Jump to content

Djshop.pl Workshop Day 2007 [19 Maja]


illy

Recommended Posts

workjv9.jpg

 

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję DJSHOP.PL Workshop Day 2007, trwających cały, majowy dzień warsztatów, pokazów oraz prezentacji kierowanych przede wszystkim do DJ-i, Producentów oraz VJ-i, ale także do otwartych na nowoczesne rozwiązania muzków, managerów klubów oraz osób szukających oryginalnych i ciekawych inspiracji. Potrzeba zorganizowania kolejnej edycji DJSHOP.PL Workshop Day 2007 podyktowana jest nie tylko chęcią kontynuacji ,bardzo udanej i wysoko ocenionej przez uczestników, poprzedniej edycji imprezy, ale także w znacznym stopniu determinuje ją jej unikatowość i misja. Workshop Day to niepowtarzalna możliwość obcowania z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, technologiami i masą sprzętu w jednym miejscu w jak najbardziej interakcyjny sposób. Uczestnicy będą mogli brać udział w nietuzinkowych warsztatach i pokazach, a także osobiście przetestować i porównać masę sprzętu od ponad 30, liczących się na rynku, producentów. Wielu fachowców, którzy niejednokrotnie są czynnymi DJ-ami, VJ-ami, czy producentami odpowie na każde pytanie i pomoże rozwiać wszelkie nurtujące Was wątpliwości.

 

Do sprawdzonej, ubiegłorocznej formuły, dołączy przede wszystkim zdecydowanie większa ilość prezentowanego sprzętu oraz pojawi się całkowita nowość czyli Laboratorium, pomieszczenie, w którym będą, obok siebie, prezentowane i testowane (przez uczestników) konkurencyjne produkty kilku marek umożliwiając bezpośrednie porównanie podobnych rozwiązań oferowanych przez różnych producentów.

 

W tym roku impreza odbędzie się 19 maja we Wrocławiu, w budynku IASE (Instytut Automatyki Systemów Energetycznych) położonym w bezpośredniej okolicy ZOO i Hali Ludowej. Więcej informacji oraz najświeższe aktualności można znaleźć na specjalnej, poświęconej tej imprezie, stronie www.djshop.pl/workshop

 

 

SEKTOR DJ

 

Kilkaset metrów kwadratowych zastawionych sprzętem kierowanym na rynek DJ. Gramofony, miksery, odtwarzacze CD oraz inne urządzenia i rozwiązania powiązane z dwoma magicznymi literami DJ. Ponad 100 włączonych i gotowych na Twoje testy urządzeń od najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku. Dodatkowo, urządzona, w centralnym punkcie sektoru, scena będzie miejscem specjalnych pokazów, prezentacji i wykładów. Jeśli cokolwiek łączy Cie, bądź czujesz, że będzie łączyć ze światem DJ powinieneś tu być.

 

Planowana lista marek jakie pojawią się w, tym sektorze:

 

Redsound, Mixvibes, UDG, Technics, Vestax, Monacor, Rane, Stanton, Behringer, Ultrasone, Numark, Reloop, Jaytec, Citronic, Denon, Gemini, Ecler, Allen&Heath, Pioneer

 

 

SEKTOR PRODUKCJA I STUDIO

 

Dziś z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić - nie ma odwrotu od produkcji, sama DJ-ka już nie wystarczy. Fuzja świata DJ ze światem Producenckim stała się faktem i dynamicznie postępuje. Niejednokrotnie obok zestawu gramofonów, czy CD Playerów na konsoli w klubie zobaczymy stojące samplery, notebooki z sekwencerami, sterowniki MIDI, grooveboxy itp. Live acty grane są już praktycznie na każdej większej imprezie. Sektor Produkcja to niepowtarzalna okazja zapoznania się z dziesiątkami produktów służących do produkcji elektronicznej muzyki, tej Live Actowej jak i studyjnej, która wydawana jest na winylach, czy płytach CD. Podobnie jak w sektorze DJ, tutaj także w centralnej części usytuowana będzie scena, na której między innymi zobaczysz jak wygląda proces produkcji utworu.

 

Planowana lista marek jakie pojawią się w, tym sektorze:

 

Ableton, AKAI, Clavia, Access, Waldorf, Elektron, CME, MidiTech, sE, Rode, MXL, Samplitude, TC Electronic/Helicon, RME, PreSonus, Celemony, Event, M-Audio, Mackie, Adam Audio, Fatman, Focusrite, Motu, Novation, SLL, Tannoy, TL Audio, Ultrasone, Behringer, Korg, JBsystems, Synq, Alesis

 

 

STUDIO VJ

 

Obraz video od wielu lat towarzyszy muzyce, do niedawna głównie w postaci teledysków. Jednak jak w innych dziedzinach, także tu następuje postęp, a nawet rewolucja. Dziś dostępne są technologie i rozwiązania umożliwiające tworzenie teledysków na żywo poprzez osoby trudniące się tak zwaną VJ-ką (Video Jockey). Obraz coraz częściej towarzyszy występom Dji oraz zespołom muzycznym tworząc interesujące widowiska w połączeniu z dźwiękiem. Jeśli chcesz zobaczyć z bliska jak wygląda profesjonalny warsztat i praca VJ-a odwiedź te miejsce.

 

Warsztaty w zaaranżowanym VJ-skim studio prowadzić będą:

 

Spectribe

Jeden z pionierów sztuki VJ na polskim rynku. Obecnie oprócz wielu indywidualnych projektów realizuje się w znanej wrocławskiej grupie Miloopa okraszając ich występy niesamowitymi wizualizacjami. Posiada bardzo dużą wiedzę i płynnie porusza się w wielu VJ-skich aplikacjach aktywnie wspierając je całą gamą sprzętu.

illy

Zadebiutował w 2005 roku w sopockim klubie Sfinks. Od tego czasu tworzy czynnie wizuale w trójmiejskich klubach oraz na terenie całego kraju. Występował z takimi gwiazdami jak Black Sun Empire, Pacou, Mark Hawkins, Fenko, Christopher Just, Luke Spencer, Rogue Element, MJ Cole, Robert Dinn, Noisia i wiele innych.

 

illy i Spectribe będą korzystać między innymi z oprogramowania Resolume, Arkaos, Module 8, Motion Dive Tokio oraz sprzętu marki Numark, Edirol oraz Korg, M-Audio i Novation.

 

 

LABORATORIUM

 

Pod słowem Laboratorium, kryje się zupełna Workshopowa nowość. W specjalnie wyodrębnionym miejscu (tytułowym Laboratorium) umieścimy sprzęt, z tych samych segmentów konkurencyjnych firm. Będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja do przetestowania i bezpośredniego porównania podobnych urządzeń różnych marek. Najprawdopodobniej nigdzie indziej nie będziesz miał możliwości udziału w tego typu Laboratorium, dlatego bez 2 zdań należy wykorzystać, tą niecodzienną okazję.

 

Proponowana lista porównywanych produktów (może ulec zmianie):

 

Systemy wirtualnej DJ-ki – Final Scratch i jego konkurencja,

Topowe, 4 kanałowe efekt miksery,

Monitory studyjne,

Sterowniki MIDI,

Topowe gramofony,

Topowe CD Playery.

 

 

SKRECZ SESJA

 

Można rzec, stały i obowiązkowy punkt naszej imprezy. Jeśli jesteś skrecz DJ-em, nieważne czy początkującym, czy mega zaawansowanym, wpadnij tutaj ze Swoim mikserem i wkładkami. Stoły zastawione gramofonami połączonymi w jeden soundsystem czekają na Ciebie. Podczas skrecz sesji będziesz mógł uczestniczyć w zespołowej zabawie, która także będzie niosła ze sobą sporą dawkę edukacji. A na sam deser przygotowaliśmy bitwę, której zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

 

 

DJ SZKÓŁKA

 

DJ Notab, właściciel i nauczyciel, w jednej osobie, DJSQUL – szkółki kształcącej młodych adeptów sztuki miksowania, uraczy (: Swoją obecnością tegoroczną edycję DJSHOP.PL Workshop Day 2007. Na stoisku DJSQUL będziesz mógł zadać każde nurtujące Cię pytanie dotyczące fachu DJ-a. Uzyskasz nie tylko suchą odpowiedź, ale często poprą ją praktyczne argumenty. Oczywiście w jeden dzień nie staniesz się DJ-em, ale wiele rzeczy nie będzie już dla Ciebie tabu, a jeśli stwierdzisz, że chcesz wejść w ten interesujący świat będziesz wiedział do kogo uderzyć.

 

 

SKLEP Z WINYLAMI

 

Podczas całego dnia będziecie mogli nabyć płyty winylowe, jakie będą oferowane na stoisku organizacji DJ PROMOTION (www.djpromotion.pl). Mamy nadzieję, że wśród setek czarnych krążków wybierzecie coś dla siebie.

 

 

 

 

Do tego na stronie www.djshop.pl/workshop znajdziecie informacje o dojezdzie, i wiele innych :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy