Jump to content

Jak wpakowac film avi do maxa?


ninja_shuriken

Recommended Posts

Jak wpakować film do 3ds max na tło lub na boxa.

Może być nawet i tło tylko chciałbym by automatycznie utworzyło mi klatki na dole tak, ze jak dodam to filmiku np. strzal laserem to żebym mógł ładnie przeglądać klatka po klatce jak film się zmienia i dopasować laser lub kulę do niego.

Chodzi mi o to, ze wstawiam film avi na którym jest nagrany np. koleś wrzucający "ka me ha me ha" taką kule energii i chcę mieć możliwość przeglądania pojedynczych klatek w 3ds max, następnie dopasowania swojej kuli 3d do tego filmu.

Do tej pory wstawiłem tylko film tak byle tak i nie mam możliwości przejrzenia klatek więc nie ma szans bym ładnie dopasował model 3d do filmu avi.

Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Nie kumam problemu. W enviroment slot wsadzasz Bitmap-> *.avi. W view->viwport background ustawiasz używanie enva, display background i tyle. W wybranym viewporcie będziesz miał filmik, który będzie przechodził po klatkach wraz ze zmianą ustawienia klatki bieżącej dla maxa.

Link to comment
Share on other sites

Tego się nie robi w maxie, ale w sofcie do compositingu np.: After Effects albo Fusion. Dorabianie mieczy świetlnych, blasterów, dragonballowskich kamechamów w maxie, to jak oranie pola za pomocą koparki.

 

ja tylko podałem przykład, bo tak serio to chcę zrobić np. latające obiekty (ufo lub inne statki) na niebie itp ;p dla zabawy

 

 

Thx za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Avi musi być nieskompresowane. Jakakolwiek kompresja - divix lub inna - nie wchodzi.

 

Bredzi pan. Aż sobie sprawdziłem czy wszystkie kompresje mi załapie max i bez problemu łyka xvida, divxa i inne. Powiedziałbym że zależy od tego jak kto ma system skonfigurowany.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy