Jump to content

Paul

Members
 • Posts

  98
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa

Paul's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Jak wpiszesz w google krzesło mannequin to wyskakuje. Jak zrobisz koniecznie pochwal się metodą i fotką z siatką, ja na dzisiaj odpuszczam.
 2. To robię kawę i rzeźbię, chciałem być sprytny i zrobić szybciej ;-)
 3. Wypalanie nie wchodzi w grę, bo te wcięcia mają być w geometrii krzesła. Mógłbyś rozwinąć co to znaczy "ułożyć linie według flow kresek"?
 4. Soft 3ds max. Muszę zrobić takie krzesło low poly 12k polygonów: Pierwszy pomysł to na siatkę po turbo smooth naniosłem linie slice plane'em i extrude. Efekt jest słaby, krzesło wygląda płasko. Drugi pomysł to zrobić wcięcia przed turbo smooth, ale wtedy siatka się krzaczy i po turbo krzesło jest kanciaste. Będę wdzięczny za wszelkie porady :-)
 5. Albo ja nie rozumiem Ciebie, albo Ty mnie. Mam wpisać numer zamówienia i hasło. Wpisuję i dostaję komunikat: Incorrect order number and/or password. Wszedłem jeszcze na swoje konto przez autodesk.pl Jest tam opcja manae account/edit renewal. po kliknięciu przełącza mnie do linku jak wyżej gdzie mam podać Order Number i hasło. Hasło podaje to samo co w logowaniu na konta autodesk, a order number kopiuję z maila, nie wiem co może być źle. Edit: Udało się, moja wina. Okazało się, że chodziło o inne hasło niż do logowania się na stronę autodesk. Teraz walczę jak usunąć kartę płatniczą. W My Payment Information jest opcja dodania nowej płatności, albo edytowania starej, nie widzę opcji usunięcia karty.[h=1][/h]
 6. Kupiłem na stronie autodesk miesięczną subskrypcję. Dostałem teraz maila z przypomnieniem, że niedługo bedą pobrane pieniądze i link jeśli chcę anulować: If you would like to cancel this automatic billing, please visit https://store.autodesk.eu/DRHM/store?Action=DisplayContactFormPage&SiteID=adsk&Locale=en_IE&ThemeID=25705700 W linku jest opcja: To cancel the auto-renew of your Desktop Subscription, click here. Po kliknięciu trzeba wpisać order number i hasło. po podaniu wyskakuje komunikat: Incorrect order number and/or password. Tym hasłem normalnie loguję się na autodesk.pl
 7. Paul

  Subskrypcja do 3ds

  Żeby nie zakładać nowego odkopię stary wątek. Gdzie najkorzystnie kupić miesięczną subskrypcję 3ds max. W tej chwili widzę tylko na stronie Autodesk za 195 E.
 8. A jak jest ze środkowym klikiem? Miałem kiedyś Vx revolution czyli myszka z tej samej rodziny, ale klikanie na kołku to był koszmar. Cieżko się naciskało, słabo wyczuwalne kliknięcie, zbyt duży skok i najgorsze - zawsze podczas kliknięcie rolka się przekręcała o miałem niespodziewany zoom. Poprawili to? Teraz używam taniej logitech x7 i jest dużo lepiej.
 9. W object properties jest visible to reflection/refraction. Da się to rozdzielić? Chciałbym mieć na szybie odbicia obiektów i świateł, ale bez tego co jest za szybą. Chciałbym to zapisać w png i tło w ps podłożyć.
 10. Dzieki za cenne wskazówki. Ja oczywiście zakładam dobrą wolę zamawiającego i działamy na zasadach wzajemnego zaufania, tylko nie chciałbym, żeby podpisanie umowy wymusiło działanie na zasadzie zaufania tylko dla jednej ze stron. Mam trochę sytuację jak napisał Mirach, miał być szybki, łatwy projekt, a ciągnie się już długo z ciągłymi poprawkami. A co myślicie o opcji, żeby zamiast bardzo formalizować ten proces (potwierdzanie terminów oddania, maile z, któych wchodzą poprawki, określanie charakteru poprawek) wywalić te punkty, które wcześniej podałem i zrobić umowę bardziej "okrągłą"?
 11. Mam pytanie odnośnie terminu wykonanai dzieła na umowie. Termin zdaje się jest na każdego tego typu umowie. Ja w zaproponowanej umowie mam jeszcze takie dwa punkty: "Jeżeli Wykonawca nie przekaże dzieła w terminie wskazanym w ust. 1 lub 2 powyżej, Zamawiający uprawiony jest również do odstąpienia od niniejszej umowy oraz dochodzenia odszkodzowania w pełbym zakresie prawa" To normalny zapis? A co jeśli opóźnienie będzie wynikać z winy Zamawiającego? Na przykład wprowadzania ciągłych poprawek. I drugi punkt: "W terminie 30 dni od dnia przekazania Dzieła, Zamawiający może może zażądać od Wykonawcy nieodpłatnego wprowadzenia zmian, modyfikacji lub uzupełnień, jeżeli Dzieło mu Wydane zostało wykonane w sposób nieprawidłowy lub niepełny, wskazując jednocześnie termin na ich dokonanie" Tutaj też mam wątpliwości. Projekt jest dosyć duży i oddaję etapami, każdy etap po wielu poprawkach zostaje zatwierdzony (ustnie, nie mamy umowy na każdy osobny etap). I teraz według tego zapisy Zleceniodawca mógłby zażądać kompleksowych zmian wielu rzeczy, które mogłyby trwać nie wiadomo ile czasu. Akceptować takie zapisy czy rozmawiać na o zmianie?
 12. Z okazji takiej, iż sezon działkowy w pełni i jeszcze trochę potrwa postanowiłem kupić laptopa co by trochę pogrzebać przy scenach nad, którymi pracuję w domu. Decyzja miała być prosta - kupić jak najtańszego laptopa. Niemniej wolę się zapytać, żeby nie utopić niepotrzebnie tych 1200 pln. Renderingów oczywiście na tym robił nie będę, pewnie nawet próbnych, bo z doświadczenia wiem, że to najszybsza droga do zajechania tego typu urządzenia. Pytanie moje jest takie. Czy na takim komputerze da się sensownie popracować na scenie ok. 10 mln poly? Laptopy w tym przedziale cenowym mają raczej zintegrowaną grafikę, jakiś Intel HD 6310. Mam na oku HP 635 2x1,65 8 GB, akurat z grafiką dedykowaną ATI 6320.
 13. Masz rację, architektoniczny. Chciała osoba, żeby było w jednym elemencie. Nie wiem dlaczego. Czy chodzi o wygodę zaznaczania czy inne względy.
 14. Wyskakuje mi błąd File archive failed (code18). Rozumiem, że ta opcja zmienia automatycznie ścieżkę dostępu na bezwzględną? Edit: Fixed. Katalog, w którym plik jest zapisywany nie może mieć polskich znaków. Już wiem jak to działa :) Sprytne. Tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Testowo przeniosłem pliki z teksturą do innego katalogu (nie było ich tam gdzie wskazywała ścieżka), otworzyłem plik max i obiekt był oteksturowany. Czemu tak jest?
 15. blinqu, połączone są w jeden obiekt, ale obiekt składa się z elementów (czyli coś co było osobnym obiektem teraz jest elementem wspólnego obiektu, nie wiem czy jasno się wyrażam ;) ) Łopatologicznie chodzi mi o to, że jeżeli wejdziemy w Editable Poly, w zakładce Selection wciśniemy Select Element całość ma zaznaczać się na czerwono. Smoku - Obiekty są w większości otwarte. To jest obiekt low poly. Myślałem,są mniej drastyczne sposoby niż boolean.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy