Jump to content

Karrde

Members
 • Posts

  423
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Karrde last won the day on May 6 2012

Karrde had the most liked content!

Karrde's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

60

Reputation

 1. Tak na marginesie, przy 0.3 glossiness możesz odznaczyć w materiale Trace reflections. Przy tak niskim glossy i tak nic się odbijać nie będzie, a czas zaoszczędzisz.
 2. Gram w betę już od jakiegoś czasu - to jest czysty arcade, tak jak World of Tanks zresztą. Ale wciąga. Zwiastun świetny. :)
 3. Kombinujecie panowie jak koń pod górę. VrayMultiMatte pod konkretny gbuffer ID na szafę a we właściwościach materiału szkła (sekcja refractions) affect all channels. edit A jeszcze prościej - VrayWireColor pass, upewnić się że szafa ma unikalny kolor siatki, czarny kolor siatki na szkło żeby się nie nakładało i jak powyżej affect all channels w materiale. Do photoshopa i maska po kolorze.
 4. Literówka, 3930K oczywiście (nawet dwa razy widzę, sorrki). Rozumiem że te 11pkt ze stockowym zegarem? Na 4,5Ghz wykręca prawie 15. Nieistotne tutaj zresztą, tak jak pisałem doczytałem że nie da się go wsadzić na dual-cpu. Wybacz zaśmiecenie wątku.
 5. Swoją drogą JEDEN i7-3920K wyciąga prawie 15 punktów w Cinebenchu. Bardzo przepraszam jednak, bo wprowadziłem w błąd - ich nie można użyć w podwójnej konfiguracji, teraz doczytałem.
 6. Nie lepiej dwa i7-3920K podciągnięte do 4.5Ghz? Tych Xeonów nie da się kręcić, a zawsze raw GHz są ważne biorąc pod uwagę mnogość narzędzi działających na jednym rdzeniu.
 7. Wyrenderuj pass vrayrawreflection i złóż. Żadna filozofia.
 8. Kurdę, deshu, aż mi się żarówa nad głową zaświeciła. Nie pomyślałem o tym, dzięki! :)
 9. Jeśli to tylko komp pod rendering i 3ds max to bierz Quadro 2000. 4000 to może być overkill. Ale ponownie - TYLKO 3ds max. Co do płyty to pod te procesory (sam mam i7-3930K) chyba nie ma tańszych/tanich.
 10. No i masz wyjaśnienie. Po pierwsze zamień Adaptive Subdivision na DMC, po drugie nie używaj filtru Area, po trzecie zmniejsz ISO do 100-200 a jak masz za ciemno to koryguj fnumber/shutter speed/ustawnieniem światła.
 11. Masz coś mocno nie tak skoro przy takich (dość dobrych) ustawieniach i bez materiałów masz taki szum. Pokaż ustawienia w zakładce VRay i ustawienia świateł (sun&sky?).
 12. A tak w ogóle to niebo/otoczenie za oknami dodaje się w postprodukcji.
 13. IMO jak dla dobrej jakości trzeba dać max>0 to już lepiej włączyć brute force. Czasami to niestety jest nieuniknione.
 14. My bad, źle zrozumiałem widocznie to co napisałeś.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy