem z najnowszą bazą, zero wyników.

 

lepszy ? po takich teledyskach j/w opisane wcale nie uważam żeby był lepszy.

 

Jeśli zależy ci na poprawnym działaniu i kompatybilności to radze zainstalować xp64. Ja wychodze z założenia że jeśli nie mam karty która obsluguje DX10 i nie jest jeszcze ogolnym standardem to poczekam sobie z vistą ... Poczekam aż vista się wzbogaci na doświadczeniu innych użytkowników.

 

z xp64 nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczny system nie zależy od nazwy ale od użytkownika.

 

Oczywiście, że tak. Sam mam/miałem taką samą sytuację jak Ty z XP. System działał nieprzerwanie od kilku lat bez firewallowych/antywirusowych wynalazków i nie miałem z nim najmniejszych problemów.

Nie zmienia to faktu, że Vista jest bezpieczniejsza - zaczynając chocby o totalnie przekodowanego jądra i wywaleniu z niego sterowników, przez cyfrowo podpisane sterowniki, aż po DEP (Data Execution Preventer) i cały UAC (User Account Control). To drugie jest wybitnie upierdliwe i od razu wyłączyłem, ale nie da się ukryć, że świadomość bezpieczeństwa wśród ogółu użytkowników windy nie jest zbyt wysoka i takie coś naprawdę realnie zwiększa bezpieczeństwo.

 

Teraz jednak czas się przenieść na 64-bity. O XP64 słyszałem skrajnie różne opinie - od uwielbienia do postawienia go poniżej WinME. Sam nie używałem, więc nie mogę się wypowiedzieć.

 

Natomiast moja Vista Bussines x64 do spółki z Maya 8.5 x64 chodzą rewelacyjnie, poprawa wydajności jest kosmiczna. I nie mam z nimi, jak i PS'em czy Mudboxem żadnych problemów.

 

A co do kompatybilności - niestety, albo olewamy kompatybilność wsteczną i tworzymy nowe oprogramowanie pod nowy system, albo stoimy w miejscu - ergo cofamy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Autodesk w przypadku 3ds maxa zdecydowanie odcina się od Visty, aż do wydania Service Packa dla maxa 9, czy jak to tam teraz nazwali (o ile dobrze kojarzę w połowie roku ma wyjść max "9.5" - i będzie w pełni kompatybilny z Vistą).

Co ciekawe, Maya 8.5 działa flawless.

 

LOL :DD

 

Temat już był poruszany. Po wypuszczeniu maxa M$ wprowadził radykalne zmieny w dx10 i max pod vistą będzie działać już pod koiec miesiąca wraz z wypuszczeniem "Activity buster" (czy jakoś tak).

 

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mówię.

Z tym, że ja jestem na etapie informacji o "połowie roku", albo już mój starczy umysł nie pamięta wszystkiego tak jak powinien. ;)

Inna rzecz, że max jest poza moimi zainteresowaniami. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności